30 Haziran 2018, Cumartesi 18:20:29

TAI'den dev hamle!

TAI, Yıldız Teknopark'ta yüzlerce mühendisin görev yapacağı 14 bin metrekare kullanım alanına sahip bir tesis kuracağını açıkladı.
  • işte türkiye bu yüzden gelişmiyor. bu fabrikayı neden istanbula kurarsın! git samsuna kur mersine kur erzincana kur. ülkede herşeyi istanbula yığmaktan ne haz alıyorsunuz! böyle iktisat olmaz
  • Tamam da neden istanbul? Başka şehir mi yok da hala göç almasına sebep oluyorsunuz.
  • temel'in olduğu yerde doğru düzgün hiçbir şey olmaz,olamaz ancak adam kayırma,haksızlık,abukluk olur.
  • TAİ'nin de ofisinin bulunduğu Teknopark İstanbul Sabiha Gökçenin yanında olması TEI ,STM gibi birçok Savunma Sanayii firmasını içinde bulundurması nedeniyle daha stratejik konumdadır.
  • Ben de istiyom
  • Uçak mühendisi olarak ben Hollanda'da iyiyim,geçen birileri yazmış Türkiyeden teklif falan aman walla enerjimi,bilgimi yobaz din tüccarları,hak hırsızları için harcayamam.Akli olan Avrupaya gelir..Ulkenin durumu daha kotu olacak.Bu mesaji dikkate alin.Siz bilirsiniz.
  • Aşağı yukari 2000 tl maaşla başlarlar çalışmaya 100lerce mühendis. Yetmez ama evet. Hedef 2023. Teşekkürler Türkiye. Çorum nüfusu 528bin. Ve 350bin kişi icralık. Yani nüfusun yarısından fazlası icralik. Kalan icralık olmayanlarda çocuklar falan. Ama beyefendinin oy oranı %64 ile rekor kırdı. Madencinin tekmelediği soma da da %48 aldı. Şimdi ne alakası var diyeceksiniz.... mühendise 2000 tl veriliyor ya güzel türkiyemde. Çok bile...........
  • Ülkemiz için çok güzel bir haber umarım böyle güzel haberlerin devamı gelir...
  • Yine inşaat yine rant. Kotil de başladı bu işlere...
  • çok güzel bir adım olmuş. savunma sanayisi Ankara'ya sıkışıp kalmıştı. İstanbulda savunma sanayisine ilgi duyan bir çok mühendis vardı ama çalışacak çok fazla kuruluş yoktu. ileride fabrika da ayarlanabilir. savaşta ilk hedeflerden biri tai olur mümkün olduğunca korunması ve yedekli olması önemli.

TAI, Yıldız Teknopark'ta yüzlerce mühendisin görev yapacağı 14 bin metrekare kullanım alanına sahip bir tesis kuracağını açıkladı.

Türkiye'nin havacılık ve uzay sanayisindeki teknoloji merkezi Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI), İstanbul'un insan kaynağı ve sanayi altyapısından daha fazla yararlanmak için bir "mühendislik üssü" kuracak.

TAI'nin Yıldız Teknopark'taki ofisinin açılışı gerçekleştirilirken; TAI, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknopark'la önemli bir iş birliğine gidildi.

İş birliği protokolü Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü ve Yıldız Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bahri Şahin, TAI Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Borat, TAI Genel Müdürü Temel Kotil tarafından imzalandı.

Protokol kapsamında TAI, Yıldız Teknik Üniversitesi kampüsünde Yıldız Teknopark'a ayrılan arazide iki bina inşa edecek. Bunlardan biri TAI'nin faaliyetleri için kullanılacak, diğeri teknopark tarafından değerlendirilecek.

TAI'nin yerleşeceği bina 14 bin metrekare kullanım alanına sahip olacak. Yıldız Teknopark'taki tesisin TAI'nin İstanbul'da yürüteceği faaliyetler için bir merkez olması öngörülüyor. Kısa sürede faaliyete başlaması planlanan tesiste, TAI'nin özgün uçak, helikopter, insansız hava aracı ve uydu projeleri için yüzlerce mühendis istihdam edilecek.

Havacılık sanayisindeki global oyuncular, tek merkez yerine birçok merkeze dayalı olarak kurdukları organizasyonla etkin bir faaliyet yürütüyor. TAI de bugüne kadarki faaliyetlerinde merkezi rol oynayan Kahramankazan'daki kampüsüne ilave olarak İstanbul'da önem bir tesis kazanmış olacak.

İstanbul'un insan kaynağı ve sanayi altyapısından daha fazla yararlanılmasına olanak sağlayacak "mühendislik üssü", TAI'nin daha önce şehirde kurduğu çeşitli birimlerin merkezini oluşturacak. Şirketin İstanbul organizasyonu yeni kurulacak tesis çevresinde şekillenecek.

Tesiste hem mühendis yetiştirilecek hem de mühendislik hizmeti üretilip yürütülen projelere önemli katkılar sağlanacak.

370 FİRMA, 7 BİN KALİFİYE PERSONELE EV SAHİPLİĞİ

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü'nde kurulan ve sürdürülebilir gelişim ilkesi doğrultusunda büyümeye devam eden Yıldız Teknopark, 2014 yılı sonunda faaliyete başlayan 23 bin 500 metrekarelik İkitelli Yerleşkesi'yle toplamda 170 bin metrekarelik Ar-Ge ofis alanına ulaştı.

Yıldız Teknopark, yazılım, bilişim ve iletişim teknolojileri, telekomünikasyon, elektronik, ilaç, makine ve teçhizat imalatı, kimya, havacılık, enerji, savunma sanayisi, inşaat, gıda gibi birçok sektörde Ar-Ge çalışmaları yürüten 370 firmaya, 90 kuluçka firmasına ve 7 binden fazla kalifiye Ar-Ge ve yazılım personeline ev sahipliği yapıyor.

TAI'den dev hamle!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

işte ~ 4 yıl önce
işte türkiye bu yüzden gelişmiyor. bu fabrikayı neden istanbula kurarsın! git samsuna kur mersine kur erzincana kur. ülkede herşeyi istanbula yığmaktan ne haz alıyorsunuz! böyle iktisat olmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İstanbul ~ 4 yıl önce
Tamam da neden istanbul? Başka şehir mi yok da hala göç almasına sebep oluyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rizeli ~ 4 yıl önce
temel'in olduğu yerde doğru düzgün hiçbir şey olmaz,olamaz ancak adam kayırma,haksızlık,abukluk olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kemal ~ 4 yıl önce
TAİ'nin de ofisinin bulunduğu Teknopark İstanbul Sabiha Gökçenin yanında olması TEI ,STM gibi birçok Savunma Sanayii firmasını içinde bulundurması nedeniyle daha stratejik konumdadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İşsiz Uzaycı ~ 4 yıl önce
Ben de istiyom

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tavsiye ~ 4 yıl önce
Uçak mühendisi olarak ben Hollanda'da iyiyim,geçen birileri yazmış Türkiyeden teklif falan aman walla enerjimi,bilgimi yobaz din tüccarları,hak hırsızları için harcayamam.Akli olan Avrupaya gelir..Ulkenin durumu daha kotu olacak.Bu mesaji dikkate alin.Siz bilirsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Asgari ücret + agi ~ 4 yıl önce
Aşağı yukari 2000 tl maaşla başlarlar çalışmaya 100lerce mühendis. Yetmez ama evet. Hedef 2023. Teşekkürler Türkiye. Çorum nüfusu 528bin. Ve 350bin kişi icralık. Yani nüfusun yarısından fazlası icralik. Kalan icralık olmayanlarda çocuklar falan. Ama beyefendinin oy oranı %64 ile rekor kırdı. Madencinin tekmelediği soma da da %48 aldı. Şimdi ne alakası var diyeceksiniz.... mühendise 2000 tl veriliyor ya güzel türkiyemde. Çok bile...........

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Harika ~ 4 yıl önce
Ülkemiz için çok güzel bir haber umarım böyle güzel haberlerin devamı gelir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yaw he he ~ 4 yıl önce
Yine inşaat yine rant. Kotil de başladı bu işlere...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
miroglu ~ 4 yıl önce
çok güzel bir adım olmuş. savunma sanayisi Ankara'ya sıkışıp kalmıştı. İstanbulda savunma sanayisine ilgi duyan bir çok mühendis vardı ama çalışacak çok fazla kuruluş yoktu. ileride fabrika da ayarlanabilir. savaşta ilk hedeflerden biri tai olur mümkün olduğunca korunması ve yedekli olması önemli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000