01 Şubat 2018, Perşembe 12:29:06

SHGM'den pilotlar için önemli haber

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, pilot olarak faaliyette bulunacak kişilerin lisans, yetki, yetkilendirme ve sertifika almalarına ilişkin usul ve esasları düzenleme yaptı.
  • Hava gemisi alsak nerden lisans alabiliriz? Ben Yozgat'ta yaşıyorum.
  • Bu maddeler zaten genelge olarak yürürlükteydi, sadece SHT-FCL'in içine eklenmiş. Değişen büyük bir şey yok.
  • Bu ne Easa avrupa demek!!! Yasıklar olsun yine mahkum olduk onların Easa sına. İstikbal göklerde miş ama dogrusu yalan Böyle beçeriksiz shgmnin işi yok bir büyüyen Türkiyede . Ey shgm sen engeliyorsun türk havacilinı
  • Bu yorgunluk olayını şirket yönetemzse gelecek yıllar fena çuvallar, geçen sene hasbel kader olaysız geçti ama gelecek için Allahım korusun..
  • Nedir değişen anlayan biri özetlerse memnun olurum.
  • Daha önceki görüş bildirilerime bir alındı mesajı dahi gelmedi. Okuduklarını sanmıyorum. Bir de hadi ticariyi anladık PPL (A) yı PPL(H) yi falan anladık, bunları easa uyumlu yapabilirsiniz de, Ultralight, mikroligt, planör ve balon gibi araçla uçan pilotları neden bu işlerle uğraştırırlar anlamam. Bu pilotlar zaten senede kaç gün uçuyor? Hangi meydandan nereye uçuyor? Yazık harcanan emeğe zamana. Yazın basit bir mevzuat adamlar uçsun işte.
  • Ülke lisanslandırmalarıyla ilgili bir talimat
  • Merak etme SHGM,sizide yakinda duzenleyeckler,hainler sizi.
  • size karşı olan öfkemi bir türlü yenemiyorum . siz buna ister kuyruk acısı deyin , ister bilmem ne.çok dağınıksınız ve çok vurdum duymaz iş bilmez. Bir gün gelecek bu havacılık camiası sizden hesap soracak. Kesinlikle özelleştirimelisiniz. siz başka türlü toparlanamazsınız. Devletimiz bütün kurumlarına el attı sanırım sizi sona bıraktı. mutlaka özelleştirileceksiniz. özelleştirilmelisiniz.
  • Uygulamada olan prosedür,sadece talimata eklenmiştir..

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, pilot olarak faaliyette bulunacak kişilerin lisans, yetki, yetkilendirme ve sertifika almalarına ilişkin usul ve esasları düzenleme yaptı.

Uçak, helikopter, planör, balon ve hava gemisi kategorilerindeki hava araçlarında pilot olarak faaliyette bulunacak kişilerin lisans, yetki, yetkilendirme ve  sertifika almalarına ilişkin usul ve esasları düzenleyen “Uçuş Ekibi Lisanslandırma Talimatı (SHT-FCL)’de Değişiklik Yapılmasına Dair Talimat”  taslağı hazırlandı.

SHGM'den yapılan açıklamada "Taslak Talimat ile ilgili görüşlerinizi 28.02.2018 tarihi mesai bitimine kadar “Görüş Bildirme Formu”nu doldurmak suretiyle mevzuat(at)shgm.gov.tr adresine iletebilirsiniz" denildi.SHGM'den pilotlar için önemli haber

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Hava Gemisi ~ 6 yıl önce
Hava gemisi alsak nerden lisans alabiliriz? Ben Yozgat'ta yaşıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FltOps ~ 6 yıl önce
Bu maddeler zaten genelge olarak yürürlükteydi, sadece SHT-FCL'in içine eklenmiş. Değişen büyük bir şey yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu ~ 6 yıl önce
Bu ne Easa avrupa demek!!! Yasıklar olsun yine mahkum olduk onların Easa sına. İstikbal göklerde miş ama dogrusu yalan Böyle beçeriksiz shgmnin işi yok bir büyüyen Türkiyede . Ey shgm sen engeliyorsun türk havacilinı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CPt Clark ~ 6 yıl önce
Bu yorgunluk olayını şirket yönetemzse gelecek yıllar fena çuvallar, geçen sene hasbel kader olaysız geçti ama gelecek için Allahım korusun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
anlayan varsa ~ 6 yıl önce
Nedir değişen anlayan biri özetlerse memnun olurum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boşa uğraşmayın ~ 6 yıl önce
Daha önceki görüş bildirilerime bir alındı mesajı dahi gelmedi. Okuduklarını sanmıyorum. Bir de hadi ticariyi anladık PPL (A) yı PPL(H) yi falan anladık, bunları easa uyumlu yapabilirsiniz de, Ultralight, mikroligt, planör ve balon gibi araçla uçan pilotları neden bu işlerle uğraştırırlar anlamam. Bu pilotlar zaten senede kaç gün uçuyor? Hangi meydandan nereye uçuyor? Yazık harcanan emeğe zamana. Yazın basit bir mevzuat adamlar uçsun işte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yabancı ~ 6 yıl önce
Ülke lisanslandırmalarıyla ilgili bir talimat

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TC ~ 6 yıl önce
Merak etme SHGM,sizide yakinda duzenleyeckler,hainler sizi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
özelleştirilmelisiniz.... ~ 6 yıl önce
size karşı olan öfkemi bir türlü yenemiyorum . siz buna ister kuyruk acısı deyin , ister bilmem ne.çok dağınıksınız ve çok vurdum duymaz iş bilmez. Bir gün gelecek bu havacılık camiası sizden hesap soracak. Kesinlikle özelleştirimelisiniz. siz başka türlü toparlanamazsınız. Devletimiz bütün kurumlarına el attı sanırım sizi sona bıraktı. mutlaka özelleştirileceksiniz. özelleştirilmelisiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
veli ~ 6 yıl önce
Uygulamada olan prosedür,sadece talimata eklenmiştir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000