21 Eylül 2021, Salı 13:30:02

Solotürk ve Türk Yıldızları uçaklarından Teknofest'e özel uçuş

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi SOLOTÜRK ve Türk Yıldızları, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) 2021 dolayısı ile İstanbul Boğazı semalarında selamlama uçuşu gerçekleştirdi.
  • şu f-4 lerinde dibini sıyırdık bitti yeter,70 yıl oldu yazıktır...
  • Başka milletlerin, üstelik de yıllar önce ürettiği, son teknoloji ile ilgisi olmayan, onlarca yıl öncenin sürümü uçakları teknoloji festivalinde uçurmanın mantığı nedir? Hangisinde AESA radarı, stealth, yapay zekâ vb. var? Ha şenlik olsun, eğlence olsun nasıl olsa uçuşun faturasını millet ödüyor diyorsanız o ayrı

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi SOLOTÜRK ve Türk Yıldızları, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) 2021 dolayısı ile İstanbul Boğazı semalarında selamlama uçuşu gerçekleştirdi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi SOLOTÜRK ve Türk Yıldızları'nın, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) 2021 öncesi İstanbul Boğazı semalarında gerçekleştirdiği selamlama uçuşunun havadan çekilen fotoğraflarını paylaştı.

Azerbaycan Hava Kuvvetleri ekiplerinin de MIG-29 uçaklarıyla eşlik ettiği selamlama uçuşunda uçaklar gökyüzünde yan yana uçtu.

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde birçok başarıya imza atan F4 ve F16 uçaklarını da İstanbul Boğazı semalarında görme fırsatı bulan vatandaşlar ve turistler, kentin birçok noktasında bu anları cep telefonlarıyla kaydetti

TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kurumları, medya kuruluşları ve üniversitelerin de aralarında bulunduğu 72 paydaşın destekleriyle İstanbul Atatürk Havalimanı'nda başladı ve 26 Eylül'de sona erecek.

Atatürk Havalimanı'nda T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar kısa bir bilgilendirme yaptı. Bayraktar ve paydaş kuruluşların yöneticileri daha sonra festival alanını gezdi, toplu fotoğraf çektirdi. Selçuk Bayraktar, basın mensuplarının etkinliğe yönelik soruları üzerine, TEKNOFEST'in dördüncü yılında ilk başladığı yerde, İstanbul'da olduğunu söyledi.

#TEKNOFEST boyunca @soloturk ve @TurkYildizlari başta olmak üzere gösteri uçuşlarımız ve etkinliklerimiz devam edecek.#MSB #TSK pic.twitter.com/FtEKUQqQEC

Solotürk ve Türk Yıldızları uçaklarından Teknofest'e özel uçuş

Facebook Yorum

Yorumlar

cacık ~ 1 ay önce
şu f-4 lerinde dibini sıyırdık bitti yeter,70 yıl oldu yazıktır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İyi de ~ 1 ay önce
Başka milletlerin, üstelik de yıllar önce ürettiği, son teknoloji ile ilgisi olmayan, onlarca yıl öncenin sürümü uçakları teknoloji festivalinde uçurmanın mantığı nedir? Hangisinde AESA radarı, stealth, yapay zekâ vb. var? Ha şenlik olsun, eğlence olsun nasıl olsa uçuşun faturasını millet ödüyor diyorsanız o ayrı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aerospace Eng. ~ 1 ay önce
Amaç Gençlere ve çocuklara havacılığı ve teknolojiyi sevdirmek.Bir çocuğun yada gencin bu tür etkinlilere katılıp bir şeyler görmesiyle bu tür şeyleri tv'den görmesi arasında dağlar kadar fark var.Belki bu etkinliğie katılan çocukların bazıları hiç akıllarında yok iken bu işe heveslenicek ve ileride iyi bir mühendis olacak. Aesa radarına sahip olacak ve yapay zekalı bilgisayarlara sahip araçların o festivalde sergilendiği bal gibi biliyorsun gelip burda hikaye anlatma.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000