10 Nisan 2022, Pazar 09:04:19

Sırbistan da Bayraktar TB2 alacak

Yıldızı Karabağ savaşında parlayan, Rusya'ya karşı Ukrayna'da savunma anlamında önemli görevler üstlenen Bayraktar TB2 SİHA'lar dünyanın ilgisini çekmeye devam ediyor.
  • Allah korusun gelip bizim soydaşlarımızı vurur bunlar.
  • Sözde dini bütün,alınları secdeye değen iktidar müslüman katillerine herşeyi satar yeter ki para gelsin hamdolsun! Ayrıca Rusya bu işe ne diyecek bakalım,yarın bize ambargo uygularsa görürüz o zaman !
  • Bosnaya karşı kullanılmayacağının garantisi var mı? Bu satış yaş.
  • Bir gün herkes Türk sihalarını almak isteyecek ama Türk caatsa ları nedeniyle alamayacak. Önerim biran önce almaları
  • Hiç düşünüp sorgulamadan verin onlar da Bosnalılara karşı kullansın!!? Silah sanayisi her parayı basana teslimat yapılan bir endüstri değildir. Biz patriot veya F-35 alabiliyor muyuz?
  • Sirbistan Avupada olmakla en buyuk koruma altindasin bosa para kaptirma komsu
  • Bosna da soykırım yapan sırplara silah mi satacagız ?? boyle bir seyi düsünmek daki istemiyorum (((

Yıldızı Karabağ savaşında parlayan, Rusya'ya karşı Ukrayna'da savunma anlamında önemli görevler üstlenen Bayraktar TB2 SİHA'lar dünyanın ilgisini çekmeye devam ediyor. Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan söz aldığını belirterek Türkiye'den Bayraktar TB2 SİHA alacaklarını duyurdu. Vucic, "Bu silahları Sırp Ordusunun envanterine dahil edeceğiz" dedi.

Azerbaycan'ın Karabağ'ı tekrar geri alma sürecinde yıldızı parlayan, Bayraktar, Ukrayna Savunması'nda da gündem olmaya devam ediyor. Adına şarkılar yazılan Baykar'ın ürettiği Bayraktar TB2 Silahlı İnsansız Hava Aracı ( Siha ) bir başka ülkenin daha hava filosuna katılıyor.

TÜRKİYE'DEN RESMEN İSTEDİ

Kremlin'e yakınlığı ile bilinen Sırbistan'ın Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Türkiye'den Bayraktar'ı resmen istedi. Sırbistan Ordusu'nun Pasuljanski Livadi'de düzenlediği "Ateş Kalkanı 2022 Tatbikatı" sonrasında basına açıklamada bulunan Vucic, ülkesinin Türkiye'den Bayraktar TB2 SİHA alacağını dile getirdi.

VUCIC DUYURDU: ERDOĞAN'DAN SÖZ ALDIM

"İki gün önce Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiğim görüşmede Türkiye'den Bayraktar almak istediğimizi söyledim" diyen Vucic, "Erdoğan bana bunları alabileceğimize dair söz verdi. Bu silahları Sırp Ordusunun envanterine dahil edeceğiz" dedi.

"ÇİN SİHA'SINDAN DAHA YIKICI"

Vucic'e göre Sırp Ordusu "Sparrow" insansız hava araçlarına ve daha az yıkıcı güce sahip CH92'ye sahip, ancak daha büyük yıkıcı güce sahip CH95 uçaklarının tedarik edilmesi gerekecek. 2010 yılında Vucic ilk kez Türk yapımı insansız hava aracı Bayraktar TB2 SİHA ile ilgilendiklerini açıklamıştı.

2 yıl önceki açıklamasında Vucic, "İHA sistemlerine çok ilgi duyuyoruz ve gelecekte kesinlikle daha fazlasını alacağız. Türk tarafı ile bir anlaşmaya varacak mıyız, göreceğiz. Her halükarda bunlar çok iyi İHA'lar, Türk üreticileri övmek zorundayım" ifadelerini kullanmıştı.

Sırbistan 2020 yılında Sırbistan Çin yapımı Rainbow CH-92A insansız hava araçlarını teslim almıştı. Belgrad'ın yakınlarındaki Bataitsa Askeri Havaalanı'nda görüntülenen Çin SİHA'sından Sırbistan'ın filosunda 9 ile 15 arasında olduğunu ifade ediliyor. Sırbistan'ın Bayraktar'ı talep etmesinin Ukrayna'nın taleplerini etkileyip etkilemeyeceği ise bilinmiyor. Öte yandan Sırbistan Yönetimi, Ukrayna'nın işgali sürecinde Rusya'nın yanında olduğu mesajını vermişti. Kremlin'in son dönemde Bayraktar SİHA'larının Ukrayna Savaşı'ndaki başarılarının artmasıyla birlikte Türkiye'ye tepkilerini artırdığı gözleniyor. (Haberler)

Sırbistan da Bayraktar TB2 alacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Arnavut Enver ~ 4 ay önce
Allah korusun gelip bizim soydaşlarımızı vurur bunlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Herşeyi sat ~ 4 ay önce
Sözde dini bütün,alınları secdeye değen iktidar müslüman katillerine herşeyi satar yeter ki para gelsin hamdolsun! Ayrıca Rusya bu işe ne diyecek bakalım,yarın bize ambargo uygularsa görürüz o zaman !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rusya ~ 4 ay önce
Sırbistana bende satılmasına karşıyım ancak Rusya ne diyebilir bir söylesene.Zaten rusların sırplarla arası iyi ikincisi.Ukraynayada çatır çatır satarken ruslar sesini çıkaramamış buna mı çıkaracak.İkincisi ukraynaya hala silah desteğimiz devam ediyor.Ağızlarını açamıyorlar rusçu efendi haberin olsun.Onlar şu an darma duman olmuş ordularını toparlasınlar önce
Pilot ~ 4 ay önce
Bosnaya karşı kullanılmayacağının garantisi var mı? Bu satış yaş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nuri ~ 4 ay önce
Yazılım diye bir şey var ya hani uydu üzerinden de kontrol edebiliyorsun herhalde yazılım kriptolarını kimse ile paylaşmıyorlardır.sıkıntı olmaz sakin. Sakin….
Pilot ~ 4 ay önce
Nuri zaten o yüzden soruyoruz "garantisi var mı?" diye. Yoksa senin bildiğini cümle alem biliyor. Önemli olan anlaşmanın detaylarıdır, bunun yapılabilirliğidir. Bilmem yeterince açık mı...
TB2 ~ 4 ay önce
Bir gün herkes Türk sihalarını almak isteyecek ama Türk caatsa ları nedeniyle alamayacak. Önerim biran önce almaları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BlackJack ~ 4 ay önce
Hiç düşünüp sorgulamadan verin onlar da Bosnalılara karşı kullansın!!? Silah sanayisi her parayı basana teslimat yapılan bir endüstri değildir. Biz patriot veya F-35 alabiliyor muyuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komsu ~ 4 ay önce
Sirbistan Avupada olmakla en buyuk koruma altindasin bosa para kaptirma komsu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
katiller ~ 4 ay önce
Bosna da soykırım yapan sırplara silah mi satacagız ?? boyle bir seyi düsünmek daki istemiyorum (((

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000