15 Şubat 2018, Perşembe 18:48:21

Subaru Boeing 777X orta kanat kesitinin üretimini tamamladı

Subaru Corporation’ın havacılık şirketi olan Aerospace Company Boeing 777X Orta Kanat projesi kapsamında, ilk Orta Kanat Kesitinin üretimini ve kesitin Ana İniş Takımı Teker Yuvası ile entegrasyonunu tamamladı.
  • THY bundan da siparis vermez. Yeni ucak modeli ya, filoya kesinlikle girmemeli. Bu gidisle KLM’ye donecek THY.
  • son derece önemlo blr parçadir..777x gormek lazim şu anki 777 den daha farkli olacaktir..

2020 yılından itibaren havayolu şirketlerine teslim edilmeye başlanması hedeflenen yeni Boeing 777X uçaklarının ana kanatlarını gövdeye bağlayan Orta Kanat Kesitleri Subaru Corporation bünyesinde faaliyet gösteren Aerospace Company tarafından üretiliyor. İlk Boeing 777X Orta Kanat Kesitinin üretimi ve kesitin Ana İniş Takımı Teker Yuvası ile entegrasyonu tamamlanarak teslimatı gerçekleştirildi.

Subaru, Japonya’nın Aichi bölgesindeki Handa şehrinde yer alan Handa Üretim Tesisi'nde büyük boy çift motorlu ticari uçak Boeing 777 ile orta boy ticari uçak Boeing 787'nin orta kanat kutularını ve Japonya Savunma Bakanlığı için deniz devriye uçağı (P-1) ile kargo taşıma uçağının orta kanat kutularını üretiyor. Boeing 777X Orta Kanat projesi kapsamında, dünyada bir benzeri olmayan Merkez Kanat Kutusunun üretiminin tamamlanarak ana üreticiye teslim edilmesi Subaru için önemli bir dönüm noktası oldu.

Bu dönüm noktasını kutlamak için Subaru, Boeing 777X Programı Başkan Yardımcısı ve Boeing Genel Müdürü Sn. Eric Lindblad, Boeing 777/777X Başkan Yardımcısı Sn. Jason Clark ile Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı, Chubu Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bürosu, Aichi Kaymakamlığı, Japan Aircraft Development Corporation ve diğer kurumların temsilcilerinin de aralarında bulunduğu katılımcılarla birlikte Handa Tesisi'nde bir tören düzenledi.

Havayolu firmalarına ilk Boeing 777X teslimatlarının 2020 yılında gerçekleşmesi planlanıyor.

Subaru ilk tasarım geliştirme aşamasından bu yana 777X programında yer alıyor ve mevcut 777 modelinde de olduğu gibi yan gövde kesiti, orta kanat kutusu, orta kanat kesitinin ana iniş takımı tekerlek yuvaları ile entegrasyonu, ana iniş takımı kapıları ve kanattan gövdeye kaplama için sorumluluk alıyor.

Subaru Boeing 777X orta kanat kesitinin üretimini tamamladı

Facebook Yorum

Yorumlar

THY ~ 4 yıl önce
THY bundan da siparis vermez. Yeni ucak modeli ya, filoya kesinlikle girmemeli. Bu gidisle KLM’ye donecek THY.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camarotjy ~ 4 yıl önce
son derece önemlo blr parçadir..777x gormek lazim şu anki 777 den daha farkli olacaktir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000