27 Ekim 2021, Çarşamba 12:41:17

Serkan Kaptan ACI Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Kaptan, Avrupa’daki havalimanı işletmecilerinin çatı örgütü Uluslararası Havalimanları Konseyi’nin (ACI Europe) yönetim kurulu üyeliğine seçildi.
  • Artık zagrebede bir el atarsınız inşallah.
  • Neyse çağdaş ve bilgili biri ülkemizi temsil edecek. Doğru seçim olmuş.
  • Adam gibi adam, Turkiye'yi uluslararasi ortamda en iyi temsil edebilecek isimlerden. Yolu acik olsun.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Kaptan, Avrupa’daki havalimanı işletmecilerinin çatı örgütü Uluslararası Havalimanları Konseyi’nin (ACI Europe) yönetim kurulu üyeliğine seçildi. ACI Europe, 55 ülkede yılda 2,3 milyar yolcuya hizmet veren 500’den fazla havalimanını temsil ediyor.

Havalimanı işletmeciliğinde Türkiye’nin dünyadaki lider markası TAV Havalimanları’nın İcra Kurulu Başkanı Serkan Kaptan, üç yıl görev yapmak üzere ACI Europe yönetim kuruluna seçildi. Seçimler Cenevre’de düzenlenen ve iki gün sürecek ACI Europe Genel Kurulu kapsamında düzenlendi. Kaptan, yönetim kurulunda Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) ve Birleşik Krallık dışındaki ülkeleri temsil edecek.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Kaptan “Havacılık endüstrisi pandemi nedeniyle tarihinin en derin krizlerinden birini geride yaşıyor. Normalleşme için karar alıcılar, sektör oyuncuları ve diğer paydaşların ortak standartlara ihtiyacı var. Avrupa hava trafiğinin yüzde 90’dan fazlasına hizmet veren havalimanlarını temsil eden ACI Europe bu konuda öncü bir rol oynuyor.  Konseyin yönetiminde Türkiye’yle birlikte Bağımsız Devletler Topluluğu ve Orta Asya’daki havalimanlarını temsilen yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Bunun aynı zamanda Türkiye’nin küresel havacılık endüstrisinde geldiği noktayı da yansıtan önemli bir başarı olduğuna inanıyoruz” dedi.

Havacılık sektöründe 30 yıllık bir deneyime sahip olan Serkan Kaptan, kariyerine Bilgenair Charter Group’ta operasyon süpervizörü olarak başladı. Ardından dört yıl Airport Consulting Vienna’da (ACV) danışman olarak çalıştı ve 2002’de TAV Havalimanları’na katıldı. 2006’dan bu yana Holding’in iş geliştirme ve strateji, havayolu pazarlama, araştırma-geliştirme ve yatırımlarından sorumlu olarak görev yapıyor.

2016’da İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atanan Kaptan, şirketin 26 ülkede 92 havalimanına ulaşan küresel operasyon ağını yönetiyor. TAV’ın tüm iştiraklerinde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Kaptan, Antalya, Medine ve Zagreb havalimanlarıyla TGS’nin yönetim kurulunda da yer alıyor.

Serkan Kaptan ACI Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi

Facebook Yorum

Yorumlar

Zag ~ 1 ay önce
Artık zagrebede bir el atarsınız inşallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Captain ~ 1 ay önce
Neyse çağdaş ve bilgili biri ülkemizi temsil edecek. Doğru seçim olmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan ~ 1 ay önce
Adam gibi adam, Turkiye'yi uluslararasi ortamda en iyi temsil edebilecek isimlerden. Yolu acik olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000