03 Haziran 2018, Pazar 09:02:04

Soylu: "Sadece havalimanı yapmıyoruz"

İçişleri Bakanı Soylu, "Biz sadece bir havalimanı yapmıyoruz bizim yaptığımız sadece bir havalimanı olsa Almanya, Amerika, Avrupa böyle hoplar mı? Biz sadece bir havalimanı yapmıyoruz. Biz Ortadoğu'dan Çin'e kadar dünyanın yeni merkezini orada inşa etmeye çalışıyoruz. Bunu sizler yapıyorsunuz" dedi.
  • Geçmişte hesap soracağım dediği kişinin bir anda dümen yoluna giren bu zatın öteki laflarını kaale almıyorum da 81 ile üniversiteler yaptık lafına bir cevap vereyim. Evet yaptınız akademisyeni,öğretim görevlisi, yeterli sayıda öğrencisi olmayan, kılıfına uydurulup alakasız, tecrübesiz, bilgisiz kişileri sırf yandaş diye dekan vs yaptığınız adamların olduğu üniversiteler.Eğitim seviyemiz de kalitesi de ortada. Herşeyiniz sahte, yapmacık, dümen dolu. İnsan kalitemiz ve din tüccarlığı sayesinde o koltuklarda oturuyorsunuz ama artık yolun sonu geldi.
  • Daha önce reis'e dünya laf söyleyen adamlar bir anda anında u dönüş yapıp akp'ye geçti bakan oldular şimdi en kral reisçi ve akpli oldular. İçişleri bakanı adalet ve güvenlik işlerini bırakmış akp projelerinin tanıtımını yapıyor aklınca milleti hoplatıyor da asıl hoplayanlar kim ortada. Bu kafalafın yönetimiyle daha çokkkk hoplarız...
  • Almanya, Abd, Avrupa hopluyor doğru ama bize yaptıkları ihracat yüzünden. Aleyhimize ne varsa yapanları, koruyan ve besleyenleri zengin etmeye son gaz devam ediyoruz. Yeni havalimanında alman malı körük, kablo, elektronik aksamlar vs kullanılıyor. Makam araçları da alman. Geçen sene sadece uçak, araba, silah,ihale vs Hollanda'ya 22 milyar euro Almanya'ya 15 milyar euro Abd'ye 20 milyar dolar kazandırdık ne konuşuyorsun sen sn bakan ? Gırtlağa kadar onlara bağımlıyız. Sadece inşaat yapmakla hangi ülke ileri gitmiş? Hal ortada döviz, faiz fırlamış gitmiş,herşey ateş pahası,ekonomi bitmiş, millet cinnet geçiriyor suç rekorları kırılıyor bunlar hala masal anlatıyorlar ayıp bee !
  • Sormazlar mı adama "Orada ne üreteceksiniz?" diye?
  • Tamam da yapıyorlar
  • kıh kıh gülüyorum ya nasıl danışmanlarınız var böyle bir açıklama yapabiliyorsunuz? Dünyanın merkezi uçak üretir, reklamını yapar ve satar. Ya ekonomimiz ne ki dünyanın merkezi olalım ? Thy tek başına yeni havalimanını nasıl doldurabilecek ? Kim gelecek buraya emirates mi ? katar mı ? etihad mı ? singapur mu zaten dünyanın bir ucundan diğer ucuna uçabilen yolcu uçağı var transit devri kapanıyor bunuda mı göremiyoruz artık ? Evet ahl ye sığmıyoruz orası kesin. Niye Almanya yapmıyoru dünyanın en büyük havalimanını parasımı yok ? Hayır çünkü oradaki insanlar farklı düşüncedeler ve avrupanın en büyük hava yolu lutfansa da onların. Dünyanın merkezi olmak istiyorsak silikon vadimiz olur, uçak üretiriz, insanlar üniversitelerimize rağbet ederler, Turkey i sadece hindi olarak bilmezler... Her neyse daha büyük bir havalimanımız olacak işler rahatlıyacak ama bu havalimanını yaparak ekonomik olarak abd yimi geçeceğiz ? çin i mi geçeceğiz ? ya da italyayı ? Bir aydınlatırsanız seviniriz soylu
  • Tamam de geç ne dinliyorsun...
  • Bu Adam gercekten ucmus. Dünyanin merkezini insa eden ülkenin Ekonomi Bakani 2 Haftadir Ingilterede para dilenmekte. ve Bugün ilk paraciklar geldi diye müjdeler vermekte. Tasima suyla Degirmen cevirmeye calisanlar Ac tavuk misali kendilerini bugday ambarinda hayal etmekten ve bizleri de kandirmaktan usanmadilar.
  • Avrupa neye hopluyor biri bana aciklasin? Havalimani yapiyoruz diye cildiran avrupalilar mi var? Nedir mevzu
  • hopluyolar mı?aynada kendini izliyor olmayasın?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İnsansız hava aracı istedik bize Amerika, İsrail insansız hava aracı vermedi. Sonra paramızı verdik tekrar İsrail'den aldık. Bozuldu tamire gönderdik geri göndermedi. Ama bugünkü Türkiye'de böyle bir tablo yok. Bugün teröristi bitirirken insansız hava araçlarımızı İsrail'den değil bizim ay yıldızlı patentini takan Türk mühendislerimizin ürettiği insansız hava araçları üreten yeni bir Türkiye var." dedi.

Büyük projeler yaptıklarına ve dünyanın en büyük havalimanını inşa ettiklerine dikkati çeken Soylu, şöyle konuştu:

"Biz sadece bir havalimanı yapmıyoruz bizim yaptığımız sadece bir havalimanı olsa Almanya, Amerika, Avrupa böyle hoplar mı? Biz sadece bir havalimanı yapmıyoruz. Biz Ortadoğu'dan Çin'e kadar dünyanın yeni merkezini orada inşa etmeye çalışıyoruz. Bunu sizler yapıyorsunuz. Nerede uçaklar gelirse buradaki havalimanına konacak. Her tarafa şehir hastaneleri yapıyoruz. Ülkemizde 81 vilayette üniversiteler yaptık. Biz savunma sanayimizde bağımlılıktan kurtulduk. Şimdi kendi helikopterimizi, insansız hava aracımızı yapıyoruz. Yüzde 80'lere ulaştık şimdi yüzde 85'lere ulaşacağız kendi milli üretimlerilerimizi ortaya koyacağız. Biz 2023'e, 2053'e, 2071'e gidiyoruz".

Soylu: "Sadece havalimanı yapmıyoruz"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

Üniversite ~ 4 yıl önce
Geçmişte hesap soracağım dediği kişinin bir anda dümen yoluna giren bu zatın öteki laflarını kaale almıyorum da 81 ile üniversiteler yaptık lafına bir cevap vereyim. Evet yaptınız akademisyeni,öğretim görevlisi, yeterli sayıda öğrencisi olmayan, kılıfına uydurulup alakasız, tecrübesiz, bilgisiz kişileri sırf yandaş diye dekan vs yaptığınız adamların olduğu üniversiteler.Eğitim seviyemiz de kalitesi de ortada. Herşeyiniz sahte, yapmacık, dümen dolu. İnsan kalitemiz ve din tüccarlığı sayesinde o koltuklarda oturuyorsunuz ama artık yolun sonu geldi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Soylu ve Kurtulmuş ~ 4 yıl önce
Daha önce reis'e dünya laf söyleyen adamlar bir anda anında u dönüş yapıp akp'ye geçti bakan oldular şimdi en kral reisçi ve akpli oldular. İçişleri bakanı adalet ve güvenlik işlerini bırakmış akp projelerinin tanıtımını yapıyor aklınca milleti hoplatıyor da asıl hoplayanlar kim ortada. Bu kafalafın yönetimiyle daha çokkkk hoplarız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Asıl hoplayan kim ? ~ 4 yıl önce
Almanya, Abd, Avrupa hopluyor doğru ama bize yaptıkları ihracat yüzünden. Aleyhimize ne varsa yapanları, koruyan ve besleyenleri zengin etmeye son gaz devam ediyoruz. Yeni havalimanında alman malı körük, kablo, elektronik aksamlar vs kullanılıyor. Makam araçları da alman. Geçen sene sadece uçak, araba, silah,ihale vs Hollanda'ya 22 milyar euro Almanya'ya 15 milyar euro Abd'ye 20 milyar dolar kazandırdık ne konuşuyorsun sen sn bakan ? Gırtlağa kadar onlara bağımlıyız. Sadece inşaat yapmakla hangi ülke ileri gitmiş? Hal ortada döviz, faiz fırlamış gitmiş,herşey ateş pahası,ekonomi bitmiş, millet cinnet geçiriyor suç rekorları kırılıyor bunlar hala masal anlatıyorlar ayıp bee !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sütçü Beygiri ~ 4 yıl önce
Sormazlar mı adama "Orada ne üreteceksiniz?" diye?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sadece havalimanı yapmıyorlar ~ 4 yıl önce
Tamam da yapıyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kıh kıh ~ 4 yıl önce
kıh kıh gülüyorum ya nasıl danışmanlarınız var böyle bir açıklama yapabiliyorsunuz? Dünyanın merkezi uçak üretir, reklamını yapar ve satar. Ya ekonomimiz ne ki dünyanın merkezi olalım ? Thy tek başına yeni havalimanını nasıl doldurabilecek ? Kim gelecek buraya emirates mi ? katar mı ? etihad mı ? singapur mu zaten dünyanın bir ucundan diğer ucuna uçabilen yolcu uçağı var transit devri kapanıyor bunuda mı göremiyoruz artık ? Evet ahl ye sığmıyoruz orası kesin. Niye Almanya yapmıyoru dünyanın en büyük havalimanını parasımı yok ? Hayır çünkü oradaki insanlar farklı düşüncedeler ve avrupanın en büyük hava yolu lutfansa da onların. Dünyanın merkezi olmak istiyorsak silikon vadimiz olur, uçak üretiriz, insanlar üniversitelerimize rağbet ederler, Turkey i sadece hindi olarak bilmezler... Her neyse daha büyük bir havalimanımız olacak işler rahatlıyacak ama bu havalimanını yaparak ekonomik olarak abd yimi geçeceğiz ? çin i mi geçeceğiz ? ya da italyayı ? Bir aydınlatırsanız seviniriz soylu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tamam ~ 4 yıl önce
Tamam de geç ne dinliyorsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vay bee ~ 4 yıl önce
Bu Adam gercekten ucmus. Dünyanin merkezini insa eden ülkenin Ekonomi Bakani 2 Haftadir Ingilterede para dilenmekte. ve Bugün ilk paraciklar geldi diye müjdeler vermekte. Tasima suyla Degirmen cevirmeye calisanlar Ac tavuk misali kendilerini bugday ambarinda hayal etmekten ve bizleri de kandirmaktan usanmadilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avrupa ~ 4 yıl önce
Avrupa neye hopluyor biri bana aciklasin? Havalimani yapiyoruz diye cildiran avrupalilar mi var? Nedir mevzu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
w ~ 4 yıl önce
hopluyolar mı?aynada kendini izliyor olmayasın?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000