06 Şubat 2021, Cumartesi 17:16:15

Swiss Air ipleri kopardı; Grev kapıda!

İsviçreli Swiss Air yönetimi, pilotlar sendikası ile olan İş Sözleşmesi'ni feshetti.
  • Lufthansa zaten swiss ten kurtulmak istiyor
  • İlker geçsin şirketin başına pilotlar nasıl maaşlarından fedakarlık yapıyor göstersin!
  • Evropa kiriz icinde oh oh
  • Bence Pilot maaşları 7999 kabin memuru maaşları 4999 olmalı
  • anlaşılan, çok astranomik miktarlara ulaşan pilot maaşlarına, tüm dünyada bir ayarlama çekiliyor. Yeni pilot eğitimleri, piyasa toparlanmasına paralel yapılabilirse pilot maaşları kalıcı olarak düşürülmüş olacak. Talpanın pandemi başında, pilot maaşlarının uluslararası arz talebe göre belirlendiği açıklamasına göre bu öngörü çıkıyor.
  • Bizimki gibi yapsınlar, aaa pardon, onlar insan!!!

İsviçreli Swiss Air yönetimi, pilotlar sendikası ile olan İş Sözleşmesi'ni feshetti.

Edinilen bilgiye göre; Pilotların hakları ile ilgili çalışmaları yürütmekle görevli olan Aeropress Sendikası ile Swiss Air arasındaki ipler tamamen koptu. Uzun bir süredir İş Sözleşmesindeki çeşitli maddeleri çıkarmak isteyen ve buna da pandemiyi gerekçe gösteren Swiss Air, masadan kalktı.

Covid-19 pandemisi nedeniyle sendika ile anlaşmazlk yaşayan Swiss Air, sendika olan sözleşmesini tamamen iptal etti. Bundan sonra sendikayı muhatap almayacağını açıklayan Swiss Air'e sendikadan büyük tepki geldi.

GREV KAPIDA

'Swiss Air uzun bir süredir pandemiyi bahane ederek hakları kapsayan maddeleri çıkarmak istedi. Ancak görüşmelerde bir yol kat edemedik. Sonuçta tüm sözleşmesyi feshettiler. Bir orta yol bulabilirdik' açıklamasını yapan sendika, pilotların greve gidebileceğini duyurdu.

Söz konusu krizin nasıl çözüme kavuşturulacağı henüz bilinmiyor.

©AirportHaber

Swiss Air ipleri kopardı; Grev kapıda!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

LH ~ 3 yıl önce
Lufthansa zaten swiss ten kurtulmak istiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ari ~ 3 yıl önce
İlker geçsin şirketin başına pilotlar nasıl maaşlarından fedakarlık yapıyor göstersin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oh ~ 3 yıl önce
Evropa kiriz icinde oh oh

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Düşünür. ~ 3 yıl önce
Bence Pilot maaşları 7999 kabin memuru maaşları 4999 olmalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabinle ~ 3 yıl önce
Kokpiti aynı kategoriye koyan bi zekai daha biri ömrünü adıyor diğeri aynı gün bulunup 3güne yetiştiriliyor NOKTA!
Alamanci ~ 3 yıl önce
Euro Değil mi. Bende size katılıyorum
tklı ~ 3 yıl önce
anlaşılan, çok astranomik miktarlara ulaşan pilot maaşlarına, tüm dünyada bir ayarlama çekiliyor. Yeni pilot eğitimleri, piyasa toparlanmasına paralel yapılabilirse pilot maaşları kalıcı olarak düşürülmüş olacak. Talpanın pandemi başında, pilot maaşlarının uluslararası arz talebe göre belirlendiği açıklamasına göre bu öngörü çıkıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Astronomik ~ 3 yıl önce
Astronomik olan, TK da işe yaramayan yer personelinin çokluğudur. Allah aşkına işe yarayan yer personeli üstüne alınıp da yorum yazmasın, dediğim gibi “İŞE YARAYAMAN...”
Ali ~ 3 yıl önce
Anlaşılan pilot olamamışsın, içinde kalmış. Kinini böyle kusuyorsun. Ama gerçekler değişmez, hala bir zavallı olduğunu için için sen de biliyorsun. Bununla yaşamaya devam şampiyon!
tklı ~ 3 yıl önce
standart, egosunu hala kaldıramayan pilotlardan biri işte. 2016 da size zam yaparken bizden alıp mı yaptılar, banane senin maaşından. Maaşın düşsün falan mı dedim. Talpa bile bu tespiti yapmış farkında olmadan. Aksine sanki size faydası olacakmış gibi fo lar ka ile aynı maaşı alıyor, olamaz deyip duran güruh sizin meslek grubunda. Kendi maaşından çok başkasının maaşını takip edenler genelde pilotlar içinde. Sürekli kıyas kendince. Pilot olmak Kpss den daha kolay, bilmiyoruz sanki. Etrafınızda her pilot dışı meslek grubuna pilot olamamış gözüyle bakmakta üst düzey bir kendini beğenmişlik. Pilot olmak istememiş olamaz mıyım? Klasik Yönetim anlayışındaki bant sistemi üretimlerde tek bir harekete uzmanlaşanlardan farksız görüyorum pilotluğu. Pilotlar, pilotlukta uzmanlaşır ama mesleki olarak başka hiçbirşey yapamaz. Sektördeki değeri sektörel değerlere göre belirleniyor. Piyasa hareketli ise gidecem diye tehdit eder, değilse kurt kışı geçirir falan filan. Yani bir pilot istediği kadar uğraşsın, kendini geliştirende geliştirmeyen de piyasa şartlarına göre değerlenir ve aynıdır. Sırf bundan bile istememiş olamaz mıyım? pilot dediğin şirkete birşey katamaz. gelişime, satışlara, pazarlamaya yada yönetim stratejilerine katkısı olamaz, kar ettiremez, pazar payını artıramaz, rekabete bir katkısı olamaz, fiyat belirleyemez, pazarlık yapamaz. sadece uçak kullanır. ondan beklenende budur sadece. çok para alıyor diye kendini saygıdeğer görmesine gerek yok. Kariyer ve gelecek hayallerini parasına göre belirleyenlerden değilim. Allah daha çok versin birader, gözüm yok ama efendi ol yeter.
!!!! ~ 3 yıl önce
Bizimki gibi yapsınlar, aaa pardon, onlar insan!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Babalamaci ~ 3 yıl önce
Sizin gibi sözleşme dışı extradan %50 zam almıyorlar aaa onlar insan !!!!
Kabin ~ 3 yıl önce
Kabin kokpitin sırtına yük oldu yeter artik ayırın sendikalari

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000