29 Mayıs 2018, Salı 11:10:50

TAV'a iş güvenliği ödülü

TAV Havalimanları, iş sağlığı ve güvenliği konusunda dünyanın önde gelen kuruluşlarından British Safety Council (BSC) tarafından ödüllendirildi.
  • Tav koftur koff.reklamdır.
  • Kutluyorum ama merak ettim bu ödülü alırken hangi kriterler dikkate alındı? Hiç dış hatlar varış veya gidişteki tuvaletlere bakıldı mı o iğrenç kokan pis tuvaletlere? Ya uçucu ekibin yolcuların içinden gelip gitmesi? Hiç uluslararası hub olan başka büyük meydanlara bakılıyor mu böyle planlamalar yapılırken, AMS,CDG,LGW,STN,FRA,CGN,MUC,BRU, DXB gibi. Böyle meydanlarda uçucu ekip yolcuyla aynı yere aracını park etmez.Uçucu ekibe tahsisli yerlere yolcu parkedemez, ekip uçuştan önce yarım saat park yeri aramaz.Güvenlikte yolcuyla aynı noktalardan geçmez yine güvenlik nedeniyle. TAV gururumuz, yurtdışında bir çok harika projeler yapmakta ancak, aceba yurtdışındaki meydanlarda da bu hizmet aynı şekilde mi yapılmakta? Daha uçak biletinden daha pahalı olan fahiş otopark ücretinden bahsetmiyorum bile.İlla ki Talpa ya mı üye olmak gerekiyor? Hadi park yeri yoksa o zaman niye havalimanına yakın konumda bir yer ayarlanıp servisle uçuculara kolaylık sağlanamıyor?
  • TAV da herkes mutlu mutluluktan havalara uçuyoruz,hergün heyecanla ise gidiyoruz

TAV Havalimanları, iş sağlığı ve güvenliği konusunda dünyanın önde gelen kuruluşlarından British Safety Council (BSC) tarafından ödüllendirildi.

Havalimanı işletmeciliğinde Türkiye’nin küresel markası TAV Havalimanları, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirdiği çalışmalarla, British Safety Council tarafından düzenlenen Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri’nde ödüle layık görüldü. Tüm dünyadan 623 şirketin başvurduğu yarışmanın sonuçları Londra’da düzenlenen törenle açıklandı. Törende ödülü TAV adına İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Müdürü Emrah Gürer aldı.

TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü “TAV Havalimanları olarak, bugün yedi ülkede 18 havalimanının işletmesini yürütüyoruz. Hizmet verdiğimiz her noktada, 30 binden fazla TAV çalışanı yolcularımıza en iyi seyahat deneyimini sunmak üzere 24/7 çalışıyor. TAV olarak kuruluşumuzdan itibaren, mutlu çalışanların mutlu yolcular yaratacağını bilerek çalışanlarımızın mutluluğunu tüm operasyonlarımızın odağına koyduk. Tüm operasyonel süreçlerimizi, çalışanlarımız ve paydaşlarımız için güvenli ve sağlıklı hale getirmek üzere sürekli gözden geçiriyoruz. Son sekiz yılda İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yürüttüğümüz iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarıyla bu önemli ödülü kazanmaktan gurur duyuyoruz. Havalimanı işletmeciliği alanında en yüksek standartlarda küresel ölçekte hizmet sunduğumuzu bir kez daha teyit etmekten mutluluk duyuyoruz ve iyi bir ülke temsilciliği yaptığımıza inanıyoruz” dedi.

British Safety Council CEO’su Mike Robinson, “British Safety Council TAV’ın bu başarısını övgüyle karşılıyor. Uluslararası İş Güvenliği Ödülü’nü kazananlardan oluşan uzun liste, günümüzde artan sayıda şirketin iş sağlığı ve güvenliği risklerini yönetmenin işlerinin başarısı açısından önemini kavradığını gösteriyor. Bu çalışmalar çalışanlar, onların aileleri, şirketler ve toplumun geneline fayda sağlıyor. Ödül kazananların başarılarını kutlarken, dünyanın her yerindeki şirketleri bu örnekleri takip etmeye ve çalışanlarının iş güvenliğini ve sağlığını operasyonlarının odağına almaya davet ediyoruz” dedi.

British Safety Council tarafından düzenlenen Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri’ne katılabilmek için kurumların önceki yıl içinde ölümlü bir iş kazası yaşamamış, iş sağlığı ve güvenliği konusunda ceza almamış ve hakkında bu konuda bir soruşturma başlatılmamış olması gerekiyor.

 

TAV Havalimanları, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda sıfır iş kazası hedefiyle yürüttüğü eğitimler, farkındalık çalışmaları ve çalışanların sağlıklı bir iş ortamında çalışabilmesi için yapılan uygulamalarla ödüllendirildi. Jüri, TAV’ın son sekiz yılda 108 farklı konuda 100 bin saat iş sağlığı güvenliği eğitimi gerçekleştirmesini ve bu konuda inovatif bir şekilde farkındalık yaratmak üzere yayınlanan KarikatüRİSK kitabını övgüye değer buldu.

TAV'a iş güvenliği ödülü

Facebook Yorum

Yorumlar

Fd ~ 4 yıl önce
Tav koftur koff.reklamdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airport facilities? ~ 4 yıl önce
Kutluyorum ama merak ettim bu ödülü alırken hangi kriterler dikkate alındı? Hiç dış hatlar varış veya gidişteki tuvaletlere bakıldı mı o iğrenç kokan pis tuvaletlere? Ya uçucu ekibin yolcuların içinden gelip gitmesi? Hiç uluslararası hub olan başka büyük meydanlara bakılıyor mu böyle planlamalar yapılırken, AMS,CDG,LGW,STN,FRA,CGN,MUC,BRU, DXB gibi. Böyle meydanlarda uçucu ekip yolcuyla aynı yere aracını park etmez.Uçucu ekibe tahsisli yerlere yolcu parkedemez, ekip uçuştan önce yarım saat park yeri aramaz.Güvenlikte yolcuyla aynı noktalardan geçmez yine güvenlik nedeniyle. TAV gururumuz, yurtdışında bir çok harika projeler yapmakta ancak, aceba yurtdışındaki meydanlarda da bu hizmet aynı şekilde mi yapılmakta? Daha uçak biletinden daha pahalı olan fahiş otopark ücretinden bahsetmiyorum bile.İlla ki Talpa ya mı üye olmak gerekiyor? Hadi park yeri yoksa o zaman niye havalimanına yakın konumda bir yer ayarlanıp servisle uçuculara kolaylık sağlanamıyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tabi canım ~ 4 yıl önce
TAV da herkes mutlu mutluluktan havalara uçuyoruz,hergün heyecanla ise gidiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zorla mı? ~ 4 yıl önce
Zorla mı çalıştırıyorlar sizi? Bırakın ihtiyacı olanlar çalışsın.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000