15 Mart 2023, Çarşamba 08:59:21

Suudi Arabistan'dan ABD'li Boeing'e tarihi sipariş

Suudi Arabistan, ABD'li uçak üreticisi Boeing'den 37 milyar dolarlık siparişle 121 uçak satın alacak.
  • Araplar olmasa fabrikayı kapatırlar. Herkes arap yolma peşinde
  • Arap yine zengin etmiş milleti. Para çok vizyon yol
  • Ortadoğu ve Arap Yarımadasında havacılık piyasası çok farklı bir yere gidecek, bağlantı uçuşları, tek tip geniş gövde ile başlangıç. Dijital film piyasasına yeni belgesel konusu. İzleyelim görelim.

Suudi Arabistan, ABD'li uçak üreticisi Boeing'den 37 milyar dolarlık siparişle 121 uçak satın alacak. Beyaz Saray sözcüsü, Suudi Arabistan ile yapılan anlaşmaların, çoğu dört yıllık üniversite diploması gerektirmeyen 140 binden fazla iş olanağı sunacağına dikkat çekti.

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, Suudi Arabistan'ın Boeing'den 787 Dreamliner tipi uçak satın almasına ilişkin yazılı açıklama yayımladı.

Geçen ay Boeing'in Air India'nın ticari filosunun genişletilmesini desteklemek için sattığı 200'den fazla uçak ile tarihteki en büyük ikinci ticari işlemini tamamladığını kaydeden Jean-Pierre, bugün de Suudi Arabistan ile uçak satışı konusunda iki anlaşma imzalandığını duyurdu.

Jean-Pierre, Boeing'in, GEnex motorlarıyla donatılmış 121 adet Boeing 787 Dreamliner uçağı üretmek için Suudi Arabistan ile iki anlaşma imzaladığını, anlaşmaların değerinin 37 milyar dolar olduğunu açıkladı.

"Anlaşma, 140 binden fazla iş olanacağı sunacak"

"Boeing, haftalar içinde şirket tarihindeki en büyük iki işlemini tamamladı" ifadesini kullanan Jean-Pierre, bu anlaşmaların 44 eyalette havacılık tedarik zincirinde bir milyondan fazla Amerikalının işine katkı sağlayacağını vurguladı.

Jean-Pierre, Suudi Arabistan ile yapılan anlaşmaların, çoğu dört yıllık üniversite diploması gerektirmeyen 140 binden fazla iş olanağı sunacağına dikkat çekti.

"Boeing'in, yıllarca süren görüşmeler ve son aylarda yapılan yoğun müzakerelerin ardından Suudi Arabistan ile bu anlaşmaları nihayet sonuçlandırabilmesinden özellikle memnunuz." diyen Jean-Pierre, bu ortaklığın, ABD ile Suudi Arabistan endüstrileri arasındaki 80 yıllık işbirliğinde bir başka "dönüm noktası" olduğu değerlendirmesinde bulundu.

Suudi Arabistan'dan ABD'li Boeing'e tarihi sipariş

Yorumlar

Boeing ~ 12 ay önce
Araplar olmasa fabrikayı kapatırlar. Herkes arap yolma peşinde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Usa ~ 12 ay önce
Arap yine zengin etmiş milleti. Para çok vizyon yol

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Attention Please! ~ 12 ay önce
Ortadoğu ve Arap Yarımadasında havacılık piyasası çok farklı bir yere gidecek, bağlantı uçuşları, tek tip geniş gövde ile başlangıç. Dijital film piyasasına yeni belgesel konusu. İzleyelim görelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000