15 Haziran 2022, Çarşamba 10:22:03

TCI ilk yerli uçak tuvalet modülünü üretti

Türk Hava Yolları (THY) iştiraki Turkish Cabin Interior Inc. (TCI), uçak kabinleri için "pureLAV Lavatory" ismiyle Türkiye’nin "ilk yerli uçak tuvalet modülü"nü üretti.
  • Alarutka uretseymis
  • Kemal sunalın köye wc getirmesine benzettim. Olum kompozit bu bi tane de kompresör tamamdır aynısını yaparım istoçta ikitellide
  • uv özellikli wc fikrini yer işl’den bir arkadaş salgın yayılımını azaltacak inovasyon olarak önermişti,tci hayata geçirmiş,tebrikler.
  • Heykel yapın daha önemli çünkü
  • Göklerde olan ve henüz göremediğimiz yerli uçağa monte edin! :P
  • Eğer rengi böyleyse Tupolev kokpiti gibi olmuş. Neyse yine de hayırlı olsun
  • Temiz tutalim tuvaletimizi
  • Bir yolcu uçağın iç ekipmanı tasarlayıp Yerli Ürün olarak dünyaya satarken bir çok yoldan geçiyoruz(Uluslar arası otoriteler).
  • Muslugu da varsa butun sorun cozulmus demektir bokumuzu tutarak gorev yapip ucmiycaz artik Allah razi olsun
  • Lisanslı üretim kolay iş değil, tebrikler TCI, umarım Türk halkının ihtiyaçlarına cevap verir, özellikle ER uçuşlarda şart olan kolay bir şekilde abdest alma imkanı getirilir.

Türk Hava Yolları (THY) iştiraki Turkish Cabin Interior Inc. (TCI), uçak kabinleri için "pureLAV Lavatory" ismiyle Türkiye’nin "ilk yerli uçak tuvalet modülü"nü üretti.

2010 yılında kurulan ve yolcu uçakları için mutfak sistemleri üreten TCI, bu yıl kabin içi ürün gamına "Lavatory" olarak adlandırılan uçak tuvaleti modülü ekledi.

THY'den  yapılan açıklama göre, yapısal ve endüstriyel tasarımı TCI ekipleri tarafından gerçekleştirilen ürün Türkiye’nin "ilk yerli uçak tuvalet modülü" olma özelliğini taşıyor.

TCI tarafından üretilen "pureLAV Lavatory", bu yıl ilk kez Hamburg Aircraft Interior Expo fuarında bugün sektörün beğenisine sunuldu.

Yolcu uçaklarının ekonomi sınıfı için geliştirilen pureLAV, yolcuların uçuş anındaki ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlandı.

Covid-19 pandemisiyle oluşan ekonomi sınıfı kabin tuvaletlerindeki hijyen beklentilerini karşılayabilecek şekilde geliştirilen ürün, sensörlü sifon, sensörlü armatür, pedallı çöp kovası, UVC sanitasyon teknolojisi, bakteri barındırmayan tezgah ve yüzey özellikleriyle öne çıkıyor.

Geniş kullanım hacmi sunan pureLAV, büyük aynalar sayesinde mekanı daha ferah kılarken ayna arkası ve tezgah altındaki endirekt LED ambiyans ışıklandırmalar ile daha konforlu ve şık bir aydınlatma sağlıyor.

Benzerlerine göre daha geniş bir hacim sunan tezgah, akrilik bazlı malzemenin teknik ve üretim özelliklerinden faydalanılarak tasarlanırken, havayolu firmalarının kurumsal kimliklerini Lavatory içerisinde de uygulamalarına olanak sağlıyor.

TCI, "Uçak Kabin İçi" alanında önemli bir aktör olmak istiyor

Geliştirdiği ürünler ve aldığı ihalelerle "Uçak Kabin İçi" alanında dünyada önemli bir aktör haline gelme yolunda ilerleyen TCI, bugüne kadar 200’ün üzerinde uçağa başta mutfak sistemleri olmak üzere çeşitli ürünler tasarlayıp üretti.

TCI, Boeing, Airbus, Stelia gibi sektörün öncü firmalarının tedarikçi kataloğunda yer alarak dünyadaki birçok havayolu ve uçak leasing firmasına hizmet veriyor.

Dünyanın farklı bölgelerindeki 9 ülkeye ihracat yapan ve Türk Hava Yolları, Sun Express, Lynx Air, Malaysia Airlines ve Donghai Airlines gibi havayollarının da önemli bir tedarikçisi ve destek sağlayıcısı konumunda bulunan TCI, uçak kabin içi ürünlerin tasarım, test, sertifikasyon ve üretimleri alanındaki uzmanlığını gün geçtikçe artırıyor.

Yakın gelecekte Cargo Container, Cargo Pallet, Overhead Bin, Side Wall Panel gibi diğer sektörde de ürün gamını genişletmeyi hedefleyen TCI, alt yüklenicileriyle birlikte havacılık alanında önemli ihracat kalemleri oluşturmayı amaçlıyor.

TCI ilk yerli uçak tuvalet modülünü üretti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Alarutka ~ 2 ay önce
Alarutka uretseymis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fo ~ 2 ay önce
Kemal sunalın köye wc getirmesine benzettim. Olum kompozit bu bi tane de kompresör tamamdır aynısını yaparım istoçta ikitellide

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Esinlenme ~ 2 ay önce
uv özellikli wc fikrini yer işl’den bir arkadaş salgın yayılımını azaltacak inovasyon olarak önermişti,tci hayata geçirmiş,tebrikler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Harekat 58 ~ 2 ay önce
Heykel yapın daha önemli çünkü

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şerif ~ 2 ay önce
Göklerde olan ve henüz göremediğimiz yerli uçağa monte edin! :P

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anadolu Kartalı ~ 2 ay önce
Ankara - Rize uçuşunda uçağın içinde yerli üretim ile donatılmış ekipmanları gördüğünde ne düşünürsün....?
Charlee*2Delta*1 ~ 2 ay önce
Eğer rengi böyleyse Tupolev kokpiti gibi olmuş. Neyse yine de hayırlı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tc ~ 2 ay önce
Temiz tutalim tuvaletimizi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TCI ~ 2 ay önce
Bir yolcu uçağın iç ekipmanı tasarlayıp Yerli Ürün olarak dünyaya satarken bir çok yoldan geçiyoruz(Uluslar arası otoriteler).

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayır ~ 2 ay önce
Seni boşuna dolaştırıyorlar. Kendi uçağını yaparsan, kendi kurallarınla oynayabilirsen, istediğin gibi dizayn edersin. Ha adamın uçağına parça yapayım dersen seni õnce kapıda bekletir, sonra yok orası olmadı , yok burası olmadı diye süründürür. Tuvalet imalatını kim olsa yapar, içinde Arçelik buzdolabından veya Vestel klimadan daha büyük bir teknoloji barındırmıyor.
Taharet ~ 2 ay önce
Muslugu da varsa butun sorun cozulmus demektir bokumuzu tutarak gorev yapip ucmiycaz artik Allah razi olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tebrikler TCI ~ 2 ay önce
Lisanslı üretim kolay iş değil, tebrikler TCI, umarım Türk halkının ihtiyaçlarına cevap verir, özellikle ER uçuşlarda şart olan kolay bir şekilde abdest alma imkanı getirilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000