04 Nisan 2020, Cumartesi 18:27:40

Tailwind Havayolları: "Kimseyi işten çıkarmayacağız”

Tailwind Havayolları Genel Müdürü Mehmet Bostan, havacılık sektörünün yaşadığı global krize ilişkin, “ Son dönemde 10-12 civarında tahliye uçuşu gerçekleştirdik. Onun dışında operasyonlarımız durdu. Tedbirlerimizi aldık, kimseyi işten çıkarmayacağız” dedi.
  • Kuzu gibi ne zaman batıracaksınız orayı da
  • Bütçe olarak yarım maaş vermek,çalışan sayısını yarıya indirmek demektir.Ayrıca tüm şirketler DEVLET'ten alıp çalışana veriyor.Kimse kimseyi kandırmasın.Sağlıklı günler dilerim.
  • Bu şirketin ekmeğini yiyip, utanmadan yorum yapan, bütün dünyanın içerisinden geçmekte olduğu bu zor durumun sadece kendi başlarına geldiğini sanan şirket içi vefasız çıbanlar, dilerim en kısa zamanda eski günlerimize sizler olmadan geri döneriz.. Sizler bu şirkette çalışmayı haketmiyorsunuz. Koşa koşa yok oldunuz ortadan, bir de birşeyler yapmaya çalışanların çabasını küçümsüyorsunuz.. Kusura bakmayın ama biz sizi rahatsız etmeye devam edeceğiz.. Boş konuşmayın da biraz iş yapın..
  • bu sirkette gelmis gecmis en iyi f/o lardan bahtiyar abim ucmustu - simdi kendisi nerde ?
  • Arkadaşlar zor günlerde şirketinize sahip çıkınız.
  • Bence eleştirilmesi gereken ücretsiz izne çıkaran yada direk izne çıkaran şirketler. Kişisel hırslarını ve yetersizliklerini bu şirket üzerinden açığa vuranların buradan tatmin olması güç. Sektörün içinde olan herkes Tailwind'in ne kadar sağlam bir şirket olduğunu bilir. Husumet besleyenler bilmelidir ki; her şirketin bir politikası vardır, seversin yada sevmezsin. Kimse kimseyi zorla tutmuyor yada iş görüşmesine çağırmıyor.
  • Bu yıl 80 memur aldı bu firma, kimi çıkartmış ?
  • Nerede emekliliğe yakın ,hiç bir yerde is bulamayacak arkadaşların ortak toplanma noktası.Madem adam çıkarmayacaksınız neden daha ilk aydan emeklerinin %60 ini kesiyorsunuz ?1 inde yatan maaşlar bu hafta yatacak tarih de belli değil!!!!Biraz destekli atalım lütfen !!!
  • büyük şirketlerin bile bir saniye acımadan yılların tecrübesi insanları 1 ay dayanamadan işten çıkardığı böyle olağanüstü bir durumda 5 uçağı olup da hala sizi mağdur etmemek için çabalayan, 3-5 gün geciken maaş mı düşman ediyor ekmek teknenize sizi ? şirket hem kendini hem çalışanını korumak için tabi ki tedbir almak zorunda. buna her iki taraf da fedakarlık edip katlanmazsa değil önümüzdeki martı 1 ay sonrasını göremez oluruz. herkes taşın altına elini koyup biraz fedakarlık etmeli.
  • 1-Bu uçuşlarda yolculara sadece su ikram ediyoruz.??? 2 kere servis yapılıyor istemediğiniz kadar icecek herşey var. tk bile yapmıyorken hatırlatalım. 2- Kabin ekiplerimiz eldiven ve maske ile çalışıyorlar. Saatli maske vakti doldurup değiştirin lütfen 3- Uçuşlardan sonra ise 14 gün kontrollü karantinada kalıyorlar. Planlamanın bilgisi var mi acaba:))) 4- Uçaklarımız ise uçuş sonrası dezenfekte ediliyor Bizde gormeyi diliyoruz. Tesekkurler

Tailwind Havayolları Genel Müdürü Mehmet Bostan, havacılık sektörünün yaşadığı global krize ilişkin, “ Son dönemde 10-12 civarında tahliye uçuşu gerçekleştirdik. Onun dışında operasyonlarımız durdu. Tedbirlerimizi aldık, kimseyi işten çıkarmayacağız” dedi.

Havacılık sektöründe yaşanan global krizin etkilerini Türkiye'deki havayolu şirketleri de derinden hissediyor. Antalya'da tarifesiz operasyonlar yürüten Tailwind Havayolları da, krizin etkisiyle operasyonların büyük bölümünü gerçekleştiremiyor. Özellikle son iki haftadan bu yana üçüncü ülkeler arasında tahliye uçuşları gerçekleştiren Tailwind Havayolları'nın Genel Müdürü Mehmet Bostan,  Airporthaber'e yaptığı açıklamada “ Son dönemde 10-12 civarında tahliye uçuşları gerçekleştirdik. Üçüncü ülkeler arasında yaptığımız tahliye uçuşları oldu. En son Bağdat ile Almanya arasında yabancı ülke vatandaşlarını taşıdık. Dün ise Türkiye'deki Kazak öğrencileri ülkelerine ulaştırdık” dedi.

Tahliye uçuşlarında kokpit ve kabin ekipleri için devletin belirlediği sağlık güvenliği tedbirlerini aldıklarının altını çizen Bostan, “Bu uçuşlarda yolculara sadece su ikram ediyoruz. Kabin ekiplerimiz eldiven ve maske ile çalışıyorlar. Uçuşlardan sonra ise 14 gün kontrollü karantinada kalıyorlar. Uçaklarımız ise uçuş sonrası dezenfekte ediliyor” diye konuştu.

Coronavirüs etkisiyle bir takım ekonomik tedbirler aldıklarının da altını çizen Bostan, kendisi dahil personel maaşlarında indirime gittiklerini açıkladı.
Giderleri minimize etmenin yanı sıra İş Kur'a da kısa süreli çalışma teşviği için başvurduklarını kaydeden Bostan, “ Uçaklarımız kendimize ait ve dolayısıyla uçaklar için kira ödemiyoruz. Bu bizim en önemli avantajımız. Bu dönemde tedbirlerimizi alacağız ama asla işçi çıkarmayacağız. Önümüzdeki Mart'a kadar da olsa idare edecek gücümüz var. Ben dahil hepimizin fedakarlık yapacağı bir süreci yaşıyoruz” dedi.

Tailwind Havayolları: "Kimseyi işten çıkarmayacağız”

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (69)

Hadi ama.. ~ 2 ay önce
Kuzu gibi ne zaman batıracaksınız orayı da

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ma ~ 2 ay önce
Bütçe olarak yarım maaş vermek,çalışan sayısını yarıya indirmek demektir.Ayrıca tüm şirketler DEVLET'ten alıp çalışana veriyor.Kimse kimseyi kandırmasın.Sağlıklı günler dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TWI ~ 2 ay önce
Bu şirketin ekmeğini yiyip, utanmadan yorum yapan, bütün dünyanın içerisinden geçmekte olduğu bu zor durumun sadece kendi başlarına geldiğini sanan şirket içi vefasız çıbanlar, dilerim en kısa zamanda eski günlerimize sizler olmadan geri döneriz.. Sizler bu şirkette çalışmayı haketmiyorsunuz. Koşa koşa yok oldunuz ortadan, bir de birşeyler yapmaya çalışanların çabasını küçümsüyorsunuz.. Kusura bakmayın ama biz sizi rahatsız etmeye devam edeceğiz.. Boş konuşmayın da biraz iş yapın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bahti ~ 2 ay önce
bu sirkette gelmis gecmis en iyi f/o lardan bahtiyar abim ucmustu - simdi kendisi nerde ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mühendis ~ 2 ay önce
Arkadaşlar zor günlerde şirketinize sahip çıkınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TWI ~ 2 ay önce
Bence eleştirilmesi gereken ücretsiz izne çıkaran yada direk izne çıkaran şirketler. Kişisel hırslarını ve yetersizliklerini bu şirket üzerinden açığa vuranların buradan tatmin olması güç. Sektörün içinde olan herkes Tailwind'in ne kadar sağlam bir şirket olduğunu bilir. Husumet besleyenler bilmelidir ki; her şirketin bir politikası vardır, seversin yada sevmezsin. Kimse kimseyi zorla tutmuyor yada iş görüşmesine çağırmıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin memur alım ~ 2 ay önce
Bu yıl 80 memur aldı bu firma, kimi çıkartmış ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Son Durak Airlines ~ 2 ay önce
Nerede emekliliğe yakın ,hiç bir yerde is bulamayacak arkadaşların ortak toplanma noktası.Madem adam çıkarmayacaksınız neden daha ilk aydan emeklerinin %60 ini kesiyorsunuz ?1 inde yatan maaşlar bu hafta yatacak tarih de belli değil!!!!Biraz destekli atalım lütfen !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gjb ~ 2 ay önce
büyük şirketlerin bile bir saniye acımadan yılların tecrübesi insanları 1 ay dayanamadan işten çıkardığı böyle olağanüstü bir durumda 5 uçağı olup da hala sizi mağdur etmemek için çabalayan, 3-5 gün geciken maaş mı düşman ediyor ekmek teknenize sizi ? şirket hem kendini hem çalışanını korumak için tabi ki tedbir almak zorunda. buna her iki taraf da fedakarlık edip katlanmazsa değil önümüzdeki martı 1 ay sonrasını göremez oluruz. herkes taşın altına elini koyup biraz fedakarlık etmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dont worry ~ 2 ay önce
Mehmet Bey gayet güzel ve iyi temennilerle açıklamasını yapmış. Ancak böylesi memnuniyetsiz ve ortalığı karıştırıcı insanlar ne yazık ki her yerde mevcut. Bulunduğun yerin imkanlarını ya kabul edeceksin ya da defolup begenmediğin yerde durmayıp çekip gideceksin. Dır dır etmek kolay, hangi şirket tamamiyle uçuşlarını durdurmuş! Madem öyle düşünüyolarlar girmeseydiler bu şirkete. İnsanlara gerçekten anlam veremiyorum.
Whats your level of honesty? ~ 2 ay önce
1-Bu uçuşlarda yolculara sadece su ikram ediyoruz.??? 2 kere servis yapılıyor istemediğiniz kadar icecek herşey var. tk bile yapmıyorken hatırlatalım. 2- Kabin ekiplerimiz eldiven ve maske ile çalışıyorlar. Saatli maske vakti doldurup değiştirin lütfen 3- Uçuşlardan sonra ise 14 gün kontrollü karantinada kalıyorlar. Planlamanın bilgisi var mi acaba:))) 4- Uçaklarımız ise uçuş sonrası dezenfekte ediliyor Bizde gormeyi diliyoruz. Tesekkurler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bay bostan Kabinin Sesi ~ 2 ay önce
Bu neyin hırsı sen madem marta kadar batmadan devam edeceksin o zaman neden TAHLİYE UÇUŞU yaptırıyorsun !!! Devlet ödenekli maaş verip nasıl Kabin Ekibini Tehlikeye atarsın Yolcular KARANTİNA da DEĞİL ! Önlemler YOK ! UÇURMA herşey para değil Zavallı Kabin Ekibi Hasta olunca ailesinden kronik rahatsızlıkları olunca ya da biri corona virüs yüzünden hayatını kaybederse bunun vebalini nasıl ödeyeceksin!!!
Yazıklar olsun size ~ 2 ay önce
THY insanları, ameliyat oldu diye, babası asker diye vb sebeplerle acımadan işten çıkarıyor arkadaşım, ben de THY den geldim ve sen acımasızlık görmemişsin, niyetin ve kalbin temiz olduktan sonra o kötülediğiniz tüm yöneticiler sizi bağrına basıyor, hatalarınızı affediyor ve hatta destek oluyorlar, aile olmayı bilmiyorsunuz ve uyum sağlayamıyorsunuz hepsi bu. Ülkenin hatta dünyanın içinde olduğu durum biraz farketseniz iyi olur, ayrıca maaşı helal kazanmak önemlidir, fosil dediğiniz, İngilizcesi kötü dediğiniz, dedikoducu dediğiniz kardeşlerime kurban olun, ah bilsek siz hainler kimsiniz...
Ben korkuyorsan çek git ~ 2 ay önce
Planlamaya da planlayan da kurban ol sen, seni THY de sun express te vb nde ekip planlamanın kale aldığını mı sanıyorsun, karantina dayız işte, herkes çalışıyor senin gibi hainler olsa da

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000