02 Ocak 2018, Salı 14:02:49

Slot hakları devrediliyor

British Airways'i de bünyesinde barındıran International Airline Group iflas eden Niki Air'in bazı bölümlerini satın alıyor.
  • niki lauda dimi
  • Vuling mi, Vueling mi?

İngiltere'nin bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi British Airways'i de bünyesinde barındıran International Airline Group (IAG), iflas eden Niki Air'in bazı bölümlerini satın alıyor.

TOPLAM 36,5 MİLYON EURO

IAG'nin ilk etapta Niki için 20 milyon euro ödeme yapacağı, ilerleyen dönemde ise 16.5 milyon euro daha takviye yapacağı kaydedildi. Niki Air'e ait 15 adet Airbus A320 uçak ile, bu şirkete ait Viyana, Düsseldorf, Zürih, Münih ve Palma  havalimanlarındaki slot haklarını içeren anlaşmanın, IAG'nin İspanya merkezli ucuz hava hayolu şirketi Vuling üzerinden yapılacağı belirtildi.

AVRUPA KOMİSYONUNUN ONAYI BEKLENİYOR

Anlaşmanın Avrupa Komisyonu tarafından onaylanması halinde, 740 Niki çalışanı da Vuling'de çalışmaya başlayacak. IAG'nin, Vuling'in yeni operasyon planlaması hakkında yakın zamanda bir açıklama yapması bekleniyor. (Turizmgüncel)

Slot hakları devrediliyor

Facebook Yorum

Yorumlar

f1 pilot ~ 5 yıl önce
niki lauda dimi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Acaba ~ 5 yıl önce
Vuling mi, Vueling mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turkce ~ 5 yıl önce
Turkce degilde ingilizce yi bile yanlış yazıyorlar bana kalsa bence havayolu şirketin ismine iyi baksınlar nasıl yazılıyormuş ona göre yazsalarda olur yani

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000