08 Ağustos 2018, Çarşamba 14:43:11

SunExpress uçağında doğan bebek 18 yaşında!

Türk Hava Yolları ve Luıfthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress’in, 16 Temmuz 2000 tarihinde Antalya’dan Nürnberg’e gerçekleştirdiği sefer sırasında bir kız bebek, bulutların üzerinde dünyaya geldi.
  • Fo nun tipe bak olmamis senden emanet duruyosun
  • First officer’in sihirbaz sakalı çok yakışmış,
  • O gunu hatirliyorum,Tatar kpt cok yumusak inis yapmisti,hic hissedilmemisti.
  • Masallahi var adi ne ?
  • Waow ne kadar güzel bir haber.. Yıllar sonra çok düşünceli bir hareket, hala unutulmamış.
  • Tatar kaptanım her yıl için bir kilo almış
  • vatkenaydusaymtayms

Türk Hava Yolları ve Luıfthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress’in, 16 Temmuz 2000 tarihinde Antalya’dan Nürnberg’e gerçekleştirdiği sefer sırasında bir kız bebek, bulutların üzerinde dünyaya geldi. O günden bu yana, aile ile irtibatinı koparmayan SunExpress, 18. doğum günü vesilesiyle kıza ve annesine Türkiye’de bir hafta sonu tatili hediye etti.

SunExpress’in hediye ettigi tatile çıkmak üzere Türkiye’ye gelen Jasmine Eiser ve annesi Stephanie Eiser’e en büyük sürpriz ise 18 yıl önce dünyaya geldiği uçuşun Kaptan pilotu Hasan Tatar ile tekrar uçmak oldu. Karşısında Kaptan Tatar’ı gören Jesmine’in annesi Stephanie büyük bir sevinç yaşadı. 

On sekiz yaşını yeni dolduran ve Almanya’nın Nürnberg şehrinde yaşayan Jasmine, "Bu muhteşem hediye bana tam bir sürpriz oldu ve SunExpress sayesinde çok özel bir doğum günü geçirdim" dedi. Annesinin de yardımları ile sürprizden habersiz bir şekilde havalimanına giden ve Türkiye’ye tatile gideceğini orada öğrenen Jasmine, seyahati dönüşünde, "Bu geziden müthiş keyif aldık, deniz ve kumun keyfini çıkardık" dedi.

Jasmine’in annesi Stefanie, 18 yıl önce o tarihte, tatil için gittiği Antalya seyahatinden Nürnberg’e dönüş yolculuğundaydı. Uçak, uçuş irtifasına ulaştıktan sonra bebeğinin vaktinden evvel doğmaya karar verdiğini anladı ve uçak, Bulgaristan semalarındayken uçuş ekibinden yardım istedi. Stephanie, o gün yaşadıklarını, "Herkes gayet sakindi ve ne yapmaları gerektiğini kesinlikle biliyorlardı.

Şansıma uçakta bir jinekolog bile vardı ve doğuma yardım etti” şeklinde anlattı. Kaptan, uçağı en yakın havaalanı olan İstanbul’a yöneltti. Güvenli inişin ardından anne ve bebek, yakın bir hastanede doktor kontrolüne alındı. Anne Stafanie üç gün sonra sağlıklı bir şekilde dünyaya gelen bebeği ile evine döndü.

SunExpress, Türkiye’de sürpriz tatilini tamamlayan anne ve kıza dönüş yolculuğunda da jest yapmayı ihmal etmedi. Anne ve kız, SunExpress’te görevine devam eden Kaptan Tatar ve kabin memuru Sinem Saçık’ın sıcak karşılamaları eşlinde uçağa alındı. Kaptan Tatar, "Jasmine’i bir kez daha görme fırsatım olduğu için çok mutluyum. 18 yıl önce o gün, bana uçakta bir kadının doğum yapmak üzere olduğu söylenince kulaklarıma inanamamıştım. Böyle durumlara hazırlıklıyızdır ama yine de hafife alamayız. Küçük kızın adını bizim koymamız istenince çok duygulanmıştım ve biz de yeni doğan bebeğe Jasmine adını verdik”dedi.

Kimliğinde doğum yeri İstanbul yazan Jasmine’in hayata geliş hikayesi her yıl doğum gününde aile arasında anlatılmaya devam ediyor.

SunExpress uçağında doğan bebek 18 yaşında!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Fo ~ 4 yıl önce
Fo nun tipe bak olmamis senden emanet duruyosun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali ~ 4 yıl önce
First officer’in sihirbaz sakalı çok yakışmış,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anīlar ~ 4 yıl önce
O gunu hatirliyorum,Tatar kpt cok yumusak inis yapmisti,hic hissedilmemisti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vayy ~ 4 yıl önce
Masallahi var adi ne ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
JasmineSelamlar ~ 4 yıl önce
Waow ne kadar güzel bir haber.. Yıllar sonra çok düşünceli bir hareket, hala unutulmamış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sxs ~ 4 yıl önce
Tatar kaptanım her yıl için bir kilo almış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
O öyle güzel ~ 4 yıl önce
Allah sağlık sıhhat uzun ömür versin sayın hocama.
soooo ~ 4 yıl önce
vatkenaydusaymtayms

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 4 yıl önce
İndıtabela

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000