15 Mart 2021, Pazartesi 09:02:54

Suud uçakları Girit Adası'na indi!

Yunanistan Genelkurmay Başkanı General Konstantinos Floros, Suudi Arabistan Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne ait 6 adet F-15 tipi savaş uçağının tatbikat için Girit Adası'na indiğini açıkladı.
  • lebaleb toplanmışlar
  • Yunan adalarına gidip tatil yapanlar hükümeti eleştiriyor en çok da yanıyorum.
  • Bu saatten sonra ne arabistana umreye nede dubaiye gezmeye gitmemek lazim. paramizi bunlara nasip etmeyin. Umreye gitmemenin vebali benim olsun
  • Arap sevicilere gelsin. Birinci dünya savaşında olduğu gibi araplar yine bizi sırtımızdan bıçaklıyorlar. Şekil A
  • Dini rengi yok...
  • Bedevilerin kralları ülkemize gelince ayağına giden,askerlerimiz şehit olduklarında yapmadıkları yas ve bayrak indirmeyi o zat öldüğünde ulusal yas ilan edip bayrağımızı yarıya indiren,onlara müslüman din kardeşimiz diyen onlara özenen,hayran olan iktidar partisi ve yandaşları aleyhimize oluşan suud ve yunan işbirliği için bakalım şimdi hangi yüzle,utanmadan ne diyecekler ? Oy için Türk demeyelim Türkiye'li diyelim, milliyetçiliği ayaklar altına aldık,Türk diye bir şey yoktur, Türklük faşistliktir diyenler, koltuk sallanınca bir anda güya yerli ve milli Türk olanlar,andımızı yasaklayanlar,kahraman ordusu kardeşleri feto sayesinde kumpasla mahfolurken temizlik yapılıyor diye bıyık altından gülenler,Yunan adalarımıza el koyarken,Ruslar 33 askerimizi şehit ederken tepki veremeyenler bu ülkeyi 19 yıldır yönetiyor ve güya milliyetçiler de onları destekliyor maalesef !
  • Arapseverler bayrakları yarıya indirenler mutlu mu şimdi acaba

Yunanistan Genelkurmay Başkanı General Konstantinos Floros, Yunanistan ve Suudi Arabistan arasında ortaklaşa gerçekleştirilmesi kararlaştırılan askeri tatbikata katılmak üzere Suudi Arabistan Kraliyet Hava Kuvvetlerine ait F-15 tipi savaş uçaklarının Girit Adası'na geldiğini duyurdu.

Floros, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Suudi Arabistan F-15'lerinin Girit 'Kalesi'ne gelişi. Şahin Gözü (Falcon Eye) Doğu Akdeniz'de başlıyor. Yunanistan ve Suudi Arabistan, bölgede barış ve istikrar için birlikte." ifadesini kullandı.

SAVAŞ UÇAKLARI, GİRİT'TEKİ ÜSTE

Yunanistan Genelkurmay Başkanlığının resmi internet sitesindeki açıklamada da Yunanistan ve Suudi Arabistan arasındaki ikili savunma iş birliği kapsamında 13 Mart'ta Suudi Arabistan Kraliyet Hava Kuvvetlerine ait 6 adet F-15 tipi savaş uçağının Yunan Genelkurmay Başkanlığının yetkili birimlerinin koordinesi altında Girit'teki Suda Üssü'ne ulaştığı duyuruldu.

TATBİKAT 10-12 GÜN SÜRECEK

Açıklamada, iki ülke arasında gerçekleştirilecek ve yaklaşık 10-12 gün sürecek tatbikatta, Yunan ve Suudi Arabistan uçaklarının "Air Superiority-Supremacy" şeklinde hava operasyonları gerçekleştireceği, deniz ve kara hedeflerine atış eğitimi yapılacağı belirtildi.

Yunanistan'ın, Girit Adası'nın stratejik açıdan değerini yükseltme çabası içerisinde bulunduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yunanistan Genelkurmay Başkanlığının uzun vadeli planları kapsamında, Girit Adası'nın stratejik açıdan sürekli yükseltilmesi, yakın gelecekte varlığıyla ve Yunan Silahlı Kuvvetleri ile ortak eğitimler gerçekleştirerek stratejik açıdan önemli bölgeye olan ilgilerini fiilen ortaya koymayı arzu eden daha çok müttefik ve dostlarla önemli iş birlikleri gerçekleştirilmesi için bir cazibe noktası oluşturmaktadır ve böyle olmaya devam edecektir."

 

Suud uçakları Girit Adası'na indi!

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

lebaleb ~ 3 yıl önce
lebaleb toplanmışlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Santorini Çok Güzel ~ 3 yıl önce
Yunan adalarına gidip tatil yapanlar hükümeti eleştiriyor en çok da yanıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gitmeyin ~ 3 yıl önce
Bu saatten sonra ne arabistana umreye nede dubaiye gezmeye gitmemek lazim. paramizi bunlara nasip etmeyin. Umreye gitmemenin vebali benim olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kel ~ 3 yıl önce
Arap sevicilere gelsin. Birinci dünya savaşında olduğu gibi araplar yine bizi sırtımızdan bıçaklıyorlar. Şekil A

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Paranin ~ 3 yıl önce
Dini rengi yok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Herşey ortada ~ 3 yıl önce
Bedevilerin kralları ülkemize gelince ayağına giden,askerlerimiz şehit olduklarında yapmadıkları yas ve bayrak indirmeyi o zat öldüğünde ulusal yas ilan edip bayrağımızı yarıya indiren,onlara müslüman din kardeşimiz diyen onlara özenen,hayran olan iktidar partisi ve yandaşları aleyhimize oluşan suud ve yunan işbirliği için bakalım şimdi hangi yüzle,utanmadan ne diyecekler ? Oy için Türk demeyelim Türkiye'li diyelim, milliyetçiliği ayaklar altına aldık,Türk diye bir şey yoktur, Türklük faşistliktir diyenler, koltuk sallanınca bir anda güya yerli ve milli Türk olanlar,andımızı yasaklayanlar,kahraman ordusu kardeşleri feto sayesinde kumpasla mahfolurken temizlik yapılıyor diye bıyık altından gülenler,Yunan adalarımıza el koyarken,Ruslar 33 askerimizi şehit ederken tepki veremeyenler bu ülkeyi 19 yıldır yönetiyor ve güya milliyetçiler de onları destekliyor maalesef !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hakan ~ 3 yıl önce
öyle güzel anlatmışsın ki.... Ayakta alkışlıyorum.
Happy ~ 3 yıl önce
Arapseverler bayrakları yarıya indirenler mutlu mu şimdi acaba

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000