28 Mart 2018, Çarşamba 13:55:26

SunExpress bir ilke imza atıyor

SunExpress, direkt tarifeli seferle Diyarbakır’ı Avrupa’ya bağlayan ilk ve tek havayolu oldu
  • ST ye dikkat
  • Sun express de herşeyi ilk defa yapıyor. Nasıl bir şirketsiniz siz ya?
  • Kesinlikle ARFF'nindir.
  • Bu hic iyi olmadı
  • Angaralılar kafayı yer gardaş
  • Geniş gövde lazım artık geniş gövde.
  • Hatay’dan da seferler başlatılsın
  • dyb antlya uçağı ne zaman binsem tam dolu yada tektük boş koltuk oluyordu.
  • Ler rahat rahat gidip geksib anaöıza rahat sövsün
  • Almanya pkk nın anavatanı olduğu için hiç şaşırmadım Diyarbakır uçuşlarına.

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, Anadolu’yu Avrupa’ya bağlamaya devam ediyor. Anadolu ile Avrupa kentleri arasında direkt seferlerle en fazla uçan hava yolu SunExpress, 2018 yaz sezonunda gerçekleştireceği Frankfurt, Hannover ve Düsseldorf uçuşlarıyla Diyarbakır’ı Avrupa’ya bağlıyor.

2018 yaz sezonunda da Türkiye-Avrupa uçuşlarını artırmaya devam eden SunExpress, 19 Haziran 2018 tarihi itibariyle Diyarbakır kalkışlı olarak Almanya’nın popüler destinasyonları Frankfurt, Hannover ve Düsseldorf’a haftada 1 kez sefer düzenleyecek. SunExpress, sunduğu bu yeni bağlantılarla birlikte Diyarbakır’ı Avrupa’ya direkt tarifeli seferle bağlayan ilk ve tek hava yolu oldu.

İç hatlarda da Diyarbakır’dan Antalya ve İzmir’e kesintisiz olarak tarifeli sefer düzenleyen ilk ve tek hava yolu olan SunExpress, İzmir’e, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 uçuş, Antalya’ya ise haftanın büyük çoğunluğunda günde 2 kez, bazı günler ise tek sefer düzenliyor.

Diyarbakır’da basın mensupları ile bir araya gelen SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, SunExpress’in Anadolu’yu Avrupa’ya bağlayan hava yolu olduğunu belirterek, “İzmir ve Antalya dışında, Anadolu’nun 9 kentinden Avrupa’da 17 kente direkt tarifeli sefer düzenliyoruz. Şimdi, bu illerin arasına Diyarbakır’ı da dahil etmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

SunExpress’in ilk olarak 12 yıl önce Diyarbakır’dan, önce İzmir’e sonra aynı yıl Antalya’ya tarifeli seferler düzenlemeye başladığını belirten Çalışkan, “Biz, SunExpress olarak Diyarbakır’ı, Ankara ve İstanbul dışında İzmir ve Antalya’ya bağlayan ilk hava yoluyduk. Bugün ise büyük bir mutlulukla sizlere Diyarbakır’ı Avrupa’ya bağlayacağımızın müjdesini veriyoruz. Diyarbakır’ın ana taşıyıcısı olarak bundan sonra hem iç hatlarda hem dış hatlarda Diyarbakır’ı tarifeli seferlerle en fazla noktaya bağlayan hava yolu olacağız. 2018 yaz sezonuyla beraber, artık Diyarbakır’dan Almanya’da Frankfurt, Düsseldorf ve Hannover’e uçacağız: İlk uçuşumuz 19 Haziran’da Frankfurt ile başlayacak, daha sonra 21 Haziran’da Düsseldorf ve 22 Haziran’da ise Hannover ile devam edecek. Tabii ki bunlarla sınırlı kalmıyoruz, İzmir ve Antalya üzerinden bağlantılı uçuşlarla Diyarbakır’ı Avrupa’da 18 noktaya bağlamaya da devam edeceğiz” dedi.

Bu uçuşlarla beraber SunExpress’in Diyarbakır’daki koltuk kapasitesini önemli ölçüde artırdığını belirten Çalışkan, “2018 Yaz sezonunda Diyarbakır’a toplam 1.656 uçuş gerçekleştireceğiz  ve toplamda 312.984 koltuk arz edeceğiz” dedi.

“Diyarbakır’a uçtuğumuz ilk günden bu yana toplam 2.823.752 yolcu taşıdık“ diyen Çalışkan,   bu uçuşların Diyarbakır iş ve turizm hayatına önemli katkı sağlayacağını ve amaçlarının bu uçuşları artırarak sürdürmek olduğunu belirtti.

 

SunExpress bir ilke imza atıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

IL ~ 5 yıl önce
ST ye dikkat

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Express ~ 5 yıl önce
Sun express de herşeyi ilk defa yapıyor. Nasıl bir şirketsiniz siz ya?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu Başarı ~ 5 yıl önce
Kesinlikle ARFF'nindir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oooooo ~ 5 yıl önce
Bu hic iyi olmadı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bunu duyan ~ 5 yıl önce
Angaralılar kafayı yer gardaş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SXS ~ 5 yıl önce
Geniş gövde lazım artık geniş gövde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HTY ~ 5 yıl önce
Hatay’dan da seferler başlatılsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 5 yıl önce
dyb antlya uçağı ne zaman binsem tam dolu yada tektük boş koltuk oluyordu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kürdish ~ 5 yıl önce
Ler rahat rahat gidip geksib anaöıza rahat sövsün

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayıp ~ 5 yıl önce
Ayıp ama. Her toplumda iyi de çıkar kötü de. Genelleme yapıp ülkemizi kaosa sürüklemeye çalışanların ekmeğine yağ sürmeyelim. Değil mi sevgili kardeşim.
Yorum ~ 5 yıl önce
Terbiye yoksunu, sayın admin lütfen ahlak sınırını geçen bu ve buna benzer yorumlara müsaade etmeyin
Tgs ~ 5 yıl önce
Almanya pkk nın anavatanı olduğu için hiç şaşırmadım Diyarbakır uçuşlarına.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000