09 Aralık 2017, Cumartesi 09:08:39

Tatil için uçak biletini şimdi alan kâr ediyor

Ucuz uçak bileti satış portalı analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, 2018 yılı için tatil biletlerini şimdiden alanların yüzde 70 kar edeceğini belirtti.
  • 25 Nisan 2018 tarihli Sivas/İzmir arası Pegasus hava yollarından bilete bakıyorum 250 tl. Dönüş 5 Mayıs bilet fiyatı 350 tl. ALLAH'tan %70 indirimli alıyoruz ya %70 indirim olmasaydı?
  • Sbk borajet tazminat haklarımızıı ödeyin artık sesimizi duyuramıyoruz
  • Çok yorulacağız 2018 de çok çalış çalış nereye kadar

Ucuz uçak bileti satış portalı analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, 2018 yılı için tatil biletlerini şimdiden alanların yüzde 70 kar edeceğini belirtti.

2018 yılının önemli günleri ajandalara işlenmeye başlandı. Çalışanların merakla beklediği konulardan biri olan bayram tatilleri belli oldu. Bu yıl farklı zamanlarda sadece 6 gün izin alarak bayram tatillerini 35 güne çıkarabilenler tatil planlarına başladı. Hacıbayramoğlu tatil biletlerini şimdiden alanların yüzde 70 kar edeceğini söyledi.

Yeni yılda farklı günlerde 6 gün izin alan çalışanların resmi tatil ve hafta sonlarını birleştirerek 1 aydan fazla tatil yapabileceğini söyleyen Hacıbayramoğlu, “2018’de Kurban Bayramı yarım gün izinle 9 güne çıkıyor. Ramazan Bayramı ya da diğer tatillerde de birkaç gün izin alarak 35 gün tatil yapabilmek mümkün. Şimdiden seyahat planlamalarınızı yaparsanız, uçak bileti ve otel rezervasyonlarınızı çok daha ucuza yapabilirsiniz” dedi.

Hacıbayramoğlu, tatil planı yaparken uçak biletinin erken alınmadığını, ya gidemezsem korkusu ile bilet alımının son günlere bırakıldığını belirtti. Hacıbayramoğlu, “Tatil bütçesinde önemli yer tutan uçak bileti için portalımızın kullanıcılarına sunduğu ‘Bilet İptal Güvencesi’ biletim yanarsa kaygısını ortadan kaldırarak uçak biletinde erken rezervasyon dönemini başlatıyor. ‘Bilet İptal Güvencesi’ alanlar bileti 3 saat öncesine kadar iptal etme hakkına sahip oluyor. Promosyonlu biletler dahil tüm biletler gerekçesiz iptal edilebiliyor ve yüzde 90 para iadesi alınabiliyor. Aralık 2017’de, 2018 tatil dönemleri için İzmir, Bodrum ve Antalya’ya yaklaşık 100 TL’den uçak bileti bulunabiliyor” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz yıl erken alınan bilet fiyatları ile uçuşa yakın günlerde alınan bilet fiyatlarının 3 kat fark ettiğine dikkat çeken Hacıbayramoğlu, “Bu yıl da son günlere bırakılan bilet alımlarında fiyatların 100 TL’den 350-400 TL gibi rakamlara çıkacağını öngörerek erken bilet alanlar yüzde 70’e yakın kar edecek” dedi.

“Birleştirerek tatilleri uzatmak mümkün”

Hacıbayramoğlu ayrıca tatil günleriyle ilgili şu bilgileri de verdi: “Yeni yıla 1 Ocak Pazartesi günü bir günlük tatille başlıyoruz. Ardından 4 ay sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da yine pazartesi gününe denk düşüyor. Üstelik bu tarihlerde uygun fiyatlı bilet fırsatları da var. Örneğin İstanbul’dan İzmir’e gidiş dönüş her şey dahil 100 TL’den başlayan fiyatlarla uçak bileti satın alabilirsiniz. 23 Nisan’da bir yere gidemeyenler, 4 günlük 1 Mayıs tatilini değerlendirebilirler. 1 Mayıs tatili Salı gününe denk düşüyor. 1 gün izin alarak 4 günlük tatil yapabilmek mümkün. Aynı zamanda gezmek için en güzel zamanlardan biri olan Mayıs ayında, örneğin Trabzon, Ordu ya da Antalya’ya tek yön 65 TL’den başlayan fiyatlarla uçak bileti bulmak mümkün."

“Kurban Bayramı’nda yarım gün izinle 9 gün tatil”

19 Mayıs tatilinin hafta sonuna denk gelen resmi tatillerden ilki olduğunu belirten Hacıbayramoğlu, “Ancak hemen ardından 14 Haziran’da Ramazan Bayramı tatili başlıyor. Ramazan Bayramı arifesi 14 Haziran Perşembe’ye denk geliyor. Hafta başından itibaren 3,5 günlük izin alarak 9 gün tatile çıkabilirsiniz. Kurban Bayramı için de bu sene çalışanlar şanslı. Bayram tatili 20 Ağustos Pazartesi arife günüyle başlıyor. Birleştirilip 9 gün resmi tatil olma ihtimali yüksek. Olmasa bile sadece yarım gün izinle 9 gün tatil yapabilirsiniz. Bayram için şimdiden uygun fiyata bilet bulabilirsiniz. Yazın son tatil günlerinden olan 30 Ağustos Zafer Bayramı da Salı gününe denk geliyor. Bir günlük izinle 4 gün tatil yapabilmek mümkün. Son olarak 2018’de Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim Pazartesi günü. Yılın son tatil fırsatını da 3 günlük izinle değerlendirebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Tatil için uçak biletini şimdi alan kâr ediyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Hikmet ~ 1 yıl önce
25 Nisan 2018 tarihli Sivas/İzmir arası Pegasus hava yollarından bilete bakıyorum 250 tl. Dönüş 5 Mayıs bilet fiyatı 350 tl. ALLAH'tan %70 indirimli alıyoruz ya %70 indirim olmasaydı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SBK BORAJET TAZMİNAT HAKLARIMIZI ÖDEYİN ARTIK ~ 1 yıl önce
Sbk borajet tazminat haklarımızıı ödeyin artık sesimizi duyuramıyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorgun ~ 1 yıl önce
Çok yorulacağız 2018 de çok çalış çalış nereye kadar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000