11 Eylül 2020, Cuma 10:37:19

Singapore Airlines CEO'su: "En zor ve en acı karar!"

Singapur Hava Yolları, gruba ait hava yollarında yaklaşık 4 bin 300 personelle yolları ayırma kararı almıştı. Karar resmi olarak duyurulurken Singapur Hava Yolları CEO'su Goh Choon Phong da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
  • Sen de ayrıl o zaman ceo ya ne gerek var
  • thy nın kıymetını bılın.istese sızı kapıya koyardı..bu donemde ne pilota ne kabıne ıhtıyacı yok..Yatın kalkın dua edın Devlet baba kurtardı..Türkiye Cumhuriyeti Büyük devlet..Devletımız var olsun
  • bu arada Perinçek'in oğlu Dışişlerinde başlamış ama kendisi hala askerde :)
  • Sen sutten cikmis ak kasiksin, ayni bizim Ayci

Singapur Hava Yolları, gruba ait hava yollarında yaklaşık 4 bin 300 personelle yolları ayırma kararı almıştı. 

Bu karar, Covid-19 salgınının sarsıcı etkisi ve grup hava yollarının belirsiz bir geleceğe uyum sağlama ihtiyacı nedeniyle, küresel havayolu endüstrisi için toparlanmaya gidecek yolun beklenenden uzun olacağı düşüncesi ışığında alındı.

SIA Grup 2020/21 mali yılının sonunda Covid öncesi seviyelere kıyasla kapasitesinin %50'sinin altında faaliyet göstermeyi bekliyor. Sektörün kanaat önderleri ayrıca yolcu trafiğinin 2024 yılına kadar önceki seviyelere dönmeyeceğini tahmin ediyor.

Karar resmi olarak duyurulurken Singapur Hava Yolları CEO'su Goh Choon Phong da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Singapur Hava Yolları CEO'su şu açıklamayı yaptı:

"Covid-19'a karşı savaş bu yılın başlarında başladığında, hiçbirimiz bunun küresel havacılık endüstrisi üzerindeki yıkıcı etkisini tahmin edemezdik. En başından beri, önceliklerimiz hayatta kalmamızı sağlamak ve mümkün olduğunca çok personelimizin işini kurtarmaktı. İyileşmeye giden yolun uzun ve belirsizliklerle dolu olacağı düşünüldüğünde, maalesef gönülsüz bir şekilde personel azaltma önlemleri uygulamalıyız.

Değerli ve kendini işine adamış arkadaşlarımızdan ayrılmak, SIA'da geçirdiğim 30 yıl boyunca vermek zorunda olduğum en zor ve en acı verici karardı. Bu, etkilenecek olanların güçlü yanlarının ve yeteneklerinin bir yansıması değil, hava yolu endüstrisini saran eşi görülmemiş bir küresel krizin sonucudur.

Önümüzdeki birkaç hafta, bazı arkadaşlarımız ve meslektaşlarımız şirketten ayrıldığından, SIA Grup tarihindeki en zorlu hafta olacak. Bu süreci adil ve saygılı bir şekilde yürüteceğiz ve bu zorlu dönemde gerekli tüm desteği almalarını sağlamak için elimizden geleni yapacağız."

Singapore Airlines CEO'su: "En zor ve en acı karar!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Siyo ~ 11 gün önce
Sen de ayrıl o zaman ceo ya ne gerek var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Guldurme ~ 8 gün önce
Senin kartalli ceo’larin mudurlerin ayriliyor mu? Yoksa sirketin kanini somurmeye devam mi ediyorlar hala gizli ortakli yaptiklari tedarik taseronluk sozlesmeleriyle?
Diyarbakırlı ~ 11 gün önce
thy nın kıymetını bılın.istese sızı kapıya koyardı..bu donemde ne pilota ne kabıne ıhtıyacı yok..Yatın kalkın dua edın Devlet baba kurtardı..Türkiye Cumhuriyeti Büyük devlet..Devletımız var olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Biz de bunu yedik! ~ 9 gün önce
Şirketin de en büyük derdi işten çıkarmamaktı zaten, baya belli...
Maaş skala ~ 9 gün önce
Kokpit dışında küresel piyasansının en dip maaşları ödeniyor ve üzerine kesinti uygulanıyor. Bide üzerine kovsaydı zaten.
:) ~ 11 gün önce
bu arada Perinçek'in oğlu Dışişlerinde başlamış ama kendisi hala askerde :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tt ~ 11 gün önce
orayı beğenmezse 6 ay sonra thy de müdür olarak başlar...
Yani ~ 11 gün önce
Sen sutten cikmis ak kasiksin, ayni bizim Ayci

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000