15 Şubat 2015, Pazar 12:23:17

TARİHİ UÇUŞA TÜRKİYE'DEN BRİSA EŞLİK EDECEK

Solar Impulse’ın tek bir damla fosil yakıt kullanmadan yalnızca güneş enerjisiyle dünya çevresinde yapacağı ilk ve tarihi yolculuğa, Türkiye’den sadece Brisa eşlik edecek.
  • Türkiye üzerinden geçmesin sakın, direk irtibat kesilir, ondan sonra çatılardan parça parça toplarsın su ısıtma sistemi diye ....
  • Bu katkıda Brisa ya kadar havacılık namına kimse mi yoktu pek bi dengesiz geldi oturtamadım??!
  • ABB ?
  • Viral den baska bisey degil brisanin katkisi 0 neyin reklami bu o zaman
  • Ara iniş yaparsa buna dünya turu denebilir mi ?

Solar Impulse’ın tek bir damla fosil yakıt kullanmadan yalnızca güneş enerjisiyle dünya çevresinde yapacağı ilk ve tarihi yolculuğa, Türkiye’den sadece Brisa eşlik edecek.

Solar Impulse, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına dikkat çekmek ve bu alanda çığır açmak üzere 1 Mart’ta Abu Dabi’den havalanacak.

Yolculuğun geleceğini tasarlama vizyonuyla değer üreten Brisa, insanlık tarihine önemli bir kilometre taşı olarak geçecek Solar Impulse programına, Türkiye’den ilk ve tek temsilci olarak katıldı.

Brisa, kendisini Solar Impulse’ın Türkiye Resmi Partneri yapan anlaşma kapsamında, beş ay sürmesi planlanan tarihi dünya turunun Türkiye’den de etkin bir şekilde izlenebilmesi amacıyla tüm iletişim faaliyetlerini sürdürecek. Brisa, aynı zamanda tarihi yolculuk boyunca, Türkiye’de yenilenebilir enerji kaynaklarının gelecekteki kullanım alanlarına ilişkin bilinç yaratmak için çalışacak.

Brisa Genel Müdürü Bayman: “Solar Impulse ile vizyonlarımız örtüşüyor”

Brisa olarak Solar Impulse’ın tarihi yolculuğunun bir parçası olmaktan onur duyduklarını kaydeden Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, şunları söyledi: “40 yılı aşkın bir süredir sürdürülebilir büyüme ile tüm paydaşlarımıza değer katmak için çalışıyoruz. Gelecek vizyonumuzu ise ‘yolculuğun geleceğini tasarlamak’ olarak belirledik.

Piccard: “Gün boyunca yakıt almadan uçmak, insanlık tarihinde bir ilk olacak”

Solar Impulse mucidi ve Başkanı Bertrand Piccard ise, Brisa aracılığıyla Türkiye’nin de bu tarihi yolculuğun bir parçası olmasından büyük heyecan duyduklarını kaydetti. Brisa’nın sürdürülebilirlik odaklı inovasyon anlayışından çok etkilendiklerini vurgulayan Piccard, yenilenebilir temiz enerji kullanımının tüm dünyada yaygınlaşması adına her ülkede Brisa gibi vizyon sahibi stratejik partnerlere ihtiyaç duyduklarını kaydetti. TARİHİ UÇUŞA TÜRKİYE'DEN BRİSA EŞLİK EDECEK

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir-Duayen ~ 9 yıl önce
Türkiye üzerinden geçmesin sakın, direk irtibat kesilir, ondan sonra çatılardan parça parça toplarsın su ısıtma sistemi diye ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Bu katkıda Brisa ya kadar havacılık namına kimse mi yoktu pek bi dengesiz geldi oturtamadım??!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
ABB ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
michelin ~ 9 yıl önce
Viral den baska bisey degil brisanin katkisi 0 neyin reklami bu o zaman

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Ara iniş yaparsa buna dünya turu denebilir mi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haklısın ~ 9 yıl önce
evet denmez. siz ara inişsiz yaparsınız o zaman.
dobra ~ 9 yıl önce
denemez bence
andro ~ 9 yıl önce
petrol bittiğinde androide binersin.bu araştırmalar için onca parayı keyiflerinden mi harcıyorlar sence?
CPT ~ 9 yıl önce
Güneş enerjisiyle dünyayı gezecek diyor. Gece nasıl uçuş yapacak acaba kardeşim tabikide ara iniş yapacak.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000