31 Mart 2017, Cuma 11:27:36

Şubat'ta Rus turist patlaması

Türkiye'ye Rusya'dan gelen ziyaretçi sayısı geçen yılın Şubat ayına göre yüzde 95,58 oranında arttı.
  • Gorende muthis bir turist akimi var zanneder ,sisermeyin kardesim bu haberi bu kadar.Turizmciye gidin sorun ,memnunmu hayatindan diye ? millet musteri olmadigindan otelden kapatiyor, dukkan kapatiyor millet .Hey gidi hey ,
  • Geçen Şubat Rusya'dan 1.000, bu da yıl 1.960 turist gelmiş. Rakam özellikle bin olarak yazılmıştır. Turizmi bitirdiniz, hala konuşuyorsunuz utanmadan. Gelen Rus sayısının tam rakamlarını verin bir karşılaştırma yapabilelim. Bu ne böyle? Bir, iki olunca da yüzde yüz artış oluyor ama sayının küçük olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
  • Artık gelmezler Avrua Birligi kapıları actı
  • Sanki Gürcistan'dan gelenler turist olarak geliyor da. Bilmesek yutacağız.

Siyasi kriz yaşanan Almanya’dan gelen turist sayısındaki gerileme yüzde 30’u, Hollanda’dan gelen turist sayısındaki gerileme ise yüzde 24.8’i buldu. Türkiye'ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı şubat ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6,51 azalarak 1 milyon 159 bin 833 oldu. Rusya'dan gelen ziyaretçi sayısı ise aynı dönemde yüzde 95,58 oranında arttı.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, Emniyet Genel Müdürlüğünden alınan geçici verilerle hazırlanan Giriş-Çıkış Yapan Ziyaretçiler, Yabancı ve Vatandaşlar istatistiklerine göre, şubat ayında Türkiyeyi ziyaret eden yabancı sayısı, 2016 yılının aynı ayına göre yüzde 6,51 azalarak 1 milyon 159 bin 833 oldu.

Türkiye'ye Şubat'ta 140 bin 463 kişiyle en fazla yabancı ziyaretçi Gürcistan'dan geldi. İran'dan 130 bin 596 kişi Türkiyeyi ziyaret etti. Türkiye'ye Şubat'ta gelen yabancı ziyaretçilerin yüzde 99,69'unu turistler, yüzde 0,31'ini günübirlikçiler oluşturdu.

Ocak-şubat dönemindeki ziyaretçi sayısı da 2016 yılının aynı dönemine göre yüzde 8,12 azalarak 2 milyon 215 bin 307 oldu.

Şubat'ta Rus turist patlaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Fargo ~ 2 yıl önce
Gorende muthis bir turist akimi var zanneder ,sisermeyin kardesim bu haberi bu kadar.Turizmciye gidin sorun ,memnunmu hayatindan diye ? millet musteri olmadigindan otelden kapatiyor, dukkan kapatiyor millet .Hey gidi hey ,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Müthiş mafiş ~ 2 yıl önce
Mart ayındasın daha sezon yeni bismillah dedi.Biraz insaf ve sabır.
Sezon daha baslamadı diyenler ~ 2 yıl önce
Bilen bilir bilmeyende kendince bildiğini varsayar. Antalyada sezon şubat sonu mart başı başlar. Ve nasıl başlarsa öyle devam eder. Yoğunsa yoğun durgunsa durgun. Kendimizi kandırıp, kandırdıkça da mutlu olmayalım. Emniyetli uçuşlar.
Çok artmış ~ 2 yıl önce
Geçen Şubat Rusya'dan 1.000, bu da yıl 1.960 turist gelmiş. Rakam özellikle bin olarak yazılmıştır. Turizmi bitirdiniz, hala konuşuyorsunuz utanmadan. Gelen Rus sayısının tam rakamlarını verin bir karşılaştırma yapabilelim. Bu ne böyle? Bir, iki olunca da yüzde yüz artış oluyor ama sayının küçük olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurcu ~ 2 yıl önce
Artık gelmezler Avrua Birligi kapıları actı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AA ~ 2 yıl önce
Sanki Gürcistan'dan gelenler turist olarak geliyor da. Bilmesek yutacağız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
M. ~ 2 yıl önce
Gurcistandan gelen turist falan degil abicim. Gunubirlikciyi turist olarak saymak yanlış.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000