31 Ocak 2021, Pazar 16:45:36

Tahran F-35 iddialarını yalanladı

Önceki gün gece saatlerinde tüm şehre yayılan siren seslerine F-35'lerin neden olduğu iddiasına Tahran'dan yalanlama geldi.
  • KKore, Iran, Suudi Arabistan, Turkiye, dort aslan parcasi ornek ulke

Önceki gün gece saatlerinde tüm şehre yayılan siren seslerine F-35'lerin neden olduğu iddiasına Tahran'dan yalanlama geldi.

İran’ın başkenti Tahran’da, önceki gün gece saatlerinde tüm şehre yayılan siren sesleri büyük bir panik yaşattı. Siren seslerinin en son İran-Irak savaşında duyulduğu Tahran'da tüm uçuşlar askıya alındı. İddialara göre Tahran'da duyulan siren seslerinin arkasında İsrail'in ABD'den aldığı F-35 uçakları vardı. Ancak İran'dan F-35 iddialarına ilişkin yalanlama geldi.

Tahran'da siren seslerinin duyulduğu o anlarda Türk Hava Yolları'na ait yolcu uçağı da kentteki İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı'na iniş yapmaya çalışıyordu. Hava şartlarının kötü olması nedeniyle havada tur atan uçak daha sonra Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye yöneldi.

Tasnim haber ajansında yer alan habere göre İranlı yetkililer teknik bir hata nedeniyle sirenlerin çaldığını belirtti.

Güvenlik işlerinden sorumlu Tahran Vali Yardımcısı Hamid Goodarzi, yerel basına yaptığı açıklamada, teknik bir aksaklık nedeniyle sirenlerin çaldığını ve kamu güvenliğine yönelik her türlü tehdidi göz ardı ettiğini söyledi.

Tasnim haber ajansı, F-35 iddialarının spekülasyondan ibaret olduğunu öne sürdü.

Haberde ayrıca, İran'ın düşman uçaklarını tespit etmek için gerekli gelişmiş stratejik ve mobil radar ekipmanlarına sahip olduğu kaydedildi.

Tahran F-35 iddialarını yalanladı

Yorumlar

Ne demisti ~ 3 yıl önce
KKore, Iran, Suudi Arabistan, Turkiye, dort aslan parcasi ornek ulke

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dunyanin ~ 3 yıl önce
Yuzkaralari, 21.yy da ortacaga girmeyi basarabilmis ulkeler, kilicli imamimiz var, makam arabasi olarak da bir deve versek tam olacak
Rusya ~ 3 yıl önce
Rusyayi unutuyorsun

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000