07 Şubat 2018, Çarşamba 08:39:33

Siirt Havalimanı'na akın ettiler!

Suriye’nin Afrin bölgesindeki terörist unsurlara yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’na takviye olarak Siirt’ten 450 asker için havalimanında tören düzenlendi. Vatandaşlar havalimanına akın etti!
  • Haydi KAHRAMAN TÜRK ASKERİ gösterin şu çapulculara, şu it sürülerine günlerini. DUALARIMIZ sizinle
  • Allaha emanet olun Daglarin erleri
  • Umarım sağ sağlim sevdiklerine kavuşurlar
  • NE MUTLU BİZE, NE MUTLU SİİRTLİYİM DİYENE, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
  • ALLAH yar ve yardımcıları olsun kurban oldugum RABBİMDEN dilerim sag salim gidip sag evlerine dönmelerini nasip etsin İNŞALLAH, O teröristleri ordan yok edip dönmek mehmetcigimizin namus borcu vatan sevgisi demektir.
  • Masallah.. dogu tarafi bir baska bee supersiniz
  • Allah yardımcınız olsun Aslanlar.
  • Bir gün herkes bayrağı vatanını sevecek, Atatürkçü düşünceye saygı gösterecek. Ağır ağır bayrak taşımaya başladılar. Güzel başlangıç

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Suriye’nin Afrin bölgesindeki terörist unsurlara yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’na takviye olarak Siirt’ten 450 asker gönderildi. Askerler için uğurlama töreni düzenlendiğini duyan binlerce Siirtli, Türk bayraklarıyla havalimanına akın etti. Dualar edilen, kurbanlar kesilen törende ellerine kına yakılan askerler, davul ve zurnalarla uğurlandı.

Siirt 3'üncü Komanda Tugay Komutanlığında görevli 450 asker, TSK’nın Suriye’nin Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatına takviye olarak bölgeye gönderildi. Askerler için havalimanında uğurlama töreni düzenlendi. Törene, Vali Ali Fuat Atik, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Salih Karataş, Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın ve asker aileleri ile askerlerin gönderileceğini duyan ve Türk bayraklarıyla havalimanına gelen binlerce vatandaş katıldı.

TSK tarafından Suriye’nin kuzeybatısında yer alan Afrin bölgesine yönelik başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı”na katılacak olan tüm kahraman Mehmetçiğe başarılar dileyen Vali Atik, "Allah milletimizi, vatanımızı her türlü kötülükten korusun. Allah kazasız belasız gidip gelmeyi nasip eylesin. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü aziz milletimizin huzur ve güvenliği için, ezanımızın susmaması, bayrağımızın inmemesi için kahramanlarımız, Afrin’de canlarını feda ederek, can siper hane bir şekilde kahramanca her türlü terörist unsurlara karşı amansız bir mücadele vermektedirler” dedi.

Ellerine kına yakıldı

Konuşmaların ardından dualar edilerek, kurban kesildi. Siirtli kadınlar, evlerinde hazırladıkları kınayı göreve giden Mehmetçiklerin ellerine yaktı. Askerlere sıkıca sarılan vatandaşlar, davul ve zurnalar eşliğinde uğurladı.

“Sevdiğime selam söyleyin”

Afrin'e giden bir asker, sevdiklerine selam söyledi. Başka bir asker, kimsenin gözünün arkada kalmasını istemediklerini belirterek, vatan için gidip, döneceklerini vurguladı. Çocuğunu sarılan başka bir asker ise, eşine, "Merak etmeyin bizi, vatan borcu namus borcudur. Gidip döneceğiz" dedi.

Tugay Komutanına Kürtçe dua

Afrin'e giden askerlerin içinde yer alan Siirt 3'üncü Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yavuz'a sarılan yaşlı bir kadın, Kürtçe dua ederek, “Allah sizleri ve bu vatanı korusun. Cumhurbaşkanımızı ve devletimizi korusun” ifadelerini kullandı.

Kentten toplam 871 askerin operasyona katıldığı da öğrenildi. Siirt Havalimanı'na akın ettiler!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Battal ~ 4 yıl önce
Haydi KAHRAMAN TÜRK ASKERİ gösterin şu çapulculara, şu it sürülerine günlerini. DUALARIMIZ sizinle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmetcik ~ 4 yıl önce
Allaha emanet olun Daglarin erleri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolunuz açık kiliciniz keskin olsun. ~ 4 yıl önce
Umarım sağ sağlim sevdiklerine kavuşurlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AYDIN HAS ~ 4 yıl önce
NE MUTLU BİZE, NE MUTLU SİİRTLİYİM DİYENE, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avrupalı ~ 4 yıl önce
ALLAH yar ve yardımcıları olsun kurban oldugum RABBİMDEN dilerim sag salim gidip sag evlerine dönmelerini nasip etsin İNŞALLAH, O teröristleri ordan yok edip dönmek mehmetcigimizin namus borcu vatan sevgisi demektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Super ~ 4 yıl önce
Masallah.. dogu tarafi bir baska bee supersiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aslanlar ~ 4 yıl önce
Allah yardımcınız olsun Aslanlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir gün ~ 4 yıl önce
Bir gün herkes bayrağı vatanını sevecek, Atatürkçü düşünceye saygı gösterecek. Ağır ağır bayrak taşımaya başladılar. Güzel başlangıç

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sasiriyorum ~ 4 yıl önce
Yasadigin ulkeden bihaber olmana sasiriyorum. Yandas medya ve internet yalanlariyla yasiyorsun belliki. Vatan severligi ege bolgesinden ibaret dusunecek kadar embesilsin. Biz siirtin yerlileri araplar emin ol senden daha vatan severiz. O bayragi hep tasidik damarlarimizda ! Ataturkten ibaret degil bu ulke. Zamaninda o vardi. Simdi RECEP TAYYIP ERDOGAN. SENDE BUNU KABUL EDECEKSIN CO YAKINDA

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000