27 Ocak 2020, Pazartesi 09:37:10

Sivas Havalimanı'nda yolcu sayısı azaldı!

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, 2019 yılında havalimanlarından yararlanan yolcu sayılarına ilişkin verileri kamuoyu ile paylaştı.
  • Yaklaşık 2 senedir dış hat uçuşlarinda baglantı yapilamıyor çünkü saatler uymuyor. Havalimanı müdürlüğü resmen uyuyor. Kayseri lobisi işin içinde.
  • Bir kaç nedeni var birincisi ekonomik ikincisi özellikle yurtdışı bağlantılarının bekleme sürelerinin çok uzun olması özellikle kış tarifelerinde hal böyle olunca Sivaslı hemşehirlilerimiz zorunlu olarak Kayseri havaalanını kullanmak zorunda kalıyorlar bu arada yerde bekletilen max ler yüzünden sefer sayısının azatılması
  • ssssss
  • DHMİ'nin işlettiği tüm havaalanları zarar ediyor zaten. DHMİ özelleşmelidir. Güvenlikçinin hiçbir iş yapmadan 7-8 bin düz memurun 6 bin aldığı kurumdan hayır mı gelir?
  • kış tarifesinde yurtdışı bağlantıları İstanbul da çok bekleniyor gidiş geliş aşağı yukarı aynı 6 saat kadar bekliyorsunuz hal böyle olunca bizim THY miz biz Sivaslıları Kayseriye zorluyor adeta özellikle yurt dışında yaşayan Sivaslı hemşehrilerimiz mecburen kayseri havaalanını kullanmak zorunda kalıyor özellikle yurt dışı yolcu azalmasının sebeplerinden biri
  • Hangi havaalninda iyi ki burada olsun. Kasaba otogari kadar bir yere günde 15 Ucak mi insin istiyorsunuz? Bu daha baslangic. Tasima suyla degirmen buraya kadar döner. Ülke her alanda dip yapmis. Su da bitti hep beraber görecegiz neler olacak. Eeeeyy Abd, Eeey AB, Eeee Merkel. Almanya bizi gisganiyyehh.
  • Bazı arkadaşlarımız bunun sebebinin uçak azlığına bağlasada bana göre asıl sebebi ekonomi yani telep azlığı sürekli göç veren git gide küçülen vilayetimiz Cumhuriyet tarihinde yapılan fabrikalardan sadece çimanto fabrikası birde Sivassporumuz var elimizde
  • fiyatları ile normal düşüş.iç hat sadece iki firmanın eline kaldı. pegasus olmasa THY fiyatları 90lı yılları aratmaz. 500$ dan aşağı bilet satmazlar.
  • Havalimanının yeri yanlış... Şehrin diğer tarafına şöyle 3 pistli A380 bile inebilecek bir havalimanı yapılsa yolcu sayısı patlayacak ta kimse söylemeye cesaret edemiyor.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, 2019 yılında havalimanlarından yararlanan yolcu sayılarına ilişkin verileri kamuoyu ile paylaştı.

DHMİ'nin istatistiklerinden derlenen bilgilere göre Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'nı kullanan yolcu sayısı 2019 yılında bir önceki yılın aynı dönemine göre azaldı.
2018 yılında 574 bin 523’ü iç hat, 6 bin 844’ü ise dış hat olmak üzere 581 bin 367 kişinin faydalandığı Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'ndan 2019'da 481 bin 278’i iç hat, 3 bin 258’i ise dış hatlara olmak üzere 484 bin 536 kişi yararlandı.

2019 yılında 2018’e göre iç hat yolcu sayısı yüzde 16, dış hat yolcu sayısı yüzde 52, toplam yolcu sayısı ise yüzde 17 oranında azaldı.

2019 yılında 3 bin 260 ticari uçuşun gerçekleştirildiği Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'nda taşınan yük miktarı ise 3 bin 888 ton olarak açıklandı.

Sivas Havalimanı'nda yolcu sayısı azaldı!

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

France58 ~ 4 yıl önce
Yaklaşık 2 senedir dış hat uçuşlarinda baglantı yapilamıyor çünkü saatler uymuyor. Havalimanı müdürlüğü resmen uyuyor. Kayseri lobisi işin içinde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sivaslı ~ 4 yıl önce
Bir kaç nedeni var birincisi ekonomik ikincisi özellikle yurtdışı bağlantılarının bekleme sürelerinin çok uzun olması özellikle kış tarifelerinde hal böyle olunca Sivaslı hemşehirlilerimiz zorunlu olarak Kayseri havaalanını kullanmak zorunda kalıyorlar bu arada yerde bekletilen max ler yüzünden sefer sayısının azatılması

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yazdık ya nerde ~ 4 yıl önce
ssssss

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dahmi ~ 4 yıl önce
DHMİ'nin işlettiği tüm havaalanları zarar ediyor zaten. DHMİ özelleşmelidir. Güvenlikçinin hiçbir iş yapmadan 7-8 bin düz memurun 6 bin aldığı kurumdan hayır mı gelir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kadir ~ 4 yıl önce
kış tarifesinde yurtdışı bağlantıları İstanbul da çok bekleniyor gidiş geliş aşağı yukarı aynı 6 saat kadar bekliyorsunuz hal böyle olunca bizim THY miz biz Sivaslıları Kayseriye zorluyor adeta özellikle yurt dışında yaşayan Sivaslı hemşehrilerimiz mecburen kayseri havaalanını kullanmak zorunda kalıyor özellikle yurt dışı yolcu azalmasının sebeplerinden biri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yigido ~ 4 yıl önce
Hangi havaalninda iyi ki burada olsun. Kasaba otogari kadar bir yere günde 15 Ucak mi insin istiyorsunuz? Bu daha baslangic. Tasima suyla degirmen buraya kadar döner. Ülke her alanda dip yapmis. Su da bitti hep beraber görecegiz neler olacak. Eeeeyy Abd, Eeey AB, Eeee Merkel. Almanya bizi gisganiyyehh.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sivaslı ~ 4 yıl önce
Bazı arkadaşlarımız bunun sebebinin uçak azlığına bağlasada bana göre asıl sebebi ekonomi yani telep azlığı sürekli göç veren git gide küçülen vilayetimiz Cumhuriyet tarihinde yapılan fabrikalardan sadece çimanto fabrikası birde Sivassporumuz var elimizde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bu bilet ~ 4 yıl önce
fiyatları ile normal düşüş.iç hat sadece iki firmanın eline kaldı. pegasus olmasa THY fiyatları 90lı yılları aratmaz. 500$ dan aşağı bilet satmazlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayhan ~ 4 yıl önce
Havalimanının yeri yanlış... Şehrin diğer tarafına şöyle 3 pistli A380 bile inebilecek bir havalimanı yapılsa yolcu sayısı patlayacak ta kimse söylemeye cesaret edemiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000