19 Mart 2021, Cuma 10:35:58

TEI'de Genel Kurul bilmecesi

Türkiye’nin en önemli savunma sanayi şirketlerinden TEİ'de işler karıştı.
  • İsmail Demir bey haysiyetli, onurlu, gururlu, çok nazik bir beyfendidir. Kendisine yapılan hakaret ari tutumu yerde bırakmaz. Bu devleti sever ve hesap sorar. Tei mensubu olarak kendilerine güveniyoruz.
  • Anladığım kadarı ile kurumun ortaklık yapısı değiştirilmiş,Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı yerine Gaye Vakfı ile General Electric ortaklığı bir kurum halini almış.Mahmut Akşit i tebrik etmek lazım.
  • Mahmut hocam sana helal olsun. Bu sektörün başındaki adama bile dikilmişsin. Ne kadar büyük özgü venin varmış senin. Amma bu dikilmek aynı zamanda Reise dikilmedir. Sonunu bende bekliyorum. Bu gidişle hedefindeki SSB ' nada oturursun. Dikkat İsmail Demir beyde kolay lokma değildir ha. Bu arada şu hırslarını biraz gem vuran, şu motorlarında havada uçurtman lazım ha.
  • Mahmutbey bu haberler neden çıkıyor biliyor musunuz siz yönetici olmadığınız için yönetim kapasitesine sahip olmadığınız için yönetim liyakatına sahip olmadığınız için iyi bir mühendis olabilirsiniz ama asla ve asla iyi bir yönetici değilsiniz siz bu makamda sade ve sadece tarikat lideri babanız cevat akşit sayesinde oturuyorsunuz
  • Mahmutbey bu eleştirileri kaldıramıyor musun çok mu eleştiri yapıyoruz şunu unutmaki senin yaptığın icraatlar da bize zor geliyor biz de senin yaptığın icraatları kaldıramıyoruz
  • Zoruna mı gidiyor Mahmutbey biliyoruz bunlar zoruna gidiyor bunları yazmamızı kaldıramıyorsun ama şunu unutmaki o makamda oturmak bizim de zorumuza gidiyor
  • Ismail bey asagidaki konulari sorgular misiniz? Yuksek maaslar, makam arabalari, primler, lojmanlarda kim kaliyor, kac sene kaliyor, misafirhanede kimler kaliyor, yurt disi seyehatler, kimler gidiyor, projelerde dogru bilgi akisi var mi?
  • ALI BABANIN BIR CIFTLIGI VAR, CIFTLIGINDE AMERIKAYA DEVLET PARASI ILE GIDEN AILELERI VAR. ALI BABANIN BIR CIFTLIGI VAR CIFTLIGINDE 500 KARI KOCA VAR. CIFTLIGINDE BOZUM GURSELI VAR. CFTLIGINDE INGILIZCE BILMEYEN MUHENDISI VAR. CIFTLIGINDE YUKSEK MAAS VAR. CIFTLIGINDE MAKAM ARABASI VAR ISRAF VAR KUL HAKKI YIYEN VAR
  • BIZ ARGE DEKI TUM MUDURLERI DEGISTIRMEK ILE YANLIS YAPTIK GALIBA IS CIKMIYOR
  • Allah Aşkına Mahmut hocanın Teide ürettik dediği kaç motor havada. Bayraktarın İHA ve Sihaları için birşey diyormuyuz. Adam bir şekilde YAPIYOR ve göz nuru uz TSK gümbür gümbür kullanıyor. Helal olsun Bayraktar.

Türkiye’nin en önemli savunma sanayi şirketlerinden TEİ'de işler karıştı. Kadrolaşma iddiaları gölgesinde 16 Mart'ta yapılması planlanan Genel Kurul henüz bilinmeyen bir nedenle iptal edildi.

Son yıllarda ciddi atılım içerisindeki Türk savunma sanayinde ses getiren projeler bir bir hayata geçirilirken savunma sanayi şirketlerinden TEİ, projelerden çok kadrolaşma ve liyakatsiz atamalarla gündemi meşgul ediyor.

Özellikle son yıllardaki yönetim anlayışı ile kurum içerisinde ve Savunma Sanayi kanadında rahatsızlığa neden olan TEİ'de, 16 Mart'ta genel kurul hazırlıkları yapılmıştı. Ancak Genel kurul henüz bilinmeyen bir nedenle iptal edilerek ileri bir tarihe ertelendi. Bu erteleme kararı kafalarda soru işaretine neden oldu. AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; Genel Kurul'da kadrolaşma ve liyakatsiz atamaların gündeme gelme ihtimali iptal kararında etkili oldu.

Bu arada TEİ'nin bağlı olduğu TSK Güçlendirme Vakfı'nın Başkanı İsmail Demir'in de heyetiyle birlikte Genel Kurul'a katılacağı ancak iptal kararı nedeniyle bunun gerçekleşmediği öğrenildi.

Devlet tarafından ayrılan ciddi bütçelere rağmen TSK'ya teslim edilmesi gereken uçak motorlarının TEİ tarafından teslim edilmemesi kurumlarda ciddi rahatsızlığa neden olduğu ve Genel Kurul'da bu konuların gündeme gelmesinin kaçınılmaz olduğunun altı çizildi.

İptal edilen Genel Kurul'un ne zaman yapılacağı ise henüz bilinmiyor.

©Airporthaber.com.

TEI'de Genel Kurul bilmecesi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Bilen ~ 3 yıl önce
İsmail Demir bey haysiyetli, onurlu, gururlu, çok nazik bir beyfendidir. Kendisine yapılan hakaret ari tutumu yerde bırakmaz. Bu devleti sever ve hesap sorar. Tei mensubu olarak kendilerine güveniyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GAYE VAKFI ~ 3 yıl önce
Anladığım kadarı ile kurumun ortaklık yapısı değiştirilmiş,Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı yerine Gaye Vakfı ile General Electric ortaklığı bir kurum halini almış.Mahmut Akşit i tebrik etmek lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilen ~ 3 yıl önce
Mahmut hocam sana helal olsun. Bu sektörün başındaki adama bile dikilmişsin. Ne kadar büyük özgü venin varmış senin. Amma bu dikilmek aynı zamanda Reise dikilmedir. Sonunu bende bekliyorum. Bu gidişle hedefindeki SSB ' nada oturursun. Dikkat İsmail Demir beyde kolay lokma değildir ha. Bu arada şu hırslarını biraz gem vuran, şu motorlarında havada uçurtman lazım ha.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haber ~ 3 yıl önce
Mahmutbey bu haberler neden çıkıyor biliyor musunuz siz yönetici olmadığınız için yönetim kapasitesine sahip olmadığınız için yönetim liyakatına sahip olmadığınız için iyi bir mühendis olabilirsiniz ama asla ve asla iyi bir yönetici değilsiniz siz bu makamda sade ve sadece tarikat lideri babanız cevat akşit sayesinde oturuyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eleştiri ~ 3 yıl önce
Mahmutbey bu eleştirileri kaldıramıyor musun çok mu eleştiri yapıyoruz şunu unutmaki senin yaptığın icraatlar da bize zor geliyor biz de senin yaptığın icraatları kaldıramıyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zoruna mı gidiyor ~ 3 yıl önce
Zoruna mı gidiyor Mahmutbey biliyoruz bunlar zoruna gidiyor bunları yazmamızı kaldıramıyorsun ama şunu unutmaki o makamda oturmak bizim de zorumuza gidiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ISMAIL BEY ~ 3 yıl önce
Ismail bey asagidaki konulari sorgular misiniz? Yuksek maaslar, makam arabalari, primler, lojmanlarda kim kaliyor, kac sene kaliyor, misafirhanede kimler kaliyor, yurt disi seyehatler, kimler gidiyor, projelerde dogru bilgi akisi var mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ALI BABA ~ 3 yıl önce
ALI BABANIN BIR CIFTLIGI VAR, CIFTLIGINDE AMERIKAYA DEVLET PARASI ILE GIDEN AILELERI VAR. ALI BABANIN BIR CIFTLIGI VAR CIFTLIGINDE 500 KARI KOCA VAR. CIFTLIGINDE BOZUM GURSELI VAR. CFTLIGINDE INGILIZCE BILMEYEN MUHENDISI VAR. CIFTLIGINDE YUKSEK MAAS VAR. CIFTLIGINDE MAKAM ARABASI VAR ISRAF VAR KUL HAKKI YIYEN VAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FINDIK ~ 3 yıl önce
BIZ ARGE DEKI TUM MUDURLERI DEGISTIRMEK ILE YANLIS YAPTIK GALIBA IS CIKMIYOR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Holmes ~ 3 yıl önce
Allah Aşkına Mahmut hocanın Teide ürettik dediği kaç motor havada. Bayraktarın İHA ve Sihaları için birşey diyormuyuz. Adam bir şekilde YAPIYOR ve göz nuru uz TSK gümbür gümbür kullanıyor. Helal olsun Bayraktar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TEI ÇALIŞANI ~ 3 yıl önce
TEI de çalışıyor ve kaç motorun havada olduğunu bilmiyorsanız üzgünüm. Gizli projelerle birlikte isteyenler için tek tek DP kodlarını verebilirim. Ayrıca bir motorun kaç yılda tasarlayıp üretildiğini ve olgunlaştığını tam manasıyla kavrayamadığınızı düşünüyorum. Sadece TS1400 tüm TEI'yi ihya edecek bir proje. Kolay olmuyor uzun sürüyor malesef ama, kaç motor yapmış, kaçı uçuyor demek haksızlık olur.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000