25 Ekim 2020, Pazar 09:16:27

Selçuk Bayraktar'dan Cezeri talebine yanıt

Diyarbakır Bilgi Evi Öğrencileri, Türkiye’nin ilk uçan arabası ‘Cezeri’nin Amida Höyük’te uçuş denemesi yapması talebine, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’dan olumlu yanıt geldi.
  • Taaruzi İHA; Milli Muharip Uçak. Arkadaş Taaruzi ne Muharip ne yok mu bunun TÜRKÇE olanı?
  • Bu da kesin ipinden sapına kadar yerli ve millidir. Vay arkadaş ne mühendisler varmış Kuzey Kore'de. :) A pordon Türkiye'de :) :) :)
  • Hayat sana güzel,karışan,eden yok,devlet eliyle daha da zenginleşiyorsun,tribüne oynamayı da öğrendin sırtın yere gelmez hamdolsun.
  • İşiniz gücünüz, içiniz dışınız tarikat, ve gericilik.
  • İyi ki tvitır var hacım, yoksa nasıl duyurucaksın sesini peygamberler diyarından?

Diyarbakır Bilgi Evi Öğrencileri Selçuk Bayraktar’a seslendi. Sosyal medyadan Bayraktar’a seslenen öğrenciler, “Peygamber şehri Diyarbakır'da El-Cezeri'nin mirası olan bir hayali gerçekleştirmek ve sizleri ağırlamaktan şeref duyarız” çağrısı yaptı.

Köprü üzerinde konuşacağız

Bayraktar, yaptığı paylaşımda, " Bir gün Dicle'nin kenarında birlikte çay içecek; Peygamberler şehrinde geçmişten geleceğe eserlerinizle kurduğunuz köprü üzerinde konuşacağız. Ve o sohbette hırsla yarışan dev girişimler değil; eserleriniz, adalet, merhamet ve insan olacak” ifadelerine yer verdi.

Vali Karaloğlu’ndan teşekkür mesajı

Ardından Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu da Twitter'dan, "Cezeri"nin Amida Höyük'te uçuş denemesi yapması talebine destek veren Baykar Teknik Müdürü ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı, bugünün El Cezeri’si değerli Selçuk Bayraktar’a çok teşekkür ediyorum” mesajını paylaştı.

Yıldız çağrıda bulunmuştu

Sur ilçesindeki Amida Höyük Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Yıldız'ın, geçtiğimiz gün Türkiye'nin ilk uçan arabası "Cezeri"nin uçuş denemesinin, ünlü İslam alimi El Cezeri'nin dünyanın ilk robotlarını yaptığı ve Amida Höyük'te gerçekleştirilmesi önerisine Bayraktar, Twitter hesabından destek yanıtı vermişti.

Bu arada Baykar tarafından geliştirilen Türkiye'nin ilk uçan arabası "Cezeri", 15 Eylül'de ilk uçuş testlerini başarıyla tamamlamıştı.

Selçuk Bayraktar'dan Cezeri talebine yanıt

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

TİHA, MMU, CEZERİ ~ 1 ay önce
Taaruzi İHA; Milli Muharip Uçak. Arkadaş Taaruzi ne Muharip ne yok mu bunun TÜRKÇE olanı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gonyalı ~ 1 ay önce
Bu da kesin ipinden sapına kadar yerli ve millidir. Vay arkadaş ne mühendisler varmış Kuzey Kore'de. :) A pordon Türkiye'de :) :) :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
damat ~ 1 ay önce
Hayat sana güzel,karışan,eden yok,devlet eliyle daha da zenginleşiyorsun,tribüne oynamayı da öğrendin sırtın yere gelmez hamdolsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorum yok ~ 1 ay önce
İşiniz gücünüz, içiniz dışınız tarikat, ve gericilik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arap seviciler ~ 1 ay önce
Türk ismi bulamayıp arap seviciliği yapanlar! Gidin arabistana bari. Modern Türkiyem de ne işiniz var?
arap seviciler'e ~ 1 ay önce
Ağızlarından Türk ismi çıkmayan,milli bayramları kutlamayan,T.C ve andımızı yasaklayan,Türk'lük faşistliktir,Türk demeyelim gibi lafları edenler ve yandaşları Türk mü ki Türk ismi versinler? Koltuk sallanınca milliyetçi tabana hoş görünmek için Türk demeye ve bu tip şeylere Türk isimleri vermeye başladılar yarın bitleri kanlanınca yine eskiye dönüş yaparlar.
KA ~ 1 ay önce
Abi çok merak ediyorum mesela batıda yani avrupa da böyle bi cümle var mı “Piskoposlar şehri şuradan buradan müjde” falan şu dini terimler yerine herkesi kapsayıcı ifadeler kullanmak gerek
Long Live Tvitır ~ 1 ay önce
İyi ki tvitır var hacım, yoksa nasıl duyurucaksın sesini peygamberler diyarından?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000