05 Ekim 2019, Cumartesi 10:09:53

TEC'te grev kararı alındı!

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki Uçak Motoru Bakım Merkezi’nde (TEC) devam eden toplu iş sözleşmeleri görüşmesinin uyuşmazlıkla sonuçlanması üzerine işçiler grev kararı aldı.
  • Şirket zarardaymış kapatabilirsiniz o zaman , dolarları götürürken 50 lira cıkartıp vermediniz zararda olunca aman zarardayız geçin bunları geçin.. Havacılık Tec'den ibaret değil .. Hoydiri meydan
  • Şirketin kaliteden sorumlu vasıfsız adamları şirketi bu hale getirmiştir , yönetmeyi bilmeyen adamları getirdiler sonra faturayı bıze kesiyorlar ama zararlarını sizlerde göreceksiniz .. Allah yardımcımız olsun, inşallah kimseye zarar ziyan gelmez
  • Bu mücadeleyi kazanacağız. Işık cemaati atölyede at koştururken sesini çıkarmayan yönetim gelinen bu noktanın sorumlusu sizlersiniz. Etliye sütlüye karışmayan şefler bütün sorumluluğu çalışana yükleyen müdürler bu zararın sorumlusu sizsiniz. İşinize gelince 1 senede yetkili yapın kaliteli iş yapın diye söyleyin. Ama alanında çalışan teknisyene zahmet edipde mesleki eğitim vermeyin. Çoğu kişi ezbere iş yapıyor. Sorun çıkınca hesap vermeye çağrılıyor. Amerikan şirketini Türk yönetirse böyle olur herhalde.
  • Ekonomi de ne güzel tek haneli rakamlara düşmüştü oysa...
  • İşini düzgün yap o zaman.
  • Sararmamış sendika ? İlginç ama tebrikler TEC
  • Yönetim beceriksizliğini bizim üstümüze yükleyemez. İşler iyi giderken pasta kestane yedik ek ücret verelim iyileştirme diyen olmadı. İşler kötü gidince paramız yok fedakarlık olmaz. Genel müdürün iyi niyetine inanıyoruz. Ama 2 lafı bir araya getiremeyen yöneticiler yüzünden gelinen bu noktada ceza bize kesilemez. Hakkımız olanı alacağız fazlası kalite yılı için kaliteye harcansın yurtdışından kaliteli müdürler yöneticiler gelsin.
  • Tecteki yönetim durumu bu noktaya getirmiştir. Yönetememe beceriksizlikleri yüzünden 2 arkadaşımız işinden olmuş. Şirket ağır zarar ettirilmiştir. Bize kaliteden sorumluluktan bahseden yönetimden bir kişi sorumluluğu istifa etmemiş. Fatura teknisyene kesilmeye çalışılmıştır. Diken üstünde çalışmamızın nedenide burun. Biz varsak siz oradasınız. Yönetici bu gibi durumlarda belli olur. Ama gelen denetçiye karşı teknisyenini yalnız bırakan arkasında durmayan kalitesiz kalite müdürlerimiz
  • Omurganızı koruyun ibret alın TEC den
  • Hak aramak için greve sözüm yok ama keşke bu cesareti THY ye karşı da gösterebilsek. Şirket Ortağı, işçi haklarına saygılı dünya devi olunca greve gitmek kolay. Ortadoğu’nun vasat şirketlerinde olacak şey değil!

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki Uçak Motoru Bakım Merkezi’nde (TEC) devam eden toplu iş sözleşmeleri görüşmesinin uyuşmazlıkla sonuçlanması üzerine işçiler grev kararı aldı.

THY Teknik ile ABD’li Pratt & Whitney şirketinin ortak olduğu TEC’de bir süredir devam eden görüşmelerden sonuç çıkmaması üzerinde işyerinde örgütlü Birleşik Metal-İş Sendikası (BMİS) grev kararını işyerine astı.

Grev kararı 14 Ekim tarihinde işverene tebliğ edilecek. Yeni bir gelişme olmaması halinde 24 Ekim itibariyle de grev kararı uygulamaya konacak.

TEC'te grev kararı alındı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Passat ~ 10 gün önce
Şirket zarardaymış kapatabilirsiniz o zaman , dolarları götürürken 50 lira cıkartıp vermediniz zararda olunca aman zarardayız geçin bunları geçin.. Havacılık Tec'den ibaret değil .. Hoydiri meydan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tec'den ~ 10 gün önce
Şirketin kaliteden sorumlu vasıfsız adamları şirketi bu hale getirmiştir , yönetmeyi bilmeyen adamları getirdiler sonra faturayı bıze kesiyorlar ama zararlarını sizlerde göreceksiniz .. Allah yardımcımız olsun, inşallah kimseye zarar ziyan gelmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Diren ~ 15 gün önce
Bu mücadeleyi kazanacağız. Işık cemaati atölyede at koştururken sesini çıkarmayan yönetim gelinen bu noktanın sorumlusu sizlersiniz. Etliye sütlüye karışmayan şefler bütün sorumluluğu çalışana yükleyen müdürler bu zararın sorumlusu sizsiniz. İşinize gelince 1 senede yetkili yapın kaliteli iş yapın diye söyleyin. Ama alanında çalışan teknisyene zahmet edipde mesleki eğitim vermeyin. Çoğu kişi ezbere iş yapıyor. Sorun çıkınca hesap vermeye çağrılıyor. Amerikan şirketini Türk yönetirse böyle olur herhalde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hadi be ~ 15 gün önce
Ekonomi de ne güzel tek haneli rakamlara düşmüştü oysa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerçek ~ 15 gün önce
İşini düzgün yap o zaman.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BemeWe 7.40Lİ ~ 15 gün önce
Sararmamış sendika ? İlginç ama tebrikler TEC

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tecden ~ 15 gün önce
Yönetim beceriksizliğini bizim üstümüze yükleyemez. İşler iyi giderken pasta kestane yedik ek ücret verelim iyileştirme diyen olmadı. İşler kötü gidince paramız yok fedakarlık olmaz. Genel müdürün iyi niyetine inanıyoruz. Ama 2 lafı bir araya getiremeyen yöneticiler yüzünden gelinen bu noktada ceza bize kesilemez. Hakkımız olanı alacağız fazlası kalite yılı için kaliteye harcansın yurtdışından kaliteli müdürler yöneticiler gelsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İşler ne zaman iyi gitti ~ 14 gün önce
Tecde işler hep yavaş hep gereksiz hatalı gitti. Burayı kapatıp bu işi tekrar thy tekniğe bağlamak lazım
TEC den bişey olmaz ~ 14 gün önce
İşiniz sevmeyen bir dolu teknisyen toplanmış, bi dünyada torpilli memur dolmuş pek iş çıkmıyor o yüzden
Öz Çelik İş ~ 10 gün önce
Sarı sendika da gitsin 1.5 milyona kendine makam aracı alsın. Degerini bilin sendikanızın
Tec Taknisyen ~ 15 gün önce
Tecteki yönetim durumu bu noktaya getirmiştir. Yönetememe beceriksizlikleri yüzünden 2 arkadaşımız işinden olmuş. Şirket ağır zarar ettirilmiştir. Bize kaliteden sorumluluktan bahseden yönetimden bir kişi sorumluluğu istifa etmemiş. Fatura teknisyene kesilmeye çalışılmıştır. Diken üstünde çalışmamızın nedenide burun. Biz varsak siz oradasınız. Yönetici bu gibi durumlarda belli olur. Ama gelen denetçiye karşı teknisyenini yalnız bırakan arkasında durmayan kalitesiz kalite müdürlerimiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TT ye ~ 15 gün önce
Omurganızı koruyun ibret alın TEC den

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerçek ~ 16 gün önce
Hak aramak için greve sözüm yok ama keşke bu cesareti THY ye karşı da gösterebilsek. Şirket Ortağı, işçi haklarına saygılı dünya devi olunca greve gitmek kolay. Ortadoğu’nun vasat şirketlerinde olacak şey değil!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eng ~ 15 gün önce
He tabi greve gitmek çok kolay yabancı ortak yüzünden öylemi? Senin o dediğin ortak adam çıkartacağı zaman başına iki güvenlik gönderip helalleştirmeden eşyanı toplayamadan kapı önüne koyuveriyor haberin olsun. Başka hiçbir yerde de işe aldırtmıyor. O sebepten grev işverenin kurumsallığı sebebi değil omurgalı bir duruş gerçeğidir
Eng ~ 15 gün önce
İşçi haklarına ve isg de bir numara ama ona lf yok
eng yazana ~ 15 gün önce
Bütün çalışanlar birlik olsun da görelim bakalım işveren ve yabancı ortak ne yapabiliyor,kimin yanına kimi gönderiyor,kimleri başka yerde işe aldırtmıyor? 3-5 kişiye yapar ama 300-500 kişiye yapabilir mi? Senin ve senin gibilerin bu teslimiyetçi,korkak zihniyeti yüzünden daha çookk sömürülürsünüz o zaman da hakkımızı yediler,zam vermediler,işten attılar bilmem ne yaptılar diye de boşuna sızlanmayın !
gerçek bu ~ 14 gün önce
Herşey paraysa,geçim derdiyse o zaman kimse insan gibi çalışamıyoruz,yaşayamıyoruz diye ağlayıp,sızlamasın. Başına güvenlik dikiyor,başka yerde işe aldırtmıyor deyip korkarsan,birlik olup tepki vermezsen herşeye de müstahaksındır.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000