27 Kasım 2020, Cuma 08:42:38

SİHA'lar Erzurum'dan havalanacak

Türkiye’nin savunma sanayisinde en önemli payı oluşturan ve teröristlerin korkulu rüyası olan İHA ve SİHA’lar Erzurum’da oluşturulan merkezden havalanacak.
  • tamam tb2 iyi de öyle bir algı yapıldı ki damadın tb2sinden başka iha siha yok, sanki tek işe yarayan o... işte bu yüzden sevilmeyeceksiniz
  • Benim hükümete bir teklifim var; Bilindiği üzere uçak gemisi çok ciddi masraflı bir iş ama bu siha ve iha'larımız için onların inip kalkabileceği ve bunların operasyon merkezinin ve de yakıtlarının depo edileceği ufak çaplı bir iha, siha taşıyıcı gemimizin yapılması gerekli olduğuna inanıyorum ve deniz aşırı operasyonlarda ülkemizin çok işine yarayacağına inanıyorum.
  • Savas ucagina gerek yok artik, F35 ler bizden korksun

Türkiye’nin savunma sanayisinde en önemli payı oluşturan ve teröristlerin korkulu rüyası olan İHA ve SİHA’lar Erzurum’da oluşturulan merkezden havalanacak. Erzurum’daki İHA ve SİHA merkezinde bulunan bir SİHA’ya da uçak kazasında şehit olan İrfan Aydoğan’ın ismi verildi.

Terörle mücadelede aktif rol oynayan İHA ve SİHA'lar bölgedeki operasyonlar için artık Erzurum'dan havalanacak.

Yerli İHA ve SİHA'ların konuşlandığı merkezde ilk incelemeleri geçtiğimiz hafta Erzurum'a gelen Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş yaptı. Uçak kazasında şehit olan İrfan Aydoğan'ın ismi ise SİHA'ya verildi.

Yerli ve milli İHA ve SİHA'lar sayesinde terörle mücadelede büyük yol katedildi. Güvenlik güçlerine güç katan hava unsurları, Türkiye'nin bu alanda üstünlüğünü bir kez daha ortaya koydu. İHA ve SİHA'lar, önce Suriye, Irak'ın kuzeyi, Libya, son olarak da Karabağ'da rüştünü ispat etti.

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı olan İHA ve SİHA merkezi Erzurum'da faaliyete geçti. İlk incelemeleri yapmak üzere Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş geçtiğimiz haftalarda merkeze bir ziyaret gerçekleştirdi.

Terörle mücadelede etkin rol oynayan Bayraktar TB2 İHA ve SİHA'lar güvenlik güçlerinin gökyüzündeki gözü olacak. İnsansız hava araçları ve silahlı insansız hava araçları, bölgeye Erzurum semalarından gönderilecek. 15 Temmuz 2020 tarihinde geçirdiği uçak kazasında şehit olan İrfan Aydoğan'ın ismi de hainlerin korkulu rüyası olan bir SİHA'ya verildi.

SİHA'lar Erzurum'dan havalanacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

tk ~ 2 ay önce
tamam tb2 iyi de öyle bir algı yapıldı ki damadın tb2sinden başka iha siha yok, sanki tek işe yarayan o... işte bu yüzden sevilmeyeceksiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gürkan ~ 2 ay önce
Benim hükümete bir teklifim var; Bilindiği üzere uçak gemisi çok ciddi masraflı bir iş ama bu siha ve iha'larımız için onların inip kalkabileceği ve bunların operasyon merkezinin ve de yakıtlarının depo edileceği ufak çaplı bir iha, siha taşıyıcı gemimizin yapılması gerekli olduğuna inanıyorum ve deniz aşırı operasyonlarda ülkemizin çok işine yarayacağına inanıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mustafa Aydın ~ 2 ay önce
TCG ANADOLU için dikey iniş kalkış yapabilen bir proje üzerinde çalışılıyor uzun zamandır
Savas ucagi ~ 2 ay önce
Savas ucagina gerek yok artik, F35 ler bizden korksun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
1 vatansever ~ 2 ay önce
Ve hatta Uçak avcısı ihalar yapılması lazım havadan havaya füze ile vuran tiplerden

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000