22 Şubat 2022, Salı 21:17:50

SHGM'den skandal talimat; havayolu şirketleri tek tek arandı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), skandal bir karara imza atarak havayolu şirketlerinin Zafer Bölgesel Havalimanı'nı kullanması için talimat verdi.
  • DHMİ uçak yer hizmetlerine, konma konaklamaya, parka, aydınlatmaya kar almasın veya hiç para almasın. Ofis kiralarıyla yetinsin. Yolcu hizmet bedeli de alsın. Tur operatörleride turu buradan başlatsın veya buradan bitirsin. Onlar içinde cazibe oluşsun. Birçok kolaylık bulunabilir. Olmuş bir hata. Bu hatayı yapanlara da ceza verilsin.
  • Olur olmaz yerlere yolcu,hasta,araç garantili işleri döviz kuru üzerinden yaptıran iktidarın ülkemize verdiği maddi,manevi zararı cümle düşmanlar birleşse veremezdi !
  • Bende yabanci pilotlari aramislar sandin.
  • Havacılık bilgisi, kültürü, tecrübesi olmayan, biat eden birinin tepesinde olduğu daireden ancak bu beklenir. Altında oluşturduğu kendi gibi kadrolar ile düzgün giden işleri de bozdular. Bahri bey zamanında biraz toparlanmıştı ama şu an yıllarca geriye giden kurumlarımızdan biri oldu. Zafer Meydanı'nı yapmak ise tam bir aptallıktı, aynı İGA gibi. SHGM de bu yazısıyla üzerine tüy dikmiş. Kütahya'nın ilklim şartlarından dolayı bu meydan uçuş okullarına da çok uygun olmaz, sezon kısa. Zafer tek de değil, Zafer gibi atıl durumda 30 küsür hava alanı var. Zafer yetmez, SHGM diğerleri için de yazı yayınlasın. Hatta yolcusu olmasa bile, her meydana touch and go yapa yapa uçulsun.
  • uçsa muhalefet, uçmasa muhalefet. Güzel bir gelişme olmuş bölgenin kalkınması açısından da iyi düşünülmüş.
  • 2021'de garanti yolcu sayısı 1317733. Bölelim 365'e günlük 3611 yolcu. Bir seferde 150 yolcu gelse ve 150 gitse, bir gidiş gelişte 300 yolcu yapar. Yani günde 12 sefer düzenlenirse garanti miktarı yakalanır. THY IST'ten günde iki sefer yapsa, AJ iki ESB yapsa, PGS iki SAW yapsa, bir AYT, bir VAN, bir ATH yapsa. Qatar iki Doha yapsa, Qantas'ta SYD yapsa, üstüne hacı seferi falan olur bu iş.
  • Hep müteahhitlere mi yolcu ve geçiş garantisi vereceksiniz?Verin havayollarına da yolcu garantisi, ben eminim tüm havayolları uçar ve huzur içinde çözülür..:)))
  • Kardeşim koskoca bayrak taşıyıcısı hac-umre haric 50-60 kişiyle uçuyor. sizin 5 li çeteye yaranmak için neden zararına uçalım?
  • yolculara da talimat gecermisiniz... onlarında haberi olsunda gelsinler bi zahmet
  • Bu nasıl bir işbilmezlik acemilik ve amatörlük ya. Meydanı yaparken bana mı sordunuz. Şimdi inadına kimse uçmaz

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), skandal bir karara imza atarak havayolu şirketlerinin Zafer Bölgesel Havalimanı'nı kullanması için talimat verdi.

Yap İşlet Devret (YİD) modeli ile yapılan Zafer Bölgesel Havalimanı'nın beklenen ilgiyi görmemesi ve sık sık kamuoyunda gündeme gelmesi sonrası havalimanının potansiyelini artırmak için skandal bir karara imza attı. 

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü havayolu şirketlerine bir yazı göndererek uçuş operayonlarını Zafer Bölgesel Havalimanı'ndan yapmaları konusunda talimat verdi. Bütün havayolu şirketlerine gönderilen yazıda SHGM'nin sivil havacılık faaliyetlerinin kamu yararına ekonomik ve sosyal gelişmelere uygun olarak düzenlenmesini ve gelişmesini sağlamak amacıyla politikalar uygulama ve takip etmekle yükümlü olduğu hatırlatılırken şirketlerin uçuş programlarını revize etmeleri ve Zafer Havalimanı'ndan uçuş sayılarını artırmaları istendi. 

Ayrıca yazılı talimatın dışında şirketler tek tek aranarak İran'dan Türkiye'ye gelen Gaziantep ve Isparta üzerinden yapılan uçuşların Zafer Bölgesel Havalimanı'ndan yapılması konusunda telkinde bulunuldu. 

SHGM'den skandal talimat; havayolu şirketleri tek tek arandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Gayret ~ 5 ay önce
DHMİ uçak yer hizmetlerine, konma konaklamaya, parka, aydınlatmaya kar almasın veya hiç para almasın. Ofis kiralarıyla yetinsin. Yolcu hizmet bedeli de alsın. Tur operatörleride turu buradan başlatsın veya buradan bitirsin. Onlar içinde cazibe oluşsun. Birçok kolaylık bulunabilir. Olmuş bir hata. Bu hatayı yapanlara da ceza verilsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yazık ~ 6 ay önce
Olur olmaz yerlere yolcu,hasta,araç garantili işleri döviz kuru üzerinden yaptıran iktidarın ülkemize verdiği maddi,manevi zararı cümle düşmanlar birleşse veremezdi !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2.sinif vatandas ~ 6 ay önce
Bende yabanci pilotlari aramislar sandin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dört şerit ~ 6 ay önce
Havacılık bilgisi, kültürü, tecrübesi olmayan, biat eden birinin tepesinde olduğu daireden ancak bu beklenir. Altında oluşturduğu kendi gibi kadrolar ile düzgün giden işleri de bozdular. Bahri bey zamanında biraz toparlanmıştı ama şu an yıllarca geriye giden kurumlarımızdan biri oldu. Zafer Meydanı'nı yapmak ise tam bir aptallıktı, aynı İGA gibi. SHGM de bu yazısıyla üzerine tüy dikmiş. Kütahya'nın ilklim şartlarından dolayı bu meydan uçuş okullarına da çok uygun olmaz, sezon kısa. Zafer tek de değil, Zafer gibi atıl durumda 30 küsür hava alanı var. Zafer yetmez, SHGM diğerleri için de yazı yayınlasın. Hatta yolcusu olmasa bile, her meydana touch and go yapa yapa uçulsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AlfaBravo ~ 6 ay önce
uçsa muhalefet, uçmasa muhalefet. Güzel bir gelişme olmuş bölgenin kalkınması açısından da iyi düşünülmüş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saçma ~ 6 ay önce
yolcu olsa şirketler zaten uçar boş uçak gidince bölge mi kalkınacak ???
Hesap ~ 6 ay önce
2021'de garanti yolcu sayısı 1317733. Bölelim 365'e günlük 3611 yolcu. Bir seferde 150 yolcu gelse ve 150 gitse, bir gidiş gelişte 300 yolcu yapar. Yani günde 12 sefer düzenlenirse garanti miktarı yakalanır. THY IST'ten günde iki sefer yapsa, AJ iki ESB yapsa, PGS iki SAW yapsa, bir AYT, bir VAN, bir ATH yapsa. Qatar iki Doha yapsa, Qantas'ta SYD yapsa, üstüne hacı seferi falan olur bu iş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 6 ay önce
Hep müteahhitlere mi yolcu ve geçiş garantisi vereceksiniz?Verin havayollarına da yolcu garantisi, ben eminim tüm havayolları uçar ve huzur içinde çözülür..:)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zorundamıyız? ~ 6 ay önce
Kardeşim koskoca bayrak taşıyıcısı hac-umre haric 50-60 kişiyle uçuyor. sizin 5 li çeteye yaranmak için neden zararına uçalım?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 6 ay önce
yolculara da talimat gecermisiniz... onlarında haberi olsunda gelsinler bi zahmet

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Liyakatmış ~ 6 ay önce
Bu nasıl bir işbilmezlik acemilik ve amatörlük ya. Meydanı yaparken bana mı sordunuz. Şimdi inadına kimse uçmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000