20 Ekim 2020, Salı 09:50:52

TATCA'dan Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü Mesajı

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA), 20 Ekim Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
  • Elektrikcilere atsep lisani verilcekmi.daha cok beklicezmi
  • İhtiyacımız olan budur. Yıkık tayfadan sıyrılmadan ileri gitmemizin imkanı yoktur.
  • Hava Seyrüsefer birimi tüm dünyada olduğu gibi işletmeden ayrı bir kurum olmalı!

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA), 20 Ekim Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

İşte TATCA tarafından yayımlanan o mesaj:

"Havacılık sektörünün dünyada yaşanan pandemi krizi ile mücadele ettiği bu dönemde 20 Ekim Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü’nü buruk bir şekilde kutluyoruz.

Hava trafik kontrolörleri ailesi olarak bir araya gelemediğimiz; ancak sektör paydaşlarımızın bu sıkıntılı süreci bir an önce atlatmasını umduğumuz bu 20 Ekim’de, geçmişin kısa bir değerlendirmesini yaparak geleceğe umutla bakabilmek için Hava Trafik Kontrolörlerinin önemini vurguluyoruz.

Eurocontrol’ün güncel verilerine bakıldığında, Türkiye’deki hava trafik kontrolörü üretkenliğinin Avrupa ortalamasının üzerinde olduğunu ve yıllardır devam eden bu trendin artarak ilerlediğini görüyoruz. Avrupa’nın en yoğun altıncı hava sahasında bu üretkenliği, kapasite ve personel kaynaklı hiçbir gecikme yaratmadan sağlayan meslektaşlarımızın bu performansı bizler için gurur kaynağı olduğu kadar havacılık sektörünün tamamı için de önemli bir gösterge olmalıdır.

Bölgemizde geçmişte yaşanan tüm gelişme ve krizlere rağmen gecikme üretmeden hava sahamızdaki trafiğin emniyetli sevk ve idaresinde emeği geçen meslektaşlarımızın performansı, verimliliği ülkemiz sivil havacılığının gelişmesi konusunda önemli bir göstergedir.

Ülkemizdeki önemli hava limanlarının, çok başarılı Hava Trafik Yönetim uygulamalarıyla Avrupa’nın zirvesine çıkmasında; Avrupa'nın en yoğun hava sahalarından birinin yeni baştan tasarlanarak faaliyete geçirilmesi sürecinin sorunsuz ve eksiksiz yönetilmesinde meslektaşlarımızın rolü yadsınamaz.

Talimat ve uygulamalarıyla milyonlarca yolcunun emniyetli seyahatini uçucu ekiplerle birlikte mümkün kılan; hava trafiğinin düzen, güven ve verimliliğini sağlayan meslektaşlarımızın bu performansı Türk havacılığının gelişmesinin itici güçlerinden biri olduğu açık ve nettir.

Bilinmelidir ki; tüm bu başarıların ve yüksek performansın ana unsurları hava trafik kontrolörlerinin mesleki yeterlilikleri, dinamik yapıları ve özverileridir. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de bu özveri ve yeterlilik, gelişme ve verimlilik anahtarı olacaktır.  Mesleğimize duyduğumuz sevgi ve saygı gereği kısır tartışmalardan uzak durarak Hava Trafik Kontrolörlüğü mesleğinin hak ettiği değeri görmesi için TATCA olarak azimle çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Özverili çalışmalarıyla ülkemizdeki sivil havacılığın gelişmesine önemli katkılar sağlayan değerli meslektaşlarımızın 20 EKİM DÜNYA HAVA TRAFİK KONTROLÖRLERİ GÜNÜ kutlu olsun."

TATCA'dan Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü Mesajı

Facebook Yorum

Yorumlar

Elektrik ~ 2 ay önce
Elektrikcilere atsep lisani verilcekmi.daha cok beklicezmi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türkiye Hava Seyrüsefer Genel Müdürlüğü ~ 2 ay önce
İhtiyacımız olan budur. Yıkık tayfadan sıyrılmadan ileri gitmemizin imkanı yoktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ANSp! ~ 2 ay önce
Hava Seyrüsefer birimi tüm dünyada olduğu gibi işletmeden ayrı bir kurum olmalı!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Touchthesky ~ 1 ay önce
Sadece seyrüsefer mi tüm uluslarası düzeyde ayrışmış mı diğer birimlerden de tüm uluslarası ayrışan bir birim varsa o birimi de bağımsız olması gerekmez mi?Sadece seyrüseferün ayrılması adil olur mu başka bağımsız bir birim de varsa?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000