02 Ağustos 2011, Salı 08:00:09

TEHLİKELİ İHA

Cep telefonu şebekelerine, hatta kablosuz ağlara bile girmeyi başarabilen WASP, ABD ordusunun hemen dikkatini çekti.
  • ilginç değil olması gereken bu zaten, amaç veri güvenliğini ele geçirmek.. neden hala tüm top secret askeri iletişim, istihbarat subayının elden teslim ettiği zarflarla yapılıyor zannediyorsunuz? Ve emin olun sonsuza kadar da böyle yapılmaya devam edilecek
  • Cep telefonumuz , şifreli zannettiğimiz wireless internetimiz yada bunun gibi kendimize ait zannettiğimiz şahsi oyuncaklarımız esasında hiç de şahsi değil kim isterse onlarda bizim gibi herşeyimize ortak , ilginç değil mi gerçekten.
Kablosuz Hava Denetim Platformu (WASP) olarak adlandırılan araç yaklaşık 2 metre kanat genişliğine sahip. Ağırlığı ise 4.2 kg.

Ordunun kullandığı insansız hava araçlarının aksine benzin yerine batarya kullanan WASP, küçük boyutu sayesinde radarlardan sıyrılabileceği gibi uzak mesafelerden kuşa benzetiliyor.

GPS bilgileri yüklenebilen WASP, uzak kumandayla kendisine komut veren biri olmadan yönünü bulabiliyor.

Yüksek çözünürlüklü bir kameraya da sahip olan WASP’ın en büyük özelliği, kablosuz bağlantı ve GSM ağlarını tespit edebilmesi ve buralardan bilgi toplayabilmesi.

Sahip olduğu bir deste kağıttan daha büyük olmayan bir Linux bilgisayarıyla çalışan WASP, çaldığı bilgileri depolayabileceği tam 32 GB hafızaya sahip.

Dünyanın en iyi casus silahı olmaya aday WASP, ağlara girmek için BackTrack yazılımı kullanacak. Ayrıca, şifre kodlarını kırmak için 340 milyon kelimeden oluşan sözlüğü bulunuyor.

DİNLEMEDİĞİ CEP TELEFONU KALMAYACAK
WASP, cep telefonu ağlarına girmek için ABD’nin önemli cep telefonu operatörleri AT&T ve T-Mobile baz istasyonlarını taklit edecek.

Böylece, cep telefonlarının üzerindeki 11 antenden birine bağlanmasını sağlayacak. Böylece, cep telefonlarından yapılan tüm görüşmeleri kaydedebilecek.

Tassey ve Perkis, telekomünikasyon şirketleriyle sorun yaşamamak için teknolojilerini insansız bölgelerde deniyor.

İkili, teknolojilerini ABD ordusunun 19’uncu Savunma Hazırlığı Durumu Konferansı’nda tanıtacak.
TEHLİKELİ İHA

Yorumlar

Misafir ~ 12 yıl önce
ilginç değil olması gereken bu zaten, amaç veri güvenliğini ele geçirmek.. neden hala tüm top secret askeri iletişim, istihbarat subayının elden teslim ettiği zarflarla yapılıyor zannediyorsunuz? Ve emin olun sonsuza kadar da böyle yapılmaya devam edilecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Cep telefonumuz , şifreli zannettiğimiz wireless internetimiz yada bunun gibi kendimize ait zannettiğimiz şahsi oyuncaklarımız esasında hiç de şahsi değil kim isterse onlarda bizim gibi herşeyimize ortak , ilginç değil mi gerçekten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000