02 Ocak 2023, Pazartesi 09:00:48

Southwind Antalya-Perm uçuşlarına başlıyor

Antalya merkezli havayolu şirketi Southwind Airlines’ın Perm-Antalya hattındaki seferlerine yeniden başladığı açıklandı.
  • Bak bize yedirmediğini kimler yiyiyor

Antalya merkezli havayolu şirketi Southwind Airlines’ın Perm-Antalya hattındaki seferlerine yeniden başladığı açıklandı.

GazetemRu’nun Kommersant gazetesinden aktardığı habere göre, daha önce askıya alınan seferlerde ilk uçuşun 3 Ocak’ta yapılmasının planlandığı, sonraki uçuşun ise 13 Ocak’ta yapılacağı kaydedildi. Türk Hava Yollarının (THY) ise şu an için bu yönde uçuş programına geri dönmediği belirtiliyor.

Daha önce bu yılın ilkbahar ve yaz aylarında Perm’den Antalya’ya sefer düzenleyen Türk Hava Yolları ve Southwind Havayollarının kış tarifesi kapsamında bu yönde hizmet vermeye devam edeceği bildirilmiş, ancak aralık ayı başında şirketler bu seferleri programdan çıkardığını duyurmuştu.

Perm’den Antalya’ya uçuşların Rus taşıyıcı Azur Air tarafından gerçekleştirildiği kaydedilirken, kış programına göre şirket, Perm-Antalya seferlerini mart ayının sonuna kadar gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Rusya’nın Avrupa’ya en yakın noktası olan Kaliningrad’ın Khrabrovo Havalimanı, kasım ayı sonunda iptal edilen Antalya’ya direkt uçuşların 5 Aralık’tan itibaren yeniden başladığını duyurmuştu.

Havalimanı basın servisi tarafından yapılan açıklamada, daha önce Kaliningrad’dan Türkiye’ye direkt uçuşların düşük karlılık nedeniyle kasım ayında iptal edildiği ve 2023 baharında yeniden başlatılabileceğinin bildirildiği hatırlatılırken, yeni alınan kararla Kaliningrad (Khrabrovo) havaalanından Antalya’ya charter uçuşlarının yeniden başladığı bildirildi.

Seferlerin 25 Mart 2023 olarak belirlenen kış sezonunun sonuna kadar süreceğine vurgu yapılırken, uçakların Antalya’da yakıt ikmali yaptıktan sonra Mısır tatil beldesi Şarm El-Şeyh’e uçacağı da kaydedildi.

Havalimanı, uçuşların Türk havayolu şirketi SouthWind Airlines tarafından 220 yolcu kapasiteli Airbus A321 uçağı ile 5 günde bir gerçekleştirileceğini açıklarken, Kaliningrad’dan hareket saatinin gece 03,00 olarak belirlendiği ve aralık ayındaki uçuşların 15, 20, 25, 31 Aralık olarak planlandığı eklendi.

Southwind Antalya-Perm uçuşlarına başlıyor

Yorumlar

Cankut ~ 1 yıl önce
Bak bize yedirmediğini kimler yiyiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000