22 Mart 2019, Cuma 10:24:22

Taksiciden yolcuya şok sözler!

Atatürk Havalimanı’ndan aracına aldığı Senegalli yolcuya küfür ve hakaretler yağdıran taksi sürücüsü, kameraya yansıdı.
  • Bakın net söylüyorum.Havalimani patlama gunu oldugunda. Bu havalimaninda calisan taksiler dahil insanlardan havalimanindan disari cikmak icin 100 euro , 100 usd , 500 tl para istediler. Sonra dediler ki yalan.Cumhurbaskani geldi basbabak geldi hep biz yapmadik dediler. Bunlar kadar yalanci bir insan yok. Eseg e binerim ozellikle havalimani taksisine binmem. ALLAH herkesi zor da birakmasin .Bunlarin eline dusurmesin. Zor gunde ne yaptiklarini gorduk..Umarim uber vb gibi uygulamalar gelirde rahat ederiz..Sozum ona simdi kravat takip takim elbiseli olcaklar. Mesrebe semer vursa mesreb yine mesrebdir.En once vicdan olmali. Malesef iclerindeki 3 -5 iyi adamda bu %90 i yuzunden bu sekilde muhamele goruyor. Onlarda affetsin sozumuz onlara degil.
  • Sonra neden über istemiyorlar.über geri gelmeli bu reziilik kepazelik bitmeli.bindiğin aracı biliyorsun şoför bilgilerini görüyorsun ne kadar ödeyeceğin belli üstelik şoför kibar olmak zorunda aksi halde über alıyor yetkisini bir daha kullanamıyor.
  • Bu taksici deyil haydut..Rezil yüz karası Allah seni bildiği gibi yapsın
  • Ist havalimaindaki "havalimani taksi" yazanlar çoğunluğu böyle, istanbuldaki taksicilerin de %90 'i böyle. Haysiyet ahlak yoksunu sefiller !!!!! Sonra da uber yasaklansın, insan kılıklı korsanlar !!!
  • Bu sadece kameraya yansıyan bir tanesi ya ynsımayanlar, havalaminanı taksilerinde hergün böyle belki onlarca olay yaşanıyor bu kayıt altına alınmış bir tanesi, binmiyoruz bindirtmiyoruz hakketmeyen kazanmasın, bütün yolculara da söylüyorum havalimanı taksisine binmeyin çıkınca yolun karşısına geçin oradan gelen boş taksilere binin havalimanı yazanlara binmeyin diyorum.
  • Ne kadar kufur etsek az
  • Ist Taksi soforu olmak icin. Bir egitim gorseler cok Iyi olur kanisindayim
  • Ist Taksi soforu olmak icin. Bir egitim gorseler cok Iyi olur kanisindayim
  • Ist Taksi soforu olmak icin. Bir egitim gorseler cok Iyi olur kanisindayim
  • Bu kaçıncı daha geçen sene kadıköyden Sabiha Gökçeğe gidecek yolcuyu boğazköprüsünden geçip levente eminönününü dolaştırıp üstüne üstlük yolcunun uçağını kaçırtmadımı Türkiyeden başka bir ülke daha varmı türistik fiat listesi uygulanan yerliye elli turiste yüzelli gibi tamamen başta bütün ülkeye ve namuslu esnafa zarar vermekten utanmazlar sıkılmazlar kavgayı bile teke tek yapamayacak kadarda korkaklardır çok namuslu taksici leri ve esnafımızı ayrı tutuyorum onlar baştacıdır

Atatürk Havalimanı’ndan aracına aldığı Senegalli yolcuya küfür ve hakaretler yağdıran taksi sürücüsü, kameraya yansıdı. “Sen terörist misin, cami bombalamaya mı geldin buraya” diyerek siyahi turisti aşağılayan taksici, "bu kadarına da pes" dedirtti. Duyduğu cümleler karşısında şoka uğrayan turist, o anlar cep telefonu kamerasıyla kaydetti ve polise giderek taksiciden şikayetçi oldu.

Olay, saat 14.00 sıralarında Bakırköy- Aksaray sahil yolunda yaşandı. İddiaya göre Senegal’den Türkiye'ye gelen Ousmane Alyly isimli turist, Atatürk Havalimanı’ndan Aksaray’a gitmek için ticari bir taksiye bindi. Taksiye bindiği esnada sürücüden taksimetreyi açmasını isteyen Ousmane Alyly ile sürücü arasında tartışma yaşandı. Sürücünün taksimetreyi açmayarak ödemeyi dolar üzerinden istemesi üzerine tartışma büyüdü. Bunun üzerine sürücü, aracına aldığı Ousmane Alyly’e hakaret yağdırarak, şiddet uyguladı. Yol boyunca turisti taciz eden taksici, "Sen terörist misin, cami bombalamaya mı geldin buraya” diyerek aşağıladı.

“Zorla bahşiş istedi”

Kendisine hakaretler yağdırarak, terörist diyen sürücüden rahatsız olan Ousmane Alyly, taksiciden aracı durdurmasını istedi. Ousmane Alyly’in tüm ısrarlarına rağmen taksiyi durdurmayan ve Aksaray’a kadar Ousmane Alyly’e hakaretler yağdıran sürücü, Aksaray’a geldiğinde ise ödemeyi istedi. Taksimetrede 48 lira yazdığı için 100 lira veren Ousmane Alyly, para üstünü istedi. Sürücü ise para üstünü verme karşılığında 10 lira bahşiş istedi. Turistin direnmesine karşı ısrarla bahşişi isteyen sürücü, alamayacağını anlayınca para üstünü vererek uzaklaştı. Yaşadıklarını cep telefonu kamerasıyla kaydeden Senegalli turist, polis merkezine giderek taksiciden şikayetçi oldu.

“Bana küfür etti, terörist misin dedi”

Başından geçenleri anlatan Ousmane Alyly, “Ben Atatürk Havalimanı’ndan Aksaray’a gitmek için ticari taksiye bindim. Taksiye bindiğimde şoför bana, '20 dolar ver' dedi. Ben de 'benim 20 dolarım yok, Türk parası var' dedim. 'Taksimetreyi aç, ne kadar yazarsa ben sana o kadar para veririm dedim. Bana küfür etti, terörist misin dedi. Bana çok küfürler etti, bana vurdu. Bende videoya çektim. Polis Karakoluna gittim. Şikayet ettim. Arabadan inerken para veriyordum, ısrarla euro istedi. Ben de 'vermem sana Türk parası vereceğim' dedim. Sonra taksimetre 48 lira yazdı, ben 100 lirayı verdim. Bahşiş istedi. 50 lirasını aldı, geri kalanı da geri aldım” diye konuştu. 

 

Taksiciden yolcuya şok sözler!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (86)

KABIN MEMURU ~ 7 ay önce
Bakın net söylüyorum.Havalimani patlama gunu oldugunda. Bu havalimaninda calisan taksiler dahil insanlardan havalimanindan disari cikmak icin 100 euro , 100 usd , 500 tl para istediler. Sonra dediler ki yalan.Cumhurbaskani geldi basbabak geldi hep biz yapmadik dediler. Bunlar kadar yalanci bir insan yok. Eseg e binerim ozellikle havalimani taksisine binmem. ALLAH herkesi zor da birakmasin .Bunlarin eline dusurmesin. Zor gunde ne yaptiklarini gorduk..Umarim uber vb gibi uygulamalar gelirde rahat ederiz..Sozum ona simdi kravat takip takim elbiseli olcaklar. Mesrebe semer vursa mesreb yine mesrebdir.En once vicdan olmali. Malesef iclerindeki 3 -5 iyi adamda bu %90 i yuzunden bu sekilde muhamele goruyor. Onlarda affetsin sozumuz onlara degil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sıradan ~ 7 ay önce
Sonra neden über istemiyorlar.über geri gelmeli bu reziilik kepazelik bitmeli.bindiğin aracı biliyorsun şoför bilgilerini görüyorsun ne kadar ödeyeceğin belli üstelik şoför kibar olmak zorunda aksi halde über alıyor yetkisini bir daha kullanamıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taksici değil... ~ 7 ay önce
Bu taksici deyil haydut..Rezil yüz karası Allah seni bildiği gibi yapsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahl ~ 7 ay önce
Ist havalimaindaki "havalimani taksi" yazanlar çoğunluğu böyle, istanbuldaki taksicilerin de %90 'i böyle. Haysiyet ahlak yoksunu sefiller !!!!! Sonra da uber yasaklansın, insan kılıklı korsanlar !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hergün ~ 7 ay önce
Bu sadece kameraya yansıyan bir tanesi ya ynsımayanlar, havalaminanı taksilerinde hergün böyle belki onlarca olay yaşanıyor bu kayıt altına alınmış bir tanesi, binmiyoruz bindirtmiyoruz hakketmeyen kazanmasın, bütün yolculara da söylüyorum havalimanı taksisine binmeyin çıkınca yolun karşısına geçin oradan gelen boş taksilere binin havalimanı yazanlara binmeyin diyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bidost ~ 7 ay önce
Kanımca Afrikalı arkadaş ondan daha iyi Türkçe konuşuyor.Zaten bütün problem bu ve bunun gibi Türkçe konuşamayanlar da.
Guru ~ 7 ay önce
Uzunca bir süredür dediğin gibi yapıyorum.
Serefless taksici! ~ 7 ay önce
Ne kadar kufur etsek az

Yanıtla

Kalan karakter 1000
777 ~ 7 ay önce
Ist Taksi soforu olmak icin. Bir egitim gorseler cok Iyi olur kanisindayim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
777 ~ 7 ay önce
Ist Taksi soforu olmak icin. Bir egitim gorseler cok Iyi olur kanisindayim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
777 ~ 7 ay önce
Ist Taksi soforu olmak icin. Bir egitim gorseler cok Iyi olur kanisindayim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
taxsi x ~ 7 ay önce
Bu kaçıncı daha geçen sene kadıköyden Sabiha Gökçeğe gidecek yolcuyu boğazköprüsünden geçip levente eminönününü dolaştırıp üstüne üstlük yolcunun uçağını kaçırtmadımı Türkiyeden başka bir ülke daha varmı türistik fiat listesi uygulanan yerliye elli turiste yüzelli gibi tamamen başta bütün ülkeye ve namuslu esnafa zarar vermekten utanmazlar sıkılmazlar kavgayı bile teke tek yapamayacak kadarda korkaklardır çok namuslu taksici leri ve esnafımızı ayrı tutuyorum onlar baştacıdır

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000