02 Kasım 2017, Perşembe 11:01:49

STM'ye uluslararası yetki

STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş., havacılık sektöründe edindiği tecrübeyi EASA’dan (European Aviation Safety Agency) aldığı DOA (Design Organization Approval) belgesiyle tescillendirdi.
  • barışta ter dökmeyen savaşta kan döker. Türkiyenin ilk ve tek sertifikasyon ekibine tebrikler...
  • Kutlarız, hayırlı olsun, darısı POA.
  • Adamsın...

STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş., havacılık sektöründe edindiği tecrübeyi EASA’dan (European Aviation Safety Agency) aldığı DOA (Design Organization Approval) belgesiyle tescillendirdi. Bu onayla birlikte STM, sivil uçaklarda yapılacak tasarım değişiklikleri konusunda yetkili haline geldi.

Askeri havacılık sertifikasyonu konusunda Türkiye’deki tek firma olan STM, dünyada az sayıda şirketin almaya hak kazandığı Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) “Tasarım Organizasyon Onayı”nı (DOA) aldı. EASA DOA yetkisiyle; STM her türlü sivil uçağın kabin içi, aviyonik, yapısal ve çevresel sistemlerine ait belli seviyelerde yapılacak değişiklikleri uluslararası havacılık standartlarına göre denetleyip onay verebilecek.

EASA-DOA onayıyla, kokpit ve yolcu bölümlerinde iyileştirme, yenileme, ek sistemler takılması vb. her türlü uçak içi değişiklik konusunda hem Türk firmalara hem de uluslararası şirketlere hizmet sunabilecek. Bu kapsamda yerel ve uluslararası tüm sivil havayolu şirketleri, kamunun hizmetindeki uçaklar, eğitim uçakları, şirketlere ait özel jetler, özel uçak kiralama şirketleri STM’nin radarında yer alıyor. Bunun yanı sıra STM, EASA-DOA sertifikasıyla havacılık yeteneğini tescillediği için, havacılık sanayinde üretim yapan tüm şirketlere tasarım ve sertifikasyonla ilgili danışmanlık konusunda artık daha güçlü hale geldi.

STM'ye uluslararası yetki

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

STM ~ 5 yıl önce
barışta ter dökmeyen savaşta kan döker. Türkiyenin ilk ve tek sertifikasyon ekibine tebrikler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aerospace ~ 5 yıl önce
Türkiye nin ilk EASA ve SHGM onaylı Tasarım Organizasyonu THY Teknik’ tir. Ayrıca onay kapsamı da çok daha geniştir. Bilginize
yanıta ekleme ~ 5 yıl önce
Türkiye'nin ilk DO ve PO onayı THY Teknik'e aittir. DO yetkisi 2011'de alınmıştır.
POA ~ 5 yıl önce
Kutlarız, hayırlı olsun, darısı POA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
STM ~ 5 yıl önce
Adamsın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000