05 Haziran 2024, Çarşamba 23:22:06

TATCA'dan 26. Madde açıklaması; "Kabul edilemez"

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA) 26. maddenin bugün meclis komisyonundan geçmemesinin ardından bir açıklama yaptı.
  • tatca nın kurumun yapılanmasından kastettikleri sadece kendilerinin olduğu bir kurum atsep aim uyanık olsun
  • Pilotun yerdeki eşdeğeri nedir yahu? Çağrı merkezi görevi görüyorsun sen.

Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA) 26. maddenin bugün meclis komisyonundan geçmemesinin ardından bir açıklama yaptı.

TATCA'nın sosyal medya hesaplarından paylaşılan açıklamada, düzenlemenin geri çekilmesinin kabul edilemez olduğu ifade edilirken DHMİ'nin yeniden yapılanması gerektiği belirtildi. 

İşte TATCA'nın açıklaması;

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin yeniden yapılanması gerekmektedir!

Bugün TBMM’de Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’nda görüşülen Türk Sivil Havacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’da Hava Trafik Kontrolörlerini kapsayan, ülke ekonomisine yük getirmeyen aksine katkı sağlayacak olan düzenlemenin geri çekilmesi kabul edilemez.

Diğer sivil toplum kuruluşlarının ülke ekonomisine kambur olacak gerçek dışı taleplerinin hak anlamına gelmediği açıkça ortadadır. Kimsenin kuşkusu olmasın ki; TATCA olarak ülkemizde görev yapmakta olan Hava Trafik Kontrolörlerimizin çok daha öncesinde alması gereken hakları için kesintisiz bir şekilde mücadeleye devam edeceğimizi belirtmekten şeref duyarız.

Başından beri savunduğumuz gibi kurumun yeniden yapılandırılması, geçmişten beri süregelen ve gelecekteki muhtemel problemlerin nihai çözümüdür.

Hava Trafik Kontrolörlerinin yaptıkları ve yapacakları faaliyetlerde derneğimizin desteği her zaman olduğu gibi tamdır.

TATCA'dan 26. Madde açıklaması; "Kabul edilemez"

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Tek ~ 7 gün önce
tatca nın kurumun yapılanmasından kastettikleri sadece kendilerinin olduğu bir kurum atsep aim uyanık olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çağrı Merkezi ~ 8 gün önce
Pilotun yerdeki eşdeğeri nedir yahu? Çağrı merkezi görevi görüyorsun sen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atco ~ 8 gün önce
gel istanbul yaklaşmayı bi izle. çayımızı iç. bir nebze cehaletten kurtulursun.
Çağrı merkezi rumuzluya ~ 8 gün önce
Boş yapma işini yap!
Bekleme süresi 26dk ~ 8 gün önce
Follow me: Konvoycu, Aim: Arşivci, Arff: İtfaiye eri, ATSEP: Tamirci, Elektrik: Kablocu, Geriye kalan tüm memurlar: Büro personeli, olarak nitelendirebilir miyiz hocam?
Harekat ~ 8 gün önce
Dayı makaramı yapıyosun
Ağla ~ 8 gün önce
Ağla
Cahillik ~ 7 gün önce
Mesleğin ne kadar mühim ve bir o kadar zorlu bir meslek olduğunu bilmeyince böyle oluyor. Biraz video, belgesel izle en azından.
Noid ~ 7 gün önce
Bir bilet satın alınca uçağı satın aldığını zanneden yolcunun yorumu "Pilotun yerdeki eşdeğeri nedir yahu? Çağrı merkezi görevi görüyorsun sen."
Sakin personel ~ 7 gün önce
Uçakların birbirine emniyetli mesafede uçması ve iniş kalkışı için planlama yapan, uzun süreli eğitimlerden geçen kalifiye personeli çekemiyorsunuz.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000