26 Nisan 2015, Pazar 10:33:06

SOLAR IMPULSE 2'NİN EN ZORLU ETABI

Tamamen güneş enerjisiyle çalışan uçağın Chongqing'de başlayan Çin yolculuğu 17 saatlik bir uçuşun ardından ülkenin doğusunda bulunan Nanjing'de tamamlandı.
  • ah bir bilebilsek ne yorum yapacagimizi , yapmazmiyiz hic. lakin potansiyel bu gibi konulara yetmiyor maalesef. boyle bir konuda icerikli , tatmin edici yorum yapabilecek bir vatandasimiz bilgilerini kendine saklamazdi hic merak etmeyin. ise oncelikle bu gercegi kabul ederek baslasak isabetli olur diye dusunuyorum. lutfen biri beni yaniltsin . tesekkurler.
  • Bu habere hiç yorum girmemiş. Bari ben yazayım. Oysa konu havacılığın geleceğini ilgilendiren bir içerik taşıyor. Adam güneş enerjisiyle çalışan bir uçakla dünyayı turluyor. Ama bizim milleti ilgilendiren bir konu değil elbette teknolojik gelişmeler, gelecekteki yaşam biçimleri filan. Varsa yoksa o onu demiş bu bunu yapmış bi sürü dedikodu, karalama, giydirme, laf çakma vs. Tamam mesleki sıkıntılar tabii ki paylaşılsın, yapılan haksızlıklar dile gelsin ama biraz daha düzeyli olarak ve de biraz da bu tip haberlere yorum bekliyoruz profesyonellerden . Bıktık sizlerin mesleki kıskançlıklarınızdan, çekişmelerinizden birader.

Dünyanın etrafını bir defa dolaşmayı hedefleyen Solar Impulse 2, yolculuğuna Mart ayında Abu Dabi'de başlamıştı. Toplam 12 varış noktası bulunan bu dünya turunun 5 aylık bir süre içerisinde toplam 25 uçuş gününde Basra Körfezi'nde tamamlanması planlanıyor.

Uçağın en zorlu etaplarından biri, birkaç hafta içerisinde başlayacak. Solar Impulse 2, Çin'den havalanarak Pasifik Okyanusu üzerinden Hawaii'ye ulaşmak üzere yola çıkacak. 5 ila 6 gün sürmesi planlanan 8 bin 500 kilometrelik bu uçuş iki pilotla gerçekleştirilecek.

Pilotlar, bu dünya turuyla yenilenebilir enerjinin daha yaygın olarak kullanılması ve bu sayede de çevrenin korunmasının mümkün olduğunu kanıtlamayı hedefliyorlar.

Solar Impulse 2, lityum iyon piller yoluyla gün boyu enerji depolayarak geceleri uçmaya devam eden Solar Impulse'dan sonraki ikinci model. İsviçreli pilotlar Bertrand Piccard ve Andre Borschberg'in dönüşümlü olarak kullandığı Solar Impulse 2'nin bir Boeing 747'den daha uzun olan 72 metrelik kanatlarında 17 bin güneş enerjisi hücresi bulunuyor.

SOLAR IMPULSE 2'NİN EN ZORLU ETABI

Yorumlar

bilebilsek! ~ 9 yıl önce
ah bir bilebilsek ne yorum yapacagimizi , yapmazmiyiz hic. lakin potansiyel bu gibi konulara yetmiyor maalesef. boyle bir konuda icerikli , tatmin edici yorum yapabilecek bir vatandasimiz bilgilerini kendine saklamazdi hic merak etmeyin. ise oncelikle bu gercegi kabul ederek baslasak isabetli olur diye dusunuyorum. lutfen biri beni yaniltsin . tesekkurler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havacılık mı? ~ 9 yıl önce
Bu habere hiç yorum girmemiş. Bari ben yazayım. Oysa konu havacılığın geleceğini ilgilendiren bir içerik taşıyor. Adam güneş enerjisiyle çalışan bir uçakla dünyayı turluyor. Ama bizim milleti ilgilendiren bir konu değil elbette teknolojik gelişmeler, gelecekteki yaşam biçimleri filan. Varsa yoksa o onu demiş bu bunu yapmış bi sürü dedikodu, karalama, giydirme, laf çakma vs. Tamam mesleki sıkıntılar tabii ki paylaşılsın, yapılan haksızlıklar dile gelsin ama biraz daha düzeyli olarak ve de biraz da bu tip haberlere yorum bekliyoruz profesyonellerden . Bıktık sizlerin mesleki kıskançlıklarınızdan, çekişmelerinizden birader.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000