09 Ağustos 2017, Çarşamba 13:58:27

TAV "Fırsat Eşitliği Modeli" sertifikasını aldı

TAV Havalimanları kadın istihdamını teşvik etmek ve kadına yönelik ayrımcılığı önlemek için oluşturulan program kriterlerini karşılayarak sertifika almaya hak kazandı.
  • Tav efsane şirkettir özellikle tav izmir...
  • Ne kadını erkekler işsiz dolanırken Sırf show amaçlı kadın onceligimis
  • Denen şey eskilerde kaldı. Artık maalesef uçkur düşkünlüğümüzden dolayı kadına yönelik pozitif ayrımcılık uygulandıği bile söylenebilir.Bunu + rüzgar olarak kullanmadan yükselen kadınlar da eser miktarda vardır tabii...
  • Komik.....

TAV Havalimanları kadın istihdamını teşvik etmek ve kadına yönelik ayrımcılığı önlemek için oluşturulan program kriterlerini karşılayarak sertifika almaya hak kazandı. KAGİDER’in Dünya Bankası desteğiyle geliştirdiği program iş yaşamında cinsiyet eşitsizliğine dayalı yaklaşımlara son vermeyi amaçlıyor.

Havalimanı işletmeciliğinde Türkiye’nin dünyadaki önemli markası TAV Havalimanları, işe alım süreçlerinden kariyer destek uygulamalarına kadar bir dizi başlıkta gerçekleştirilen bağımsız denetim sürecini başarıyla tamamlayarak Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) sertifikasını almaya hak kazandı.

TAV Havalimanları İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Hakan Öker “TAV olarak kadının iş gücüne katılımının kalkınma ve toplumsal gelişim için vazgeçilmez önemde olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda, faaliyet gösterdiğimiz tüm coğrafyalarda iş süreçlerimizi fırsat eşitliğini odağa alarak düzenliyoruz. İşe alım ve seçme süreçleri, kişisel ve profesyonel gelişim olanakları, performans değerlendirme ve terfi süreçlerinde tüm çalışanlarımıza fırsat eşitliği sunuyoruz. Her seviye yönetim kademesinde kadınların katılımını artırmak amacıyla, önümüzdeki beş yıl içinde Yönetim Kurulumuzdaki kadın üye oranını yüzde 25’e çıkartmayı hedefliyoruz. Birleşmiş Milletler’in Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) imzacıları arasındayız ve Professional Women’s Network (PWN) Türkiye ağının da kurumsal destekçileri arasında yer alıyoruz. Fırsat Eşitliği Modeli sertifikasını alarak bu yöndeki çabalarımızın bağımsız kuruluş tarafından tescil edilmesinden mutluluk duyuyoruz ve benzer çalışmalar yürüten kurumlar için motive edici bir örnek teşkil etmesini umuyoruz” dedi.

FEM sertifika programı, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) önderliğinde, Dünya Bankası teknik desteğiyle 2011’de geliştirildi. Bağımsız bir değerlendirme sürecinden geçtikten sonra Fırsat Eşitliği sertifikasına hak kazanan kurumlar, yapıları, eylemleri ve istihdam olguları ile toplumsal cinsiyet eşitliğine ve istihdamda kadın güçlenmesine duyarlı olduklarını ulusal ve uluslararası kamuoyu nezdinde tescil ettirmiş oluyor.

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Forumu’nun danışmanlık desteği sunduğu program, işe alım, eğitim, kariyer planlama ve geliştirme gibi süreçlerdeki eşitsizlikleri saptamak ve iş yaşamında cinsiyet ayrımcılığına dayalı yaklaşımlara son vermeyi amaçlıyor.

TAV "Fırsat Eşitliği Modeli" sertifikasını aldı

Facebook Yorum

Yorumlar

Hn ~ 5 yıl önce
Tav efsane şirkettir özellikle tav izmir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Issizlik ~ 5 yıl önce
Ne kadını erkekler işsiz dolanırken Sırf show amaçlı kadın onceligimis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cinsiyet Eşitsizliği ~ 5 yıl önce
Denen şey eskilerde kaldı. Artık maalesef uçkur düşkünlüğümüzden dolayı kadına yönelik pozitif ayrımcılık uygulandıği bile söylenebilir.Bunu + rüzgar olarak kullanmadan yükselen kadınlar da eser miktarda vardır tabii...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
X ~ 5 yıl önce
Komik.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000