19 Mart 2021, Cuma 12:02:58

SHGM TWEET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ OLDU!

Türk sivil havacılık sektörü Covid-19 pandemisi nedeniyle tarihin en zorlu döneminden geçiyor. Şirketler sektör otoritelerinden destek beklerken, SHGM ile DHMİ'nin sosyal medyaya yönelmesi tepkilere neden oluyor.
  • Adamlar ne yapsa yanlış bu nasıl hasta bi zihniyet iletişim kursa suç kurmasa suç. Gidin tedavi olun normal değilsiniz
  • Ülkeyi ekonomik,sosyal, toplumsal,ticari bu hale getiren şahsım ve torpilli yandaşları mı sorunları çözecek? Sorunu, sorunu yaratanlarla çözemezsiniz ama 19 yıldır hep aynı kafaya oy verip duran bu neme lazımcı,paraya tamahkar,çıkar için her kılığa girebilecek,şark kurnazı millete ne yapsan az.
  • Dhmi yi zan altında bırakmayın pandemi olsun, kısıtlamalar olsun dhmi dur durak bilmeden hülle atamalara devam ediyor
  • Metair kapandı öğrenciler madur oldu tık yok tarkim kapatıldı öğrenciler madur oldu tık yok best,Borajet,atlas iflas ettirildi çalışanlar madur oldu tık yok cidden SHGM ne işe yarıyor? kimlerin hakkını korur kollar?
  • ne bekliyordunuz ki akp nin badem memurundan. onlarca şirket çalışanlarının haklarını gaspederken, şirketler batarken neredeydiler. takım çantası getirene bakım yetkisi, tayyibden selam getirene uçak tescili, durumumuz yok diyene adamsaat hesabını görmezden gelme.

Türk sivil havacılık sektörü Covid-19 pandemisi nedeniyle tarihin en zorlu döneminden geçiyor. Şirketler sektör otoritelerinden destek beklerken, SHGM ile DHMİ'nin sosyal medyaya yönelmesi tepkilere neden oluyor.

Sivil havacılık sektöründe faaliyet gösteren hava yolu ve yer hizmetleri şirketleri başta olmak üzere sektöre hizmet veren diğer kuruluşlar krizden çıkış yolları arıyor. TÖSHİD ve THY geçtiğimiz aylarda turizmcilere sağlanan desteğin bir benzerini talep etmişti. 2 milyar euro gibi bir destek için gerçekleştirilen görüşmeler olumlu geçmesine rağmen henüz şirketlere sunulan herhangi bir maddi destek bulunmuyor.

Havalimanı işletmelerinin kira ödemelerinde kolaylık sağlanmasına rağmen hava yolu şirketlerinin desteklenmemesi tepkilere neden oldu. 

TALEPLER YERİNE TWEETLERLE İLGİLENİLİYOR!

AirportHaber'in yaptığı araştırmaya göre; havacılık kulislerinde "Ne Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ne de Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü hava yolu şirketleri ile yer hizmetleri şirketlerini düşünmüyor. Şirket ayakta duramazsa havacılık sektörü batar" sesleri yükselmeye başladı.

Özellikle sektörün destek beklediği şu günlerde hem SHGM hem de DHMİ'nin sosyal medya hesaplarından Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun katıldığı ve havacılık sektörüyle ilgili olmayan köprü ve yol açılışı programlarına ait tweetleri paylaşması ise "talepleri göz ardı eder" bir tavır olarak algılanıyor. 

10 GÜNDE 44 TWEET!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün 8-18 Mart 2021 tarihleri arasında Bakan Karaismailoğlu'na ait toplam 44 tweeti paylaşması da bakana yaraşma çabası olarak ifade edildi.TURİZM SEKTÖRÜNE DESTEK VERİLDİ

Halkbank, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) üyesi seyahat acentelerine, ticari faaliyetlerinde kullanmak üzere 6 ay anapara ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadelendirilebilecek 100 bin TL’ye kadar finansman desteği sağlayacağını açıklamıştı.

Herhangi bir destek alamayan havacılık sektörü, bu durumda yaşanacak krizlere dikkat çekiyor.

Öte yandan tavan bilet uygulamasının sona erdirilerek şirketlere destek sağlanmasının planlandığı iddiaları üzerine kulislerde "Havalimanlarına kepçeyle hava yolu şirketlerine kaşıkla destek veriliyor" seslerinin yükselmesine neden olmuştu. 

©AirportHaber.com

SHGM TWEET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ OLDU!

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Ne yapsalar suç ~ 3 yıl önce
Adamlar ne yapsa yanlış bu nasıl hasta bi zihniyet iletişim kursa suç kurmasa suç. Gidin tedavi olun normal değilsiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sorun ~ 3 yıl önce
Ülkeyi ekonomik,sosyal, toplumsal,ticari bu hale getiren şahsım ve torpilli yandaşları mı sorunları çözecek? Sorunu, sorunu yaratanlarla çözemezsiniz ama 19 yıldır hep aynı kafaya oy verip duran bu neme lazımcı,paraya tamahkar,çıkar için her kılığa girebilecek,şark kurnazı millete ne yapsan az.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dhmi çalışıyor ~ 3 yıl önce
Dhmi yi zan altında bırakmayın pandemi olsun, kısıtlamalar olsun dhmi dur durak bilmeden hülle atamalara devam ediyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Işime gelirse genel müdürlüğü... ~ 3 yıl önce
Metair kapandı öğrenciler madur oldu tık yok tarkim kapatıldı öğrenciler madur oldu tık yok best,Borajet,atlas iflas ettirildi çalışanlar madur oldu tık yok cidden SHGM ne işe yarıyor? kimlerin hakkını korur kollar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
şaşırma ~ 3 yıl önce
ne bekliyordunuz ki akp nin badem memurundan. onlarca şirket çalışanlarının haklarını gaspederken, şirketler batarken neredeydiler. takım çantası getirene bakım yetkisi, tayyibden selam getirene uçak tescili, durumumuz yok diyene adamsaat hesabını görmezden gelme.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000