08 Ağustos 2017, Salı 09:26:32

SHGM'den talimat değişikliği

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, SHT-IDERA talimatında değişiklik yapıldığını duyurdu.
  • SHGM nin TSE standartı. TSE böyle yazılmasını mı istedi acaba ?
  • şu eski türkçe ve sadece konuyla direkt alakalı kişilerin anlayıp diğerlerinin trene bakması gibi ifadeler yer alan yazım bırakılmalı. imzalayan ne imzaladığını bilebilir mi ki ?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, SHT-IDERA talimatında değişiklik yapıldığını duyurdu. SHGM'den yapılan açıklamada, "Gayrikabil-İ Rücü Sicilden Terkin Ve İhraç Talebi Yetki Formu’nun (Idera) Kayda Alınmasına, İptal Edilmesine Ve İcrasına İlişkin Talimat (SHT-IDERA) talimatında değişiklik yapılarak yürürlüğe girmiştir."denildi.

İşte Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan konuya ilişkin o açıklama:

"Taşınır Donanım Üzerindeki Uluslararası Teminatlar Hakkında Sözleşme” ve “Taşınır Donanım Üzerindeki Uluslararası Teminatlar Hakkında Sözleşmeye İlişkin Hava Aracı Donanımına Özgü Konulara Dair Protokol” kapsamında Gayrikabil-i Rücü Sicilden Terkin ve İhraç Talebi Yetki Formu’nun (IDERA) kayda alınmasına, iptal edilmesine ve icrasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen Gayrikabil-İ Rücü Sicilden Terkin Ve İhraç Talebi Yetki Formu’nun (Idera) Kayda Alınmasına, İptal Edilmesine Ve İcrasına İlişkin Talimat (SHT-IDERA) talimatında değişiklik yapılarak yürürlüğe girmiştir.

Söz konusu değişiklikle;
-Hava aracının maliki ile IDERA’da yetkilendirilen tarafın farklı kişiler olması durumunda nasıl başvuru yapılacağı
-Yetkili tarafın ticari unvanının değişmesi veya başka bir şirketle birleşmesi durumunda IDERA’nın akıbeti ne olacağı
-Hava aracı IDERA’ya dayalı olarak terkin edilmek istendiğinde uçuşa elverişlilik açısından nasıl bir prosedür izleneceği
Konuları netleştirilmiştir."


TALİMATA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

SHGM'den talimat değişikliği

Facebook Yorum

Yorumlar

nedir bu ~ 2 yıl önce
SHGM nin TSE standartı. TSE böyle yazılmasını mı istedi acaba ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nedir bu ? ~ 2 yıl önce
şu eski türkçe ve sadece konuyla direkt alakalı kişilerin anlayıp diğerlerinin trene bakması gibi ifadeler yer alan yazım bırakılmalı. imzalayan ne imzaladığını bilebilir mi ki ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000