10 Mart 2015, Salı 08:18:07

SURVIVOR YARIŞMACILARININ HELİKOPTERLERİ ÇARPIŞTI

Arjantin'de And Dağları yakınlarındaki La Rioja bölgesinde iki helikopter çarpıştı, kazada aralarında ünlü Fransız sporcuların da bulunduğu 10 kişi hayatını kaybetti.
  • Allah rahmet eylesin..

Arjantin'de And Dağları yakınlarındaki La Rioja bölgesinde iki helikopter çarpıştı, kazada aralarında ünlü Fransız sporcuların da bulunduğu 10 kişi hayatını kaybetti.

Helikopterler Fransa'nın 'Survivor' (Dropped) programının çekim ekibi ve yarışmacılarını taşıyordu.

Villa Castelli'de meydana gelen kazada hayatını kaybedenler arasında; 2012 Londra Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan yüzme şampiyonu Camille Muffat, 2008 Pekin Olimpiyatları'ndan bronz madalyayla dönen boksör Alexis Vastine ile ünlü yelkenci Florence Arthaud da bulunuyor.

La Rioja polis şefi Cesar Angulo gazetecilere yaptığı açıklamada, kazadan sağ kurtalan olmadığını söyledi.

Olaya ilişkin Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'dan da bir açıklama geldi. Hollande, "Fransız vatandaşlarımızın ani ölümü büyük bir üzüntüye neden oldu" dedi.

28 yaşındaki Alexix Vastine, 2008 Pekin Olimpiyatları'nda bronz madalya kazandı. 2012 Londra Olimpiyatları'nda ise çeyrek finalde kaybetti.

57 yaşındaki Florence Arthaud, dünya çapınca bir yelkenciydi. 1990 yılında açık-deniz yarışı Route de Rhum'u (Rom Yolu) kazandı. Arthaud, 17 yaşında geçirdiği bir trafik kazası sonucu komaya girmişti. 

25 yaşındaki Camille Muffat, 2012 Londra Olimpiyatları'nda 400 metre serbestteki zaferiyle birlikte üç altın madalya kazandı. 2014 yılında havuzlara veda etti.

Kazanın nedeni henüz bilinmiyor. Yetkililer çarpışmanın meydana geldiği dağlık bölgedeki hava şartlarının iyi olduğunu açıkladı.

ÜNLÜ FUTBOLCU DA O YARIŞMADA

Reality şov programı 'Dropped'un çekimleri sırasında yaşanan kaza Fransız spor camiasını yasa boğdu.

Yarışmacılar arasında yer alan eski Arsenal'li Fransız futbolcu Sylvain Wiltord arkadaşlarını kaybetmenin üzüntüsünü Twitter'dan yayınladığı bir mesajla dile getirdi: "Arkadaşlarım için üzgünüm. Titriyorum. Dehşet içindeyim. Söyleyecek bir şey bulamıyorum. Bir şey söylemek istemiyorum."

Wiltord'un dışında buz pateni şampiyonu Philippe Candeloro, Olimpiyat şampiyonu yüzücü Alain Bernard ve eski bislikletçi Keannie Longo da yarışmanın katılımcıları arasında yer alıyor. Fakat söz konusu isimler havada çarpışan helikopterlerde değildi. (Hürriyet)

SURVIVOR YARIŞMACILARININ HELİKOPTERLERİ ÇARPIŞTI

Yorumlar

iphone ~ 9 yıl önce
Allah rahmet eylesin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000