19 Şubat 2020, Çarşamba 08:52:08

SunExpress 2019'u rekor gelirle kapattı

Bu yıl havacılık ve turizmde 30'uncu yılını kutlayan Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 2019 yılında tarihinin en yüksek gelirine ulaşarak rekor kırdığını açıkladı.
  • Kimin ne kadar zam aldigi önemli degil kabin veya kokpit Allah daha cok versin. Teknik ile alakali konuya gelirsek Bekir denen insan kaynaklarindaki arkadaş tum baseleri gezdi insanlara scala diye kendilerince dogru durust altyapisinin bile olusturulmadigi cok belli olan bir seyler anlatti teknik yöneticilerinden malum kiside orada her zamanki cambazligiyla biseyler soyledi vaad verdi. Fakat hic bir vaadleri gercek cikmadi. Söyledigi hic bir seyi yapmayan guvenilmez insanlar olduklarini her defasinda gosterdiler.Sunexpress guzel firmadir seviyoruz. Fakat teknik yoneticilerin cambazligi herkesin aidiyet duygusunu kaybetmesine neden olmaya basladi bunu icinde oldugumuz icin gozlemliyoruz. Umariz bu sekilde devam etmez ve yonetim bir an evvel önlemini alir moreli surekli düsuk kole gibi calisan ve emeginin karsiligini alamayan boyle kritik islere sahip kimseler hata yapma riskine herzaman aciktirlar. Sirket yoneticierine duyrulur.
  • 2020 den ucuslar niye iptal edildi?
  • Nede olsa türkiyenin en kaliteli pilotlarını ve ik sını çalıştırıyor. Hepsi özenle seçilmiş alanında en iyileri ve en zekiler. Derken bi gülme geldi pardon hahaha..
  • Bu başarının büyük mimarıdır. Almanyadan Anadoluya direkt ucuslar SXD sayesinde , iyimpara kazandı.
  • Kaç maaş?
  • ne güzel , ne kadar ekmek o kadar köfte.Çalışanına verdiği imkan fazla dolayısı ile şirket ile aynı anda performans olarak yükselemeyen personeller gidiyor.Kimse oturduğu koltuğa güvenmesin
  • İyi tamam da; yöneticiler kendilerine zam onaylatıyor da personele neden 5 yıldır zam yok?Maaşlar EUR bazında olduğu içinmi?Eyvallah peki o zaman personelin yarıya yakını Almanya’da.Frankfurttakilere zam var Türklere yok.Adilmidir bu?
  • SunExpress farkı
  • evet çok profesyonel, o kadar ki pilot olmak istediği için insanları işinden kovdular
  • Bir de Bursa'ya uçsa, tadından yenmeyecek ama..

Bu yıl havacılık ve turizmde 30'uncu yılını kutlayan Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 2019 yılında tarihinin en yüksek gelirine ulaşarak rekor kırdığını açıkladı. SunExpress, 2019 yılında bir önceki yıla göre yüzde 10 büyüyerek 1.4 milyar avro’nun üzerinde gelir elde etti. 2019 yılında taşınan yolcu sayısı 10 milyonu aşarken, doluluk oranı ise yüzde 83 olarak gerçekleşti.

Toplantıya, SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan ve SunExpress Almanya Genel Müdür Yardımcısı Alper Özen’in yanı sıra 15 Nisan itibarıyla SunExpress’in yeni Genel Müdürü olarak göreve başlayacak Dr. Max Kownatzki katıldı.

''2019 yılında şirket olarak rekor bir gelir elde ettik; 1.4 milyar euro''

2010 yılını değerlendiren Jens Bischof, ''3 yıl içerisinde büyümemizde çok ciddi gelişme yaşandık, bu durum mali tablolarımıza yansıdı. 2016 ve 2019 yılları arasında gelirlerimizi yüzde 45 oranında arttırmayı başardık. 2019 yılına geldiğimizde şirket olarak rekor bir gelir elde ettik. 30 yıllık tarihimizde 1.4 milyar euroluk gelir elde etti. 10 milyondan fazla yolcu taşıdık. 65 binden fazla uçuş gerçekleştirdik. Koltuk doluluk oranımızda yüzde 83'ün üzerindeydi. İç hatlarımızda, temel pazarlarımızda, turistik destinasyonlarımızda, Anadolu'da ve diğer coğrafyalarda toplam 30 ülkeye hizmet veriyoruz. 90'dan fazla destinasyonda hizmet veriyoruz'' dedi.

''2020 yılında Türk turizm için büyüme trendi devam edecek''

2020 yılında Türk turizm için büyüme trendinin devam edeceğini vurgulayan Bischof, ''Türkiye'deki turizm sektörüne inanıyor ve güveniyorum. Şu anki koşullarda çok ciddi bir değişiklik olmazsa turizm Türkiye'de rekor bir yıl bizi bekliyor. Türkiye'nin cazibeli ve çekici bir turizm destinasyonu olduğuna inanıyorum. Paranın değeri açısında turistlere çok iyi koşullar sağlıyor. 2020 yılı, Türk turizm açısından çok iyi bir yıl olacak'' diye konuştu.

''Avrupa'dan Türkiye'ye 2020 yılının yazında 7 milyon koltuk planlıyoruz''

2020 hedeflerini açıklayan Bischof, ''Sadece Avrupa'dan Türkiye'ye 2020 yılının yazında7 milyon koltuk planlıyoruz. 14 tane yeni rota açacağız. Toplamda da Türkiye'de 17 şehri, Avrupa'da 39'dan fazla noktaya direkt tarifeli uçuşla bağlayacağız. Yani kapasitemiz artacak. Yeni uçuşlarımız, Milano, Prag, Üsküp ve Budapeşte'den İzmir'e gerçekleşecek. Bunlar yeni hatlarımız. Ercan Havalimanı ile İzmir'i birbirine bağlayacağız. Bu çok önemli ve yeni rotamız. Yeni rotalarımızı; Bremen ve Marsilya'dan Antalya'ya bağlayacağız. Uluslar arası destinasyonlarda 43'e çıktık. 1.9 milyon koltuk sayısı İzmir dış hat uçuşlarına ayrılacak. Burada yeni 5 rota geliştirilecek. Antalya dış hat uçuşlarında 3.8 milyon rekor koltuk sayısına ulaşacağız. Almanya, Avusturya ve İsviçre dışındaki ülkelerde de artık bağlantımız olacak'' şeklinde konuştu.

Anadolu'nun 13 şehirden Avrupa'ya 17 kente uçuş

Yeni destinasyonlara değinen Bischof, ''Anadolu ve Avrupa arasındaki bağlantılara baktığımızda yeni rotalarımız var. Edremit yeni ve önemli destinasyonumuz. Konya'dan Helsinki'ye, Eskişehir'den Düsseldorf'a, Malatya'dan Frankfurt'a, Adana'dan Hamburg, Viyana ve Brüksel'e uçuşlarımız olacak. Anadolu uçuş ağımız çok ciddi şekilde büyüyor. Amacımız sadece Türkiye'ye turist getirmek değil, Türkiye ve Avrupa'da yaşayan aileleri birbirine bağlamak. Mevcut destinasyonların sayısını düşünürsek, 1 milyondan fazla koltuk için 7 yeni uçuş ve Anadolu'nun 13 şehirden Avrupa'ya 17 kente uçuş yapmak için yaptığımız bu taahhüt çok önemli olacak'' ifadelerini kullandı.

Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan ise şöyle konuştu: ''Şirketimizin, uzun yıllar çift haneli büyüme ve karlılık oranını da yüzde 8-10 bandında tutmak gibi önemli bir hedef var. 2019 yılın çift haneli büyümemiz ve 1,4 milyar euro ciroya ulaşmamız tekrarlanan bir başarı oldu. Bunda Türk turizmin stratejisinin doğru olmasının, dünyanın pek çok noktasından Türkiye'ye taşımakta başarılı olduğunuz turistlerin ve Avrupa pazarındaki ciddi canlanmasının katkısı oldu. 2020 yılında aynı stratejiyi yine çift haneli büyüme rakamlarını yakalamak için bütçemizi yaptık. 2020 yılının yaz sezonuna dönük almış olduğumuz rezervasyon verilerine göre, 2020'nin yeni rekorların tazelenmesi için önemli fırsatlar verdiğini gösteriyor. Sezona hazırız ve rekorlarımızı tazeleyeceğimize inandığımız bir yıl bizi bekliyor''.

1 Mart itibarıyla Eurowings’in yeni CEO’su olarak göreve başlayacağını belirten SunExpress CEO’su Jens Bischof, toplantının sonunda 15 Nisan itibarıyla görevi devralacak olan SunExpress’in yeni CEO’su Dr. Max Kownatzki’yi de tanıttı.
SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan ve SunExpress Almanya Genel Müdür Yardımcısı Alper Özen de Bischof’a teşekkür plaketi takdim etti.

SunExpress 2019'u rekor gelirle kapattı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

SXS TEKNİK ~ 2 yıl önce
Kimin ne kadar zam aldigi önemli degil kabin veya kokpit Allah daha cok versin. Teknik ile alakali konuya gelirsek Bekir denen insan kaynaklarindaki arkadaş tum baseleri gezdi insanlara scala diye kendilerince dogru durust altyapisinin bile olusturulmadigi cok belli olan bir seyler anlatti teknik yöneticilerinden malum kiside orada her zamanki cambazligiyla biseyler soyledi vaad verdi. Fakat hic bir vaadleri gercek cikmadi. Söyledigi hic bir seyi yapmayan guvenilmez insanlar olduklarini her defasinda gosterdiler.Sunexpress guzel firmadir seviyoruz. Fakat teknik yoneticilerin cambazligi herkesin aidiyet duygusunu kaybetmesine neden olmaya basladi bunu icinde oldugumuz icin gozlemliyoruz. Umariz bu sekilde devam etmez ve yonetim bir an evvel önlemini alir moreli surekli düsuk kole gibi calisan ve emeginin karsiligini alamayan boyle kritik islere sahip kimseler hata yapma riskine herzaman aciktirlar. Sirket yoneticierine duyrulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Berlin ~ 2 yıl önce
2020 den ucuslar niye iptal edildi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olsun o kadar ~ 2 yıl önce
Nede olsa türkiyenin en kaliteli pilotlarını ve ik sını çalıştırıyor. Hepsi özenle seçilmiş alanında en iyileri ve en zekiler. Derken bi gülme geldi pardon hahaha..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tebrikler Sunexpress Deutschland ~ 2 yıl önce
Bu başarının büyük mimarıdır. Almanyadan Anadoluya direkt ucuslar SXD sayesinde , iyimpara kazandı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haydi bonuslar ~ 2 yıl önce
Kaç maaş?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bonuscu ~ 2 yıl önce
3‘er maaş alacağız gene
korkuluk ~ 2 yıl önce
ne güzel , ne kadar ekmek o kadar köfte.Çalışanına verdiği imkan fazla dolayısı ile şirket ile aynı anda performans olarak yükselemeyen personeller gidiyor.Kimse oturduğu koltuğa güvenmesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Personel ~ 2 yıl önce
İyi tamam da; yöneticiler kendilerine zam onaylatıyor da personele neden 5 yıldır zam yok?Maaşlar EUR bazında olduğu içinmi?Eyvallah peki o zaman personelin yarıya yakını Almanya’da.Frankfurttakilere zam var Türklere yok.Adilmidir bu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
frankfurtlu ~ 2 yıl önce
ortalığı bulandırmakta üstünüze yok. sxd’de ne zaman zam yapılmış. durumumuz ortada.
Ramazan kartal ~ 2 yıl önce
SunExpress farkı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pilot ~ 2 yıl önce
evet çok profesyonel, o kadar ki pilot olmak istediği için insanları işinden kovdular

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kimi kovdular? ~ 2 yıl önce
kabinden pilot olan veya uçuş okuluna devam eden tonla adam/kadın var, kmi kovmuslar ben hiç duymadım?
Tekniğe bak ~ 2 yıl önce
Son bir kac yilda kac kişi kovuldu bu yuzden
Löman Yak ~ 2 yıl önce
Bir de Bursa'ya uçsa, tadından yenmeyecek ama..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000