03 Ekim 2023, Salı 11:50:18

SHGM'de Cadı Avı Başladı!

Kamu Görevlileri Etik Kurulu tarafından Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ndeki personel yapılanmasıyla ilgili başlatılan soruşturmanın ardından kurum içerisinde adeta cadı avı başlatıldı.
  • Bir gün sizde yargılanacaksınız. Bir İhsli olarak biz bunu hakkediyorz. Sesimizi çıkarmadıkça şeytandan farkımız yok.
  • Yönetimle ilgili yazılan hiç bir mesaj çıkmıyor. Engelleniyoruz muhteşem.
  • Shgm’deki yapılanmayla ilgili etik kurul haberi neden silindi. Artık talimata göre haber mi silmeye başladınız. Bu kurumda yapılan mobingler KPSS ile derece ile bu kuruma giren adamların yaşadıklarının peşine nezaman düşeceksiniz. Zorla istifa ettirilmeye çalışılıyor insanlar her Ocak ayında sözleşmenizi imzalamıcam tehditlerine göğüs gerip işlerini yapmaya çalışıyor denetçiler. Artık ses çıkarın.
  • Malum zatın yediği ilk vukaat değil. THY'den atılma nedeni incelensin.
  • Gerçekten yazık. Hukuksuz davranışlarını örtbas etmek için baskı uyguluyorlar. SHGM kar eden bir kurum ama malum zatın Genel Müdür olmasından sonra 2 yıl boyunca Kurum zarar açıklayan bir yapıya dönüştü. Devletin ve milletin parasını yerken hiç mi vicdanınız sızlamıyor.
  • Adam 1 senelik kaptan olmuş, liyakatsiz bir şekilde, tanıdığı var diye teknik pilot yapmışlar. Birde orda burda hava atıyor ben shgm başkanının sağ koluyum diye. Bu adamlar yüzünden çok ciddiyetsiz olduğunu anlıyorsun
  • Turkiyede havacilik bu kurumun otoritesine kaldiysa vay halimize.Balik bastan kokar.
  • let the hunt begin!
  • Akape ve ona oy verenler sayesinde ülkede nereyi tutsan elinde kalıyor,çürümemiş, kokuşmamış hiçbir kurum,şirket kalmadı,ülkenin ekonomik,sosyal, ticari,ahlaki,hukuki,eğitim, güvenlik,liyakat her konuda hali ortada ve biz hala sorunu,onları yaratanlarla çözmeye çalışıyoruz
  • Her kurumu bitirdi isgüzar bademler...Kokpit,kabin,atc düşmanı şirket ve uçuş okulu yalakası şarlatanlar

Kamu Görevlileri Etik Kurulu tarafından Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ndeki (SHGM) personel yapılanmasıyla ilgili başlatılan soruşturmanın ardından kurum içerisinde adeta cadı avı* başlatıldı.

AirportHaber Genel Yayın Koordinatörü Ali Kıdık'ın geçtiğimiz dönemde gündeme getirdiği ve Etik Kurulu'na yapılan bildirim sonrasında Solvera ile Pusula adlı şirketler üzerinden SHGM'ye 90 kadar personel istihdam edildiği iddiaları üzerine soruşturma başlatıldı. Ayrıca taşeron firma üzerinden kurumda istihdam edilen Fesih Eto isimli şahsın Özel Kalem Koordinatörü olarak görev yaptığı iddiasıyla kurumdan bilgi ve belge talebinde bulunuldu.

Etik Kurulu'na yapılan başvuruda sadece kamu görevlilerinin erişimine izin verilmesi gereken sistemlere taşeron firma üzerinden istihdam edilen kişilere erişim yetkisi verildiği de ifade edilmişti.

Bu durumun AirportHaber tarafından gündeme taşınmasından sonra ise SHGM'de belgeyi paylaştığı düşünülen kişiyi bulmak için harekete geçildi. Konuyla ilgili erişim izni olan hemen hemen her personelin tedirgin olduğu ve çalışanlar üzerinde baskı kurulduğu belirtildi.

©AirportHaber.com

*Cadı avı, genellikle ideolojik veya politik nedenlerle tehdit unsuru olduğu düşünülen kişilerin yıldırılması, cezalandırılması ve/veya bu gruba zarar verilmesi şeklinde yürütülen kampanyaya denir.

SHGM'de Cadı Avı Başladı!

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Sdd ~ 2 ay önce
Bir gün sizde yargılanacaksınız. Bir İhsli olarak biz bunu hakkediyorz. Sesimizi çıkarmadıkça şeytandan farkımız yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Filtreden geçemiyoruz ~ 2 ay önce
Yönetimle ilgili yazılan hiç bir mesaj çıkmıyor. Engelleniyoruz muhteşem.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kimin tarafındasınız ~ 2 ay önce
Shgm’deki yapılanmayla ilgili etik kurul haberi neden silindi. Artık talimata göre haber mi silmeye başladınız. Bu kurumda yapılan mobingler KPSS ile derece ile bu kuruma giren adamların yaşadıklarının peşine nezaman düşeceksiniz. Zorla istifa ettirilmeye çalışılıyor insanlar her Ocak ayında sözleşmenizi imzalamıcam tehditlerine göğüs gerip işlerini yapmaya çalışıyor denetçiler. Artık ses çıkarın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
O halde ~ 2 ay önce
Sesinizi çıkarın o halde! Ağlamayın
Ali Cabbar ~ 2 ay önce
Malum zatın yediği ilk vukaat değil. THY'den atılma nedeni incelensin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yazık ~ 2 ay önce
Gerçekten yazık. Hukuksuz davranışlarını örtbas etmek için baskı uyguluyorlar. SHGM kar eden bir kurum ama malum zatın Genel Müdür olmasından sonra 2 yıl boyunca Kurum zarar açıklayan bir yapıya dönüştü. Devletin ve milletin parasını yerken hiç mi vicdanınız sızlamıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
320 330 teknik pilotuna bakın ~ 2 ay önce
Adam 1 senelik kaptan olmuş, liyakatsiz bir şekilde, tanıdığı var diye teknik pilot yapmışlar. Birde orda burda hava atıyor ben shgm başkanının sağ koluyum diye. Bu adamlar yüzünden çok ciddiyetsiz olduğunu anlıyorsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dogrucudavut ~ 2 ay önce
Turkiyede havacilik bu kurumun otoritesine kaldiysa vay halimize.Balik bastan kokar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
siyasal ~ 2 ay önce
let the hunt begin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sorumlu belli ~ 2 ay önce
Akape ve ona oy verenler sayesinde ülkede nereyi tutsan elinde kalıyor,çürümemiş, kokuşmamış hiçbir kurum,şirket kalmadı,ülkenin ekonomik,sosyal, ticari,ahlaki,hukuki,eğitim, güvenlik,liyakat her konuda hali ortada ve biz hala sorunu,onları yaratanlarla çözmeye çalışıyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Salla ~ 2 ay önce
Akp den önceki şahlanan havacılıgımızıda biliriz, diğer resmi kırumlarıda biliriz, siyaset yapacam diye şaşaırdınız artık nereye..k atacagınızı.
Manner ~ 2 ay önce
Her kurumu bitirdi isgüzar bademler...Kokpit,kabin,atc düşmanı şirket ve uçuş okulu yalakası şarlatanlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000