16 Şubat 2021, Salı 22:52:53

SHGM'den yabancı jetlere yakın takip

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), yasal olmayan ve kayıtsız ticari faaliyette bulunduğu tespit edilen yabancı jetlerin faaliyetlerinin takip ve gözlem altına alındığı bildirildi.
  • bir çok firma bu durumda alternatif yerlere yönelecek, özellikle yaz sezonunda yunanistan, kıbrıs gibi yerler daha cazip gelecek. Yani aslında kazançlı olacağını düşünürken, müşterileri kısıtlayarak onların vazgeçme eşiğini düşürüyoruz, sonuç olarak iki taraf da bu ekonomik olayı yapmıyor ve ölü kayıp ortaya çıkıyor. Bunun vergisi falan dolaylı olarak airport fee ve yer hizmetleri gibi servislerle de alınıyordu. Bu tür uçuşları havayolu taşımacılığı gibi değerlendirmek bize kaybettirir, kazandırmaz.
  • Dağ fare doğurmuş Yabancı Tescille Hepsi Ticari Uçuyor
  • Bu girisiminden dolayi basta Levent Kaptani ve Shgm yi tebrik ediyorum.
  • Peki jet uçuşunun ticari olup olmadığı nasıl ıspatlanabilecek? Jet sahibinin kendisi dışında eşi dostu uçuyor, SHGM'ye nasıl ıspatlanacak ilgili uçuşun ticari olmadığı. Pandemi ile jet piyasası canlandı ve vergi canavarı bir devlet olarak istahımız kabardı haliyle, yerli taşıyıcılar sizce bu jet taleplerinin tamamını karşılayabilecek filolara sahip mi? Hangi verilere hangi mantığa dayanarak böyle bir karar alındı, bu uygulamanın diğer üklerde de benzer şekilde karşılığını gördüğümüzde ne kadar mantıksız bir karar olduğu anlaşılacaktır.
  • Demek Türkler'i düşünmeye başladınız. İşsiz Türk genci dururken 72,5milleti uçuran memleketin otoritesi shgm tebrikler
  • yabancı pilotlar?
  • Adzep lisansi bizim hakkkimizn duy sesimizi nolcak böyle bu durum shgem adalaetmi bu

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), yasal olmayan ve kayıtsız ticari faaliyette bulunduğu tespit edilen yabancı jetlerin faaliyetlerinin takip ve gözlem altına alındığı bildirildi. SHGM, uygulamaya iş adamlarının sahibi olduğu Genel Havacılık kapsamındaki hava araçları dahil olmadığı açıkladı.

SHGM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, çevirim içi olarak yapılan toplantıda, Malta, Portekiz, Almanya ve Sırbistan'dan gelen ve Türk hava sahasında yasal olmayan, kayıtsız ticari faaliyette bulunan "iş jetleri" nedeniyle devletin vergi kaybına uğradığı konusu değerlendirildi. Söz konusu durumun Türk firmalarını da olumsuz etkilendiği tespit edildi. Sonuç olarak, Genel Müdürlük tarafından yasal olmayan ve kayıtsız ticari faaliyette bulunduğu tespit edilen yabancı jetlerin faaliyetleri takip ve gözlem altına alınmış olup henüz herhangi bir kısıtlama getirilmedi. İş adamlarının sahibi olduğu Genel Havacılık kapsamındaki hava araçları söz konusu uygulamaya dahil değil.

SHGM'den yabancı jetlere yakın takip

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

müthiş bir fikir ~ 3 yıl önce
bir çok firma bu durumda alternatif yerlere yönelecek, özellikle yaz sezonunda yunanistan, kıbrıs gibi yerler daha cazip gelecek. Yani aslında kazançlı olacağını düşünürken, müşterileri kısıtlayarak onların vazgeçme eşiğini düşürüyoruz, sonuç olarak iki taraf da bu ekonomik olayı yapmıyor ve ölü kayıp ortaya çıkıyor. Bunun vergisi falan dolaylı olarak airport fee ve yer hizmetleri gibi servislerle de alınıyordu. Bu tür uçuşları havayolu taşımacılığı gibi değerlendirmek bize kaybettirir, kazandırmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ground Ops ~ 3 yıl önce
Dağ fare doğurmuş Yabancı Tescille Hepsi Ticari Uçuyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anzulu Kanzuk ~ 3 yıl önce
Bu girisiminden dolayi basta Levent Kaptani ve Shgm yi tebrik ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHGM ~ 3 yıl önce
Peki jet uçuşunun ticari olup olmadığı nasıl ıspatlanabilecek? Jet sahibinin kendisi dışında eşi dostu uçuyor, SHGM'ye nasıl ıspatlanacak ilgili uçuşun ticari olmadığı. Pandemi ile jet piyasası canlandı ve vergi canavarı bir devlet olarak istahımız kabardı haliyle, yerli taşıyıcılar sizce bu jet taleplerinin tamamını karşılayabilecek filolara sahip mi? Hangi verilere hangi mantığa dayanarak böyle bir karar alındı, bu uygulamanın diğer üklerde de benzer şekilde karşılığını gördüğümüzde ne kadar mantıksız bir karar olduğu anlaşılacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bravo ~ 3 yıl önce
Demek Türkler'i düşünmeye başladınız. İşsiz Türk genci dururken 72,5milleti uçuran memleketin otoritesi shgm tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vasifsiz Eleman ~ 3 yıl önce
Kimse vasifsiz ve her ise gireni veya yakini pilot olani torpilli diye mimleyip dedikodu yapan paragoz kalitesiz karaktersiz insanlar toplulugunu istihdam etmek istemez, oyuzden bunun yabancisi turku olmaz hakedeni alirlar, ,isini duzgun yapan vicdanli insan evlatlari elbette ise alinir istihdam olur merak etmeyin.
hello ~ 3 yıl önce
yabancı pilotlar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atzep ~ 3 yıl önce
Adzep lisansi bizim hakkkimizn duy sesimizi nolcak böyle bu durum shgem adalaetmi bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000