16 Eylül 2021, Perşembe 10:38:14

Taliban, Hamid Karzai Havalimanı'nın adını değiştirdi

Taliban'ın Afganistan'a yönetime el koymasından sonra Hamid Karzai Havalimanı'nın adı resmen değişti.
  • icao kodu ?
  • Atatürk havalimanı koymuş.
  • Bize ne kabuldan, isminin derdi bizi mi gerdi, ne koyarlarsa koysunlar bize neeee
  • Pakistan’a gidip Afganistan’da diye paylaşayım, yersen. Eskiden manita kovalarken gitmediğim mekanlara check inn yapıyordum aklıma o geldi.
  • N. Alci gercekten Afganistan da mi? Pakistanda diye sosyal medyada aciklamalar var!

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Afganistan'dan izlenimlerini aktarırken Hamid Karzai Havalimanı'nın isminin değiştiğini söyledi. Alçı, "Taliban yetkililerine sordum. Yeni ismi Kabil Uluslararası Havalimanı olmuş" dedi.

Taliban yönetimindeki Afganistan'a giden Habertürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı, 'Silahlar, zırhlı kapılar, tanklar… Kabil’de hayat devam ediyor' başlığıyla yayımlanan yazısında bölgedeki gözlemlerini aktardı.

"Bundan sonra ne olacak?", "Bu hükümet kalıcı mı?" sorularının yanıtlarının tam bir muamma olduğunu söyleyen Alçı, "Taliban kurduğu hükümetin geçici olduğunu ilan etmişti ancak ne kadar süreliğine olacağı yönünde bir açıklama yapmamıştı" hatırlatmasında bulundu.

Alçı, "Geçen hafta hükümetin yemin etmesi gerekiyordu fakat bu olmadı. Olacak gibi de görünmüyor. Öte yandan kısa süre içinde kalıcı bir hükümetin açıklanma ihtimali oldukça düşük. Edindiğim izlenim bu hükümetin belki birkaç değişiklik ya da ilave bakanlıkla yoluna devam edebileceği yönünde" ifadesine yer verdiği yazısına şöyle devam etti:

"Burada Taliban’ın ilk sıradaki gündem maddesi dış yardımlar. Yardım gelmezse ülkenin de hükümetin de işi çok zor. BM vaat ettiği yardımı nasıl ve ne zaman yapacak, belli değil.

Unutulmaması gereken bir nokta şu: yardım gelmemesi en çok Afganistan halkına zarar veriyor. Taliban Hükümetine baskı yapmak için yardımların ötelenmesi ülkede büyük bir insani dramın fitilini ateşleyebilir.

Sevgili Mehmet Akif dün yayında bana Hamid Karzai havalimanın isminin değişip değişmediğini sordu. Henüz bilmiyordum. Taliban yetkililerine sordum. Değişmiş. Yeni ismi Kabil Uluslararası Havalimanı olmuş."

Taliban, Hamid Karzai Havalimanı'nın adını değiştirdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Kode ~ 1 ay önce
icao kodu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
???? ~ 1 ay önce
Atatürk havalimanı koymuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabul ~ 1 ay önce
Bize ne kabuldan, isminin derdi bizi mi gerdi, ne koyarlarsa koysunlar bize neeee

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hahah ~ 1 ay önce
Pakistan’a gidip Afganistan’da diye paylaşayım, yersen. Eskiden manita kovalarken gitmediğim mekanlara check inn yapıyordum aklıma o geldi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gazeteci ~ 1 ay önce
N. Alci gercekten Afganistan da mi? Pakistanda diye sosyal medyada aciklamalar var!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000