18 Mayıs 2013, Cumartesi 08:10:50

SÜRPRİZ ARTIŞ!

Yaklaşık iki yıldır iç savaşın yaşandığı Suriye'de ulusal havayolu şirketi "Syrian Air" yolcu rekoruna imza atıyor...
  • Bu benim gorusum ve bunun icin akla ve fikre gerek yok ama insaf ve izan lazim gercekten. O kadar olen masumu gormeyen korlere hidayet nasip dilemek esada Allah'tan yardim dilemekten kotu olamaz. Sen esad tarafindan oldurulen vatandaslarina dahi saygi gosteremeyecek kadar insafsizsin daha ne diyeyim sana. Sozun ozu hidayet dilemekten baska yapabilecegim birsey yok.
  • Syrian air neymis ya hu? O ucaklarin ucmasi bile hata.
  • Sacmalama kardesim kor musun sen herseyi gore gore nasil Allah'tan esad ivin yardim dileyebiliyorsun??? Tamam hukumete uyuzsun o belli ama oldurulen masumlar,kimyasal silah ile katledilenleri hic mi gormuyorsun??? Tanki olan esad,ucagi helikopteri olan esad,kimyasal silah kullanan esad,daha ulkesinde ki durumu gore gore spor arabaya binmeyi uzlasmaya tercih eden esad,alcakca bombali saldiri yapip ulkemi karistirmaya bizi bu savasa cekmeye calisan esad ama sadece muhalefet olsun diye sizce masum gorulen esad. Yok boyle birsey. Tamam uyuzsundur hukumete lafim yok senin gorusun ama vicdanini evde birakma yaninda tasi. Allah senin gibi dusunenlerin yardimcisi olsun ve hidayet ile akil fikir versin daha ne diyeyim.
  • Aynı bizdeki gibi ülkeyi bölmeye çalışan. Batının "Syrian Rebels" dediği insanlar. Unutmayınki PKK'lılarada "Kurdish Rebels" diyorlardı. Kaldıki zaten bu özgür adamların çoğu kürt asıllı. Amaç aynı. El altından özgür kürdistan. Sayın tayyip göz yummaya hatta destek vermeye devam etsin bakalım. Allah Esad'ın yardımcısı olsun. Duzensizlik en kotu duzenden daha kotudur.

AFP'nin haberine göre, silahlı grupların kara yollarındaki saldırıları ve kaçırma eylemleri nedeniyle hava taşımacılığını tercih eden Suriyeli yolcular ülkede iç ve dış hat uçuşlarında boş koltuk bırakmadı.

Arap Birliği ve uluslararası toplumun Beşşar Esed rejimine yönelik yaptırımları çerçevesinde uçuşları iptal etmesinden dolayı Suriyeliler yalnızca Irak Hava Yolları ve ulusal hava şirketiyle seyahat etmek zorunda kalıyor.

Şam Havaalanı Yer Operasyonları Müdürü Tarek Vahiba, günde en az 20 yurt dışı uçuşun yapıldığı Şam Havalanı'ndan her gün ortalama 3 bin kişinin Suriye'den çıktığını bildirdi.

Vahiba, çatışmaların başlamasından önce hava yolunu tercih etmeyen birçok Suriyelinin artık uçak yolculuğuna yöneldiğini vurguladı.

Suriye'de iç hatlardaki hareketlilikte de çatışmaların başlamasından sonra 4 kat artış oldu.

Özgür Suriye Ordusu'nun etkili olduğu Lazkiye kentinde çatışmalardan dolayı havaalanı ulaşıma kapanmıştı.

Türk hava sahası da Suriye'nin uçuşlarına kapanmış durumda. Moskova'ya yolcu taşıyan şirketler uçuşlarını İran ve Kazakistan üzerinden yapmak zorunda kalıyor ve yolculuk 4 saat yerine en az 6 saat sürüyor.

SÜRPRİZ ARTIŞ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Oso destekcisi ~ 9 yıl önce
Bu benim gorusum ve bunun icin akla ve fikre gerek yok ama insaf ve izan lazim gercekten. O kadar olen masumu gormeyen korlere hidayet nasip dilemek esada Allah'tan yardim dilemekten kotu olamaz. Sen esad tarafindan oldurulen vatandaslarina dahi saygi gosteremeyecek kadar insafsizsin daha ne diyeyim sana. Sozun ozu hidayet dilemekten baska yapabilecegim birsey yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK ~ 9 yıl önce
Syrian air neymis ya hu? O ucaklarin ucmasi bile hata.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TC ~ 9 yıl önce
SEN DE NEYMİŞSİN BE YAHU? SENİN DOĞMUŞ OLMAN BİLE HATA İKEN!!!
Ozgur suriye ~ 9 yıl önce
Sacmalama kardesim kor musun sen herseyi gore gore nasil Allah'tan esad ivin yardim dileyebiliyorsun??? Tamam hukumete uyuzsun o belli ama oldurulen masumlar,kimyasal silah ile katledilenleri hic mi gormuyorsun??? Tanki olan esad,ucagi helikopteri olan esad,kimyasal silah kullanan esad,daha ulkesinde ki durumu gore gore spor arabaya binmeyi uzlasmaya tercih eden esad,alcakca bombali saldiri yapip ulkemi karistirmaya bizi bu savasa cekmeye calisan esad ama sadece muhalefet olsun diye sizce masum gorulen esad. Yok boyle birsey. Tamam uyuzsundur hukumete lafim yok senin gorusun ama vicdanini evde birakma yaninda tasi. Allah senin gibi dusunenlerin yardimcisi olsun ve hidayet ile akil fikir versin daha ne diyeyim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OSO destekcisine ~ 9 yıl önce
begenilere bakılırsa okuyan insanlar seninle aynı fikirde degil,aramızda sanırım bir tek sen akıl fikir ve hidayet sahibisin
Özgür Suriye.. ~ 9 yıl önce
Aynı bizdeki gibi ülkeyi bölmeye çalışan. Batının "Syrian Rebels" dediği insanlar. Unutmayınki PKK'lılarada "Kurdish Rebels" diyorlardı. Kaldıki zaten bu özgür adamların çoğu kürt asıllı. Amaç aynı. El altından özgür kürdistan. Sayın tayyip göz yummaya hatta destek vermeye devam etsin bakalım. Allah Esad'ın yardımcısı olsun. Duzensizlik en kotu duzenden daha kotudur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000