16 Mart 2010, Salı 12:17:12

SKY UÇAĞI ACİL İNİŞ YAPTI

SKY Havayolları’nın Dresden-Antalya seferini yapan uçağı bir yolcunun kalp krizi geçirmesi sonucu Budapeşte’ye zorunlu iniş yaptı.
  • super ya sankı ılk kaza yapan ılk acıl ınıs yapan sky aırlınes.... bırsuru havayolu kaza yapıyr acıl ınıs yapıyor kım bunların dırdırını edıyor??? hıc ıyı seylerden bahsetmıyelımmı? mesela sky gecenlerde kabın ekıplerını davraza tatıle gonderdı yatılı.... bundan neden bahsedılmıyor??? kac sırket ant da bunu yapıyor?? kac sırket kusursuz?? en ıyısının bıle kusuru var nedn onlardan bahsedılmıyor??? neyse hasta yolcuya acıl sıfa ekıbe buyuk gecmıs olsun....
  • Sen 100 milyonluk ucağı teslim ettiğin pilottan 20 liralık isimlik parası alır ve personeline eşit davranmaz..ona farklı buna farklı muamele edersen ucağın kıcını da vururlar basını da....Bu yaz cok kuyruk vurmalara gebe...o yeni alınan trto grubu eyvahlar olsun...:)
  • Tail Strike sonrasında ya da anında kuyruk kopabilir , uçağın tasarımsal limitleri aşılabilir ve ciddi maliyetli iç ya da dış yapısal hasarlar meydana gelebilir . Basit bir hadise değildir tail strike , vurma olayına ve şiddete göre sonuç hiç belli olmaz . Uçak hurdaya çıkmasa bile masraflar çok büyük olabilir . Duyduğumuz kadarı ile Sky'ın 900'ü kuyruk kopartma limitlerine çok yaklaşmış ve yapısal hasar gerçekten ciddiymiş . Geçmiş olsun diyor Airport Haber'i bekliyoruz detaylı bir haber için .
  • peki yorum yazanlardan birisi ucakta ciddi hasar oldugunu soyledi.. bi tial strike ta ne kadar hasar oalblirki ?yani sonucta ucak hurdaya cikmamistir..
  • Sky'ın 900 uçaklarından birisi kuyruğunu ciddi şekilde vurmuştur ve şu anda bakımdadır ( sanırım İstanbul'a gitti uçak geçen hafta içinde ) . Olay Antalya havalimanında yaşandığı gün ve sonrasında gerek üzüntü gerekse de SKY'a yönelik maziyi hatırlatan espriler ile dilden dile dolaşırken Airport Haber'in bu hususu atlaması , bazı havayollarının en ufak hadisesini büyük puntolarla yayınlarken , kaza bile olmayan olayları şok şok şok diye duyururken bu elim kazaya bir satır bile yer verilmemesi manidardır .
  • bu tail strike dogrumudur _? değil ise bi karalama olur bu da çok yanliş.. airport bunun dogrulugunu arastirmali.
  • Kendi çalışanı doğru düzgün alacağı parasını alamaz. Personel kural dışı çalışmaya zorlanır. ama bir hata olduğunda eleman sorumlu olur. "idare et" felsefesiyle hala ayakta olan patlamaya hazır bir şirket. allah sonunuzu hayır etsin.
  • basından sır gibi gizlenen ve artık kuyruğu olmayan 900 uçağı bakımda....... kaptan şirketten atılmış...... acaba bu olaylar kaptanların lakayıtlığından mı? ki kaptan daha önceden sabıkalı zaten!!!! yoksa sky sahiplerinin aldığı ahlardan mı??? tartışılır.....
  • gecen hafta tail strike yapti tc-skn bir kaç yorum vardi ? neden kaldirdiniz onlari ? dogruluk payi nedir ?
  • Sky hava yollarının 900 ü geçen hafta, inişte kuyruğunu vurmuş ve hala bakımı devam ediyormuş. Yayınlarınızda göremedim. Kendilerine büyük geçmiş olsun ve emniyetli uçuşlar diliyorum.

Almanya’nın Dresden kentinden Antalya’ya gelmek için havalanan SKY Havayolları’na ait TC-SKF kuyruk tescilli Boeing 737-400 tipi uçak, Budapeşte Havaalanı’na zorunlu iniş yaptı.

Uçak, Budapeşte’nin kuzeydoğusunda iken bir yolcunun kalp krizi geçirmesi ve bilincini yitirmesi üzerine en yakın havaalanına iniş kararı alındı.

Uçağın kaptan pilotu Budapeşte Havaalanı kulesi ile temasa geçti ve iniş izni istedi.

Uçak sorunsuz şekildi inişini gerçekleştirdi, rahatsızlanan yolcu hastaneye kaldırıldı. SKY Havayolları uçağı 2 saat 20 dakika gecikmeyle Antalya’ya hareket etti.

SKY UÇAĞI ACİL İNİŞ YAPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 12 yıl önce
super ya sankı ılk kaza yapan ılk acıl ınıs yapan sky aırlınes.... bırsuru havayolu kaza yapıyr acıl ınıs yapıyor kım bunların dırdırını edıyor??? hıc ıyı seylerden bahsetmıyelımmı? mesela sky gecenlerde kabın ekıplerını davraza tatıle gonderdı yatılı.... bundan neden bahsedılmıyor??? kac sırket ant da bunu yapıyor?? kac sırket kusursuz?? en ıyısının bıle kusuru var nedn onlardan bahsedılmıyor??? neyse hasta yolcuya acıl sıfa ekıbe buyuk gecmıs olsun....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Sen 100 milyonluk ucağı teslim ettiğin pilottan 20 liralık isimlik parası alır ve personeline eşit davranmaz..ona farklı buna farklı muamele edersen ucağın kıcını da vururlar basını da....Bu yaz cok kuyruk vurmalara gebe...o yeni alınan trto grubu eyvahlar olsun...:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Tail Strike sonrasında ya da anında kuyruk kopabilir , uçağın tasarımsal limitleri aşılabilir ve ciddi maliyetli iç ya da dış yapısal hasarlar meydana gelebilir . Basit bir hadise değildir tail strike , vurma olayına ve şiddete göre sonuç hiç belli olmaz . Uçak hurdaya çıkmasa bile masraflar çok büyük olabilir . Duyduğumuz kadarı ile Sky'ın 900'ü kuyruk kopartma limitlerine çok yaklaşmış ve yapısal hasar gerçekten ciddiymiş . Geçmiş olsun diyor Airport Haber'i bekliyoruz detaylı bir haber için .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
peki yorum yazanlardan birisi ucakta ciddi hasar oldugunu soyledi.. bi tial strike ta ne kadar hasar oalblirki ?yani sonucta ucak hurdaya cikmamistir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Sky'ın 900 uçaklarından birisi kuyruğunu ciddi şekilde vurmuştur ve şu anda bakımdadır ( sanırım İstanbul'a gitti uçak geçen hafta içinde ) . Olay Antalya havalimanında yaşandığı gün ve sonrasında gerek üzüntü gerekse de SKY'a yönelik maziyi hatırlatan espriler ile dilden dile dolaşırken Airport Haber'in bu hususu atlaması , bazı havayollarının en ufak hadisesini büyük puntolarla yayınlarken , kaza bile olmayan olayları şok şok şok diye duyururken bu elim kazaya bir satır bile yer verilmemesi manidardır .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
bu tail strike dogrumudur _? değil ise bi karalama olur bu da çok yanliş.. airport bunun dogrulugunu arastirmali.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Kendi çalışanı doğru düzgün alacağı parasını alamaz. Personel kural dışı çalışmaya zorlanır. ama bir hata olduğunda eleman sorumlu olur. "idare et" felsefesiyle hala ayakta olan patlamaya hazır bir şirket. allah sonunuzu hayır etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
basından sır gibi gizlenen ve artık kuyruğu olmayan 900 uçağı bakımda....... kaptan şirketten atılmış...... acaba bu olaylar kaptanların lakayıtlığından mı? ki kaptan daha önceden sabıkalı zaten!!!! yoksa sky sahiplerinin aldığı ahlardan mı??? tartışılır.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
gecen hafta tail strike yapti tc-skn bir kaç yorum vardi ? neden kaldirdiniz onlari ? dogruluk payi nedir ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Sky hava yollarının 900 ü geçen hafta, inişte kuyruğunu vurmuş ve hala bakımı devam ediyormuş. Yayınlarınızda göremedim. Kendilerine büyük geçmiş olsun ve emniyetli uçuşlar diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000