01 Aralık 2019, Pazar 14:06:53

Singapur Havayolları İstanbul'a A350 ile uçmaya başladı

Singapur Havayolları İstanbul Havalimanı'na Airbus A350 tipi uçağı ile seferlere başladı.
  • Singapore economy koltuğuna Thy nin business class ta kullandığı handset yani ekran kumandasından koymuş. Biz ise 787 uçaklarinda handset i tamamen kaldırdık. Ayak desteklerini kaldırdık. Koltuk altlarında bulunan prizleri kaldırdık. Sanki her geçen gün kaliteden biraz daha ödün veriyoruz gibi
  • Ah kadri samsunlu ah.bu reklamları bıraksan olacakta,burası havalimanı her uçak gelicek tabiki geç kalmasını beceriksizliklerine yormayıp da,gelen bir uçak için bugün havalimanında olan gösteri nedir.artık havacılıkta yöneticilik yaptığınızı inansanız bunlar normal olaylar..bunlar uçak,havayolu şirketi ve İstanbul dünya şehri. birleşmesi,gelmesi zaten senin başarın değil ki.mecbur gelecekler.
  • Türkiye olarak bazı şeyleri bence çok abartıyoruz yok A350 geldi 380 geldi 787 gitti havacılık heryerde olduğu gibi ulkemizdede gelişiyor bence bunlar olması gerek normal şeyle extrem bu durum degil Bizde 380 geldi. Napalim yani
  • 77 donemi artik kapaniyor
  • Ucak biletimi aldim Premium Economy den :) Singapur Havayollarindan A350. 6 Aralik ucacam
  • Cok sevindim bu habere! Daha yeni haber geldi, Garudo Indonesia A330-900NEO Jakarta'tadan Istanbula ucuslar baslayacakmis 2020 de cok sevindim:)
  • Herkes ufaktan 77 lerden abort etmeye basladi, buyuk ama ekonomik degil

Singapur Hava Yolları (SIA) filosunu modernleştirmeye, Türk pazarına yeni tanıtılan ve dünyanın en modern uçaklarından biri olan A350-900’ü bünyesine katarak devam ediyor. 1 Aralık 2019 tarihinde saat 14.25’te İstanbul Havalimanı’ndan ilk seferini gerçekleştiren A350-900 zarif görünümü kadar teknolojik özellikleri ve konforu ile de göz doldurdu. Sayısız ödülün sahibi Singapur Hava Yolları yeni uçağı ile, aynı zamanda en yeni uçuş sınıfı olan Premium Economy Class’ı Türkiye’deki misafirlerine sunan ilk ve tek hava yolu şirketi olma özelliğini de elde etti.

Singapur Hava Yolları, Premium Economy Class konforunu getiren yeni uçağı A350-900’ün İstanbul’dan yapacağı ilk uçuşu nedeniyle İstanbul Havalimanı’nda renkli bir tanıtım yaptı. Aralarında İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amiri Sayın İsmail Şanlı, İGA CEO Danışmanı Melih Mengü ve Singapur Hava Yolları Avrupa Bölge Başkanı Sayın Sek Eng Lee’nin de bulunduğu seçkin bir davetli topluluğunun katıldığı etkinlik eğlenceli anlara sahne oldu. Özellikle Anadolu temalı kareografisiyle izleyenleri büyüleyen dans gösterisi sonunda, dansçıların oluşturduğu iki kuleyi birbirine bağlayan dev kurdele ise İstanbul ile Singapur arasındaki kültür köprüsünü simgelerken, izleyicilerden de büyük alkış topladı.

“Türkiye’ye güveniyoruz, Premium Economy Class’ı getiriyoruz”

Singapur Hava Yolları Avrupa Bölge Başkanı Sn Sek Eng Lee, tanıtım etkinliğinin açılış konuşmasında, “En yeni ve modern uçağımız A350-900’ün hizmete girmesi ve Türkiye’de Premium Economy Class konforunu başlatmış olmamız, hava yolumuzun Türkiye’ye olan güveninin bir yansımasıdır” mesajını verdi. Sayın Lee, İstanbul’a gerçekleştirilen ilk uçuşun 29 Ekim 1987’de Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına denk geldiğini hatırlatarak, Türk müşterilerin gösterdiği büyük desteğe ek olarak yeni havalimanı için de müteşekkir olduklarını sözlerine ekledi.

Singapur Hava Yolları’na teşekkür ederim

İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amiri Sn İsmail ŞANLI, konışmasında, ‘Singapur Hava Yolları’na, İstanbul Hava Limanı’nın bölgenin en önemli bağlantı noktası olmasına katkılarından dolayı teşekkür ederim’ dedi.

İlk uçuşa özel menü ve özel seyahat yastığı hazırlandı

A350-900’ün Türkiye’den Singapur’a yapacağı ilk uçuşu için özel hazırlanan menüde yer alacak yemekler, Singapur Hava Yolları’nın Türkiye Facebook Sayfası’nı takip eden ‪100.000‬’den fazla kişinin oyları ile belirlendi. Business Class menüsünde Zeytinyağlı Yaprak Sarma, Adana Kebap ve Kadayıf yer alırken, Premium Economy ve Economy Class’ta uçan yolculara İmambayıldı, Adana Kebap ve Sütlaç gibi Türk Mutfağı’nın en sevilen lezzetleri sunuldu. Ayrıca her bir yolcuya ünlü Fransız modacı Pierre Balmain tarafından tasarlanan Sarong Kebaya hostes üniforma kumaşlarından dört renkte hazırlanmış seyahat boyun yastığı hediye edildi.

Jetlag etkisini azaltan uçak

Singapur Hava Yolları’nın Airbus ‪350-900‬ uçağında 42 Business Class, 24 Premium Economy ve 187 Economy Class olmak üzere toplam 253 koltuk bulunmaktadır. İleri teknolojisi ve üstün operasyon verimliliği ile yolculara çok daha gelişmiş bir seyahat deneyimi sunan Airbus ‪350-900‬’de daha yüksek tavan, daha geniş pencereler ve daha geniş iç gövdenin yanı sıra jetlag etkisini azaltmak üzere özel olarak tasarlanmış kabin içi aydınlatma sistemi de bulunuyor. Uçakta ayrıca Wi-Fi erişimi ve son teknoloji dokunmatik ekranlı kabin içi eğlence sistemi KrisWorld yolcuların hizmetine sunuluyor.

Singapur Hava Yolları en modern uçaklardan biri olan A350’yi operasyona alarak bir önceki uçak tipine göre %25 daha az karbon salınımı ve yakıt tüketimi sağlayacak.A350-900, daha aerodinamik bir tasarım, daha hafif malzemeler, çok daha sessiz motor ve daha geniş bir kabin alanına sahip.Singapur Havayolları İstanbul'a A350 ile uçmaya başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Singapore 350 ~ 13 gün önce
Singapore economy koltuğuna Thy nin business class ta kullandığı handset yani ekran kumandasından koymuş. Biz ise 787 uçaklarinda handset i tamamen kaldırdık. Ayak desteklerini kaldırdık. Koltuk altlarında bulunan prizleri kaldırdık. Sanki her geçen gün kaliteden biraz daha ödün veriyoruz gibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Beceriksiz ~ 14 gün önce
Ah kadri samsunlu ah.bu reklamları bıraksan olacakta,burası havalimanı her uçak gelicek tabiki geç kalmasını beceriksizliklerine yormayıp da,gelen bir uçak için bugün havalimanında olan gösteri nedir.artık havacılıkta yöneticilik yaptığınızı inansanız bunlar normal olaylar..bunlar uçak,havayolu şirketi ve İstanbul dünya şehri. birleşmesi,gelmesi zaten senin başarın değil ki.mecbur gelecekler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dlm Ramp ~ 14 gün önce
Türkiye olarak bazı şeyleri bence çok abartıyoruz yok A350 geldi 380 geldi 787 gitti havacılık heryerde olduğu gibi ulkemizdede gelişiyor bence bunlar olması gerek normal şeyle extrem bu durum degil Bizde 380 geldi. Napalim yani

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 14 gün önce
Yeni karşılandı normal değilmi haber olması sadece singapur değil tüm havayollarını karşılamak isteriz burası havacılıkla alakalı bilgin yoksa ilginde olmasın.
Bir bakıma ~ 13 gün önce
Haklısınız. Bende dün sefere giderken gördüm bunu. Şaşırmıştım ilk mi acaba gelişi diye sevdiğim bir uçak çünkü. 380 ler nerde onu soruyorum ama ben hala.
Dlm Yhm ~ 13 gün önce
Haklısın kardeşim
Gecmis olsun ~ 14 gün önce
77 donemi artik kapaniyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komik olma ~ 13 gün önce
Rüyanda görürsün anca
Bilet ~ 14 gün önce
Ucak biletimi aldim Premium Economy den :) Singapur Havayollarindan A350. 6 Aralik ucacam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hayatsizegüzel ~ 14 gün önce
sen almamışsındır benchmark için sana almışlardır bilmiyoruz sanma bu işleri yine seçmece personel uçuyor yiyor içiyor otel kıyaslıyor uçak içi hizmet kıyaslıyor haydi bakalım ;)
Cok sevindim ~ 14 gün önce
Cok sevindim bu habere! Daha yeni haber geldi, Garudo Indonesia A330-900NEO Jakarta'tadan Istanbula ucuslar baslayacakmis 2020 de cok sevindim:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 14 gün önce
Hayirlisi olsun.
Ist ~ 14 gün önce
Cathay Pasific ya da THAI gelir mi
77 ~ 14 gün önce
Herkes ufaktan 77 lerden abort etmeye basladi, buyuk ama ekonomik degil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
200ER ~ 14 gün önce
Evet ama 777-200ER Ler ekonomik degil -300ER Ler gayet iyi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000