29 Kasım 2023, Çarşamba 14:37:27

Sunexpress'e yılın bölgesel havayolu ödülü

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, CAPA Havacılık Mükemmellik 2023 Ödülleri’nde ‘Yılın Bölgesel Hava Yolu’ ödülünün sahibi oldu. Prestijli ödül, bölgede stratejik olarak öne çıkarak havacılık sektöründe liderlik ve yenilikçilik sergileyen hava yolu şirketine veriliyor.
  • İsmail bey İsimleri eksik yazarsanız, dünyadaki tüm havayolları biletinizi geçersiz sayar. Sistem sizin yazdığınız isme göre bilet verir ama havaalanında kimlik bilgilerinizle bilet örtüşmezse mağduriyet yaşarsınız. Sizin yanlış bilgiyle satın aldığınız koltuk ise başkasına satılmaz. Overbook satışları ise istatistiki olarak çıkarılan rakamlar neticesinde havayollarının yönetimi tarafından uygulanabilir.
  • Önce web siteni düzelt
  • Lütfen artık para verip ödül almayınız. Kimse yemiyor.
  • Personelden kıstıklarını saçma sapan ödüller veren kuruluşlara yedirip dışardan ödüllerle dolu pasparlak ama içi bomboş bir düzen kurdular. Tüm nitelikli ve yüksek maaşlı teknisyen ve kaptanların gitmesi işlerine geliyor.

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, CAPA Havacılık Mükemmellik 2023 Ödülleri’nde ‘Yılın Bölgesel Hava Yolu’ ödülünün sahibi oldu. Prestijli ödül, bölgede stratejik olarak öne çıkarak havacılık sektöründe liderlik ve yenilikçilik sergileyen hava yolu şirketine veriliyor.

CAPA tarafından yapılan açıklamada SunExpress’in zorlu dış koşullar karşısında kaydettiği hızlı toparlanma, genişleyen uçuş ağı, hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti odağına vurgu yapıldı.

SunExpress CEO’su Max Kownatzki ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Aldığımız bu ödül, SunExpress olarak doğru yönde ilerlediğimizi gösteriyor. Özverili çalışmaları ile büyük başarılar kazanmamızı sağlayan ekiplerimizle gurur duyuyorum. İnişli çıkışlı dönemleri çeviklik ve esneklikle yönetirken, havacılık tarihinin en önemli krizlerine rağmen güçlü bir büyüme kaydetmeyi başardık” dedi.

Pandemi döneminin ardından hızlı bir şekilde toparlanan SunExpress, 2021 yılında kârlılığa geri döndü. 2022’de koltuk kapasitesini 2019 yılına oranla artıran hava yolunun, arz edilen koltuk kilometre değeri 2019 yılının yüzde 22 üzerinde gerçekleşti. SunExpress aynı yıl, tarihinin en geniş uçuş ağı ve en büyük filo büyümesine ulaştı, aynı zamanda rekor sayıda yolcu taşıdı.

Kownatzki, “2023 yılında, pandemi öncesi seviyelere kıyasla arz edilen koltuk kilometre değerimizin yaklaşık yüzde 50 üzerinde faaliyet gösteriyoruz. Bu da aslında son dönemdeki büyüme grafiğimizi ortaya koyuyor. Odak pazarlarımızdaki kapasitemizi artırırken, uçuş ağımızı genişletmeye devam ediyoruz. Yakın zamanda Boeing ile yaptığımız 90 uçaklık anlaşma da büyüme odağımızın bir göstergesi” dedi.

Almanca konuşulan ülkeler (DACH-Almanya, Avusturya, İsviçre) ve Türkiye arasındaki rotalara odaklanan SunExpress, özellikle son yıllarda farklı pazarlarda uçuş ağını genişletmeye devam ediyor. Hava yolu, Batı ve Orta Avrupa ve Birleşik Krallık’ta daha fazla noktaya uçuş sunmak üzere pazarlarını çeşitlendirirken, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Orta Doğu’ya da yeni bağlantılar ekliyor.

SunExpress, şu anda 30’dan fazla ülkede 175 noktaya uçuş düzenliyor. 66 adet uçak ile operasyonlarını sürdüren SunExpress, önümüzdeki on yıl içinde filosunu iki katından fazla büyüterek 150 uçağa çıkarmayı planlıyor.

Sunexpress'e yılın bölgesel havayolu ödülü

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

İsmail Coşkun Sakary ~ 3 ay önce
İsmail bey İsimleri eksik yazarsanız, dünyadaki tüm havayolları biletinizi geçersiz sayar. Sistem sizin yazdığınız isme göre bilet verir ama havaalanında kimlik bilgilerinizle bilet örtüşmezse mağduriyet yaşarsınız. Sizin yanlış bilgiyle satın aldığınız koltuk ise başkasına satılmaz. Overbook satışları ise istatistiki olarak çıkarılan rakamlar neticesinde havayollarının yönetimi tarafından uygulanabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 3 ay önce
Önce web siteni düzelt

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komik ödül ~ 3 ay önce
Lütfen artık para verip ödül almayınız. Kimse yemiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 3 ay önce
iyiydi ve ne yazıkki doğru!
Memik ~ 3 ay önce
London gaziantep gidom sevi guzel deified arcade Yemen paras odedim
Teknik ~ 3 ay önce
Personelden kıstıklarını saçma sapan ödüller veren kuruluşlara yedirip dışardan ödüllerle dolu pasparlak ama içi bomboş bir düzen kurdular. Tüm nitelikli ve yüksek maaşlı teknisyen ve kaptanların gitmesi işlerine geliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TkTftk ~ 3 ay önce
Aynen kardeşim içimden geleni söylemişsin.
ISMAIL COSKUNSAKARYA ~ 3 ay önce
Bunlar Misafirimin soyadını eksik yazdığım için iki bilet parasına el koydular. Hırsız bunlar

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000