24 Mart 2021, Çarşamba 14:01:00

TAV pandemi döneminde de durmadı... Yeni terminal hizmete hazır

Türkiye'nin en büyük havalimanı işletmecilerinden biri olan TAV Havalimanları Holding, yurt dışı yatırımlarından birini daha hizmete açmaya hazırlanıyor.
  • Zaten zarar ediyorsunuz. Batum ise ölü bir havalimanı. Thy den başka gelen yok. Paralara günah değil mi

Türkiye'nin en büyük havalimanı işletmecilerinden biri olan TAV Havalimanları Holding, yurt dışı yatırımlarından birini daha hizmete açmaya hazırlanıyor. Yarın düzenlenecek törene Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Natia Turnava, TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, hükümet üyeleri ve havalimanı yöneticilerinin katılması bekleniyor.

TAV, Gürcistan'da işlettiği iki havalimanından biri olan Alexander Kartveli Batum Uluslararası Havalimanı'ndaki yeni terminal binasının yapımını tamamladı.

2018 yılında TAV'ın yatırım planlarına aldığı ve Gürcistan Ekonomik Kalkınma Bakanlığı ile Gürcistan Havaalanları Birliği arasında gerçekleştirilen görüşmeler sonrası inşasına başlanan yeni terminal binasıyla birlikte meydanın yıllık yolcu kapasitesi de artırıldı.

10 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Yaklaşık 10 milyon dolarlık yatırımla yolcu kapasite 600 binden 1,3 milyon yolcu/yıla yükseltilen Batum Havalimanı yeni terminal binası yolcularını bekliyor. 

TAV Havalimanları Gürcistan'da Alexander Kartveli Batum Havalimanı haricinde Tiflis Havalimanı'nın da işletmecisi konumunda bulunuyor. 

TAV, Kasım 2005'ten bu yana Tiflis Uluslararası Havalimanı'nın, Mayıs 2007'den beri de Batum Havalimanı'nın işletmesini yürütüyor. İki havalimanı için de işletme süresi 2027 yılına kadar devam edecek. 

©AirportHaber.com

TAV pandemi döneminde de durmadı... Yeni terminal hizmete hazır

Facebook Yorum

Yorumlar

Zarar ~ 3 yıl önce
Zaten zarar ediyorsunuz. Batum ise ölü bir havalimanı. Thy den başka gelen yok. Paralara günah değil mi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000