05 Şubat 2022, Cumartesi 09:34:18

Tahran-Van uçuşları başladı

İran'ın başkenti Tahran ile Van arasında başlatılan uçak seferlerinin ilki gerçekleşti.
  • Arkadaşlar siz bu ülkenin vatandaşı degil misiniz turizmin gelişmesi bir Dogu ilinin bu şekilde gelir elde etmesinin neresi kötü. Afganlar icin sefer konulmuş filan ayıp. İşinize gelince asalak muamelesi yapıyorsunuz yöreye ne yapsınlar geliştiriyorlar iste yöreyi. Herkes ekmeğini istanbul Ankara’da mi arasın al iste ekmek kapısı kaç kişiye bu turistler. Geldiniz mi hiç vana hayatınızda bakın ticaret ne kadar canlı. Turizm ticaret bagnazligi ve boluculugu de bitiriyor. Neyse Cevap vermek bile gereksiz size.
  • Hayra alamet degil sanki bu gidiş...
  • Trabzon arabistan seferlerinden daha verimli olduğu kesin
  • Erivan ve Erbil ucuslari da baslarsa, Van guzelligine guzellik katar.
  • Artık afganlar duvardan merdivenle atlamak zorunda değil yada yürümek zorunda değil onlar için van -iran seferleri başlatıldı resmen hahaha ..Efsane gerçekten de !!!
  • Ne kadar utanç verici, küçük düşürücü bir şey. Davul zurna ile karşılamak da nedir, neyin peşindesiniz siz?
  • Kaçak köçek yolcu ve yasak malzemede de patlama olur şimdi VAN'da Dikkat !!!!!!!

İran'ın başkenti Tahran ile Van arasında başlatılan uçak seferlerinin ilki gerçekleşti. Tahran Havalimanı'ndan saat 19: 40'da kalkan özel hava yolu şirketine ait yolcu uçağı 20.40'da Van Ferit Melen Havalimanı'na iniş yaptı.

Davul zurna ve halk oyunları gösterisi eşliğinde uçaktan inen 78 İranlı tur operatörü, Vali Vekili Ömer Faruk Canpolat, AK Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, Emniyet Müdürü Atanur Aydın, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, Van Otelciler ve Turizmciler Derneği Başkanı Yunus Yüksel ve TÜRSAB Doğu Anadolu Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Cevdet Özgökçe tarafından güllerle karşılandı.

Canpolat, gazetecilere yaptığı açıklamada, Tahran-Van uçak seferlerinin hem bölgeye hem de ülkeye ciddi ekonomik katkı sağlayacağını söyledi.

İran ile hem turizmi hem de ekonomik ilişkileri geliştirmek istediklerini ifade eden Canpolat, "Zaten İran'ın şehirlerimizde ciddi bir ticari potansiyeli var. Bu şekilde biraz daha ticari ilişkilerimizi geliştirip uzun vadede, öncelikle ilimiz ve bölgemiz olmak üzere bütün ülkemize ticari anlamda ciddi katkı sunacağına inanıyoruz. Tabi süreçte sayın valimizin çok ciddi katkıları oldu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz."dedi.

Özgökçe de ilk uçakla 78 tur operatörünün kente geldiğini belirterek, "İnşallah ilimiz ve vatanımız için hayırlara vesile olur. Sektörümüz adına iyi bir gelişme. İlk kez yurt dışından bir uçağımız olacak. Van-Tahran arası uçuşlar haftanın iki günü olacak. İnşallah ilimizin ekonomisine çok büyük bir katkı sunacak." diye konuştu.

Van'da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren İran Turizm Geliştirme Komisyon Başkanı Hormatollah Rafeiyi ise "Bugün ilk kez Tahran'dan direkt Van'a uçuşlumuz oldu. Bu mesele bizim için iyi oldu. Daha önce 17 saatlik yolculuğun ardından buraya gelinebiliyordu. Ama şimdi bir saatte Van'a gelebiliyoruz." ifadelerini kullandı.

Tahran-Van uçuşları başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Karalayanlara ~ 6 ay önce
Arkadaşlar siz bu ülkenin vatandaşı degil misiniz turizmin gelişmesi bir Dogu ilinin bu şekilde gelir elde etmesinin neresi kötü. Afganlar icin sefer konulmuş filan ayıp. İşinize gelince asalak muamelesi yapıyorsunuz yöreye ne yapsınlar geliştiriyorlar iste yöreyi. Herkes ekmeğini istanbul Ankara’da mi arasın al iste ekmek kapısı kaç kişiye bu turistler. Geldiniz mi hiç vana hayatınızda bakın ticaret ne kadar canlı. Turizm ticaret bagnazligi ve boluculugu de bitiriyor. Neyse Cevap vermek bile gereksiz size.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Votandaş ~ 6 ay önce
Hayra alamet degil sanki bu gidiş...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tzx ~ 6 ay önce
Trabzon arabistan seferlerinden daha verimli olduğu kesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Van icin ~ 6 ay önce
Erivan ve Erbil ucuslari da baslarsa, Van guzelligine guzellik katar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Artık ~ 6 ay önce
Artık afganlar duvardan merdivenle atlamak zorunda değil yada yürümek zorunda değil onlar için van -iran seferleri başlatıldı resmen hahaha ..Efsane gerçekten de !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BAYBARS ~ 6 ay önce
Ne kadar utanç verici, küçük düşürücü bir şey. Davul zurna ile karşılamak da nedir, neyin peşindesiniz siz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK ~ 6 ay önce
havacilikda usuldur, ilk seferde karsilama törenleri davul zurna, su fiskirtma gibi etkinlikler düzenlenir. Van icinde önemli bir ticari kazanc olur.
GELECEK ~ 6 ay önce
Kaçak köçek yolcu ve yasak malzemede de patlama olur şimdi VAN'da Dikkat !!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000