17 Mart 2022, Perşembe 13:55:39

Selçuk Bayraktar Kızılelma'yı anlattı

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin savunma sanayinde dışa bağımlılığının büyük oranda bittiğini ve geliştirilen yeni uçaklarla muharebe sahasında bir devrim yaşanacağını söyledi.
  • Güzel, evet gurur duyuyoruz, ancak Ukrayna-Rusya savaşında düşen bir (veya tek) TB2'nin fotoğraflarında bir kutu üzerinde sticker var. Üzerinde aynen şu yazıyor: Teslimat sırasında (öncesinde) etiketi çıkarınız. Bu "yeaaav neolacak yeaaav" mentalitesi burada da mı var? Çıkar diyorsa çıkar kardeşim.
  • Allah yar ve yardımcınız olsun
  • Kötü yorum, kodesle sonuçlanabilir !
  • Buna da kulp bulursunuz muhalif yalakalar
  • Daha iyisi yapılmışken (anka) hem daha yüksekten uçuyor,daha fazla mühimmat taşıyor, niye damadınki hep şişiriliyor. Hamasetle, cehaletle köleleştirilmiş bir millet olduk, ürettiğimiz hiç bir şey yok, en temel ürünler bile ithal ediliyor, Allah'tan korkun, yozlaştırmadığınız hiç bir şey kalmadı...
  • Selcuk Bayraktar diye yazilir adam diye okunur .
  • Sayesinde vergi vermediğin,karşılıksız krediler, destekler aldığın,devletten dolar kazandığın,piyasada tekel olduğun kayınpederin askerlik yan gelip yatma yeri değildir dedi askerliği parayla sattı,oy için açılım ayağına terörist destekçileriyle meydanlarda elele şarkılar söyledi,aponun kardeşini devlet tvsine çıkardı,pkklılarla Oslo'da görüştü,Türk demeyelim,milliyetçiliği ayaklar altına aldık,Türklük faşistliktir dedi sen de şimdi koltuğu sallanan kayınpederine destek için sözde vatansever ve milliyetçi hesabı yaptığın şeye Kızıl Elma gibi bir isim verip,terörle mücadele eden askerlerimiz falan diye tribüne oynuyorsun da siyasal islamcı ve din tüccarlarının yaptıklarını yiyen çok maalesef...

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin savunma sanayinde dışa bağımlılığının büyük oranda bittiğini ve geliştirilen yeni uçaklarla muharebe sahasında bir devrim yaşanacağını söyledi.

Batman'da Üniversite öğrencileriyle bir araya gelen Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, "2005'te Türkiye savunma sanayiinde büyük oranda dışa bağımlıyken 15 yıl sonra robot uçaklar olan Bayraktar Mini İHA, Bayraktar TB2 SİHA ve Bayraktar Akıncı TİHA gibi milli platformlar ile bu alanda lider ülkelerden biri haline geldi. Asıl olan tasarım, yazılım ve bilgidir. Biz tasarımları kendimiz hep özgün yaptık ve sistemleri milli olarak geliştirdik. Geliştirdiğimiz yeni uçakların devreye girmesiyle muharebe sahasında bir devrim yaşanacak. Baykar, şu anda dünyada en çok insansız hava aracı ihraç etmiş olan firma. 19 ülkeyle ihracat sözleşmesi imzalandı ve birçoğuna ihraç edildi" dedi.

Baykar Teknoloji Lideri ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Batman Üniversitesi'nin düzenlediği ‘Milli Teknoloji Hamlesi’ söyleşisi için kente geldi.

Batı Raman Rektörlük konferans salonunda gerçekleştirilen söyleşiye Vali Hulusi Şahin, Rektör Vekili Prof. Dr. Rohat Cebe, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Geleceğin mühendis adaylarına geliştirmekte oldukları Bayraktar TB3 insansız hava aracı ve insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma ile ilgili bilgiler veren Selçuk Bayraktar, yarının teknolojisine bugünden hazırlanarak son noktayı yakalamanın mümkün olduğunu söyledi.

'MUHAREBE SAHASINDA BİR DEVRİM YAŞANACAK'

2005'te Türkiye'nin savunma sanayisinde büyük oranda dışa bağımlı olduğunu ve aradan geçen 15 yılda robot uçaklar olan Bayraktar Mini İHA, Bayraktar TB2 SİHA ve Bayraktar Akıncı TİHA gibi milli platformlar ile bu alanda lider ülkelerden biri haline geldiğini belirten Bayraktar, "Biz, bugünün yarışını değil yarının yarışını bugünden öngörüp çalışarak, azami gayretle etikten ve ahlaktan ayrılmadan, misyonumuzu belirleyerek yola koyulduk. Siz de çalışırsanız, dünyanın en iyisini yapabilirsiniz. Hep buna inanın. Baykar serüvenine yüksek teknoloji üzerine çalışmalarla başladık. Nasıl ve niye sorularını öne çıkararak çalışmalar yaptık. Asıl olan tasarım, yazılım ve bilgidir. Biz tasarımları hep özgün yaptık ve sistemleri milli olarak geliştirdik. Geliştirdiğimiz yeni uçakların devreye girmesiyle muharebe sahasında bir devrim yaşanacak. Baykar, şu anda dünyada en çok insansız hava aracı ihraç etmiş olan firma. Dünyada da, Türkiye alanda ilk üçte diyebilirim. 19 ülkeyle ihracat sözleşmesi imzalandı ve birçoğuna ihraç edildi" diye konuştu.

'MİUS 6 TON AĞIRLIĞINDA BİR UÇAK'

Ülke gündemindeki yerli Muharip İnsansız Uçak Sistemleri (MİUS) hakkında da konuşan Selçuk Bayraktar, şunları söyledi:

"Şu an geliştirme faaliyetlerimiz devam ediyor. 'Kızılelma'mız olan MİUS yaklaşık 6 ton ağırlığında bir uçak. Bizim için kolay olanı seçmemek, inancımız gereği bildiğimiz doğrudan gitmiş olmak en büyük avantajımız haline dönüştü. Biz yıllarca terörle mücadele bölgelerinde askerlerimizle birlikte omuz omuza çalışarak bu sistemleri en hızlı ve seri şekilde geliştirmeyi hedefledik.

Sahada askerlerle birlikte bu teknolojiyi geliştirmiş olmak dünyanın en iyisini yapmamızı sağladı. Uçan arabalar için de dünyada çok fazla girişim var. Bugün halihazırda ortaya çıkmış bir ürün yok ama tüm bu teknolojik gelişmenin, bizim de insansız hava aracı serüvenin geldiği nokta olarak ismini 'Cezeri' koyduğumuz akıllı uçan arabalara doğru gittiğini söyleyebiliriz.

Nasıl ki cep telefonları hayatımıza girdiği günden beri sayısı hiç azalmadı, artarak devam ettiyse benzer şekilde bu akıllı drone'ların adım adım hayatımızı kolaylaştıracak şekilde geleceğini görüyoruz. Şu anda insansız hava araçları deyince savunma sanayisi akla geliyor.

Bütün yüksek teknolojinin temelinde savunma sanayiini görüyoruz. Mesela internet sadece askeri alanlarda kalacak olsa çok daha etkisiz, bugün olduğu gibi bütün dünyayı ilgilendiren bir unsur olarak hayatımıza girmeyecekti. Ne zaman ki sivil sahaya gidiyor o zaman çok daha büyük bir etkiyle hayatımıza tesir ediyor. (Hürriyet)

Selçuk Bayraktar Kızılelma'yı anlattı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Çogozel ~ 5 ay önce
Güzel, evet gurur duyuyoruz, ancak Ukrayna-Rusya savaşında düşen bir (veya tek) TB2'nin fotoğraflarında bir kutu üzerinde sticker var. Üzerinde aynen şu yazıyor: Teslimat sırasında (öncesinde) etiketi çıkarınız. Bu "yeaaav neolacak yeaaav" mentalitesi burada da mı var? Çıkar diyorsa çıkar kardeşim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Masallah . ~ 5 ay önce
Allah yar ve yardımcınız olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aman dikkat ! ~ 5 ay önce
Kötü yorum, kodesle sonuçlanabilir !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Heykelciler üzgün ~ 5 ay önce
Buna da kulp bulursunuz muhalif yalakalar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
damat ~ 5 ay önce
Daha iyisi yapılmışken (anka) hem daha yüksekten uçuyor,daha fazla mühimmat taşıyor, niye damadınki hep şişiriliyor. Hamasetle, cehaletle köleleştirilmiş bir millet olduk, ürettiğimiz hiç bir şey yok, en temel ürünler bile ithal ediliyor, Allah'tan korkun, yozlaştırmadığınız hiç bir şey kalmadı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Selçuk ~ 5 ay önce
Adam çıkmış projesini anlatmış haberi olmuş. Her aklı başında birey anka yi da vestel i takdir ediyor. Sayılarının katlanmasını dilerim. Savunma sanayii için atılan adımları takdir etmek, insanı iktidar destekçisi yapmaz.
Cahil ~ 5 ay önce
Daha iyisi derken? TB2 nin farklı coğrafyalardaki başarısı ortada. Times, guardian bile dilinden düşürmezken ne bu yazdığınız?
Damat ~ 5 ay önce
Kendi reklamını iyi yapıyor.Projeleriyle alakalı çivi çaksa sosyal medyadan paylaşıyor.Aynısı tusaş'da yok.Tusaş ile baykar twitter hesaplarına girin anlayacaksınız ne demek istediğimi.İkincisi TB-2'ler başarılı aletler karabağda libyada suriyede ukraynada neler yaptığını gördü herkes.Buda popülerliğini arttırıyor.Ayrıca anka daha gelişmiş olması sebebi ile TB-2'lere kıyasla çok daha pahalı.Bu da ihraç edilmesinde büyük bir engel.
Mayerli ~ 5 ay önce
Anka en iyisi olabilir. Sen elindeki en iyi oyuncağını başkasına verirmisin? Amerika bütün uçak modellerini başka ülkelere satıyormu? Sizin amacının başka olduğu için bu tür yorumlarda bulunuyorsunuz. Bu hizmetiniz kime??
Selcuk ~ 5 ay önce
Selcuk Bayraktar diye yazilir adam diye okunur .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yürü be damat ~ 5 ay önce
Sayesinde vergi vermediğin,karşılıksız krediler, destekler aldığın,devletten dolar kazandığın,piyasada tekel olduğun kayınpederin askerlik yan gelip yatma yeri değildir dedi askerliği parayla sattı,oy için açılım ayağına terörist destekçileriyle meydanlarda elele şarkılar söyledi,aponun kardeşini devlet tvsine çıkardı,pkklılarla Oslo'da görüştü,Türk demeyelim,milliyetçiliği ayaklar altına aldık,Türklük faşistliktir dedi sen de şimdi koltuğu sallanan kayınpederine destek için sözde vatansever ve milliyetçi hesabı yaptığın şeye Kızıl Elma gibi bir isim verip,terörle mücadele eden askerlerimiz falan diye tribüne oynuyorsun da siyasal islamcı ve din tüccarlarının yaptıklarını yiyen çok maalesef...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mayerli ~ 5 ay önce
Meyve veren ağaç taşlanır dememiş boşuna bizim Atalarımız. Sen yapmak istedinde engel olan mı vardı? Hasetinizden çatlayın inşallah..
Ne olursa olsun. ~ 5 ay önce
Yorumunuzu ilgiyle okudum. Haklı olduğunuz bir çok nokta var takdir ediyor ve katılıyorum. Ama ülkenin geleceği adına (hükümet demiyorum dikkatinizi çekerim) bu tür girişimler desteklenmeli ve ilerletilmeli. Yarın bir gün yönetim değişebilir ama bu tür girişimler ülkenin geleceği için baki tutulmalı ve desteklenmeli.
Engel olan mı var sana ~ 5 ay önce
Madem öyle çıkıp sen böyle birşey yapsaydın devlet sana vergi istisnası getirseydi.. Dünyanın heryerinde bu böyledir girişimciler için vergi istisnası sağlanır,arsa vb şeyler sağlanır. Ben vatandaş olarak sonuca bakarım,sonuçta bu adam bize faydalı birşey yapıyormu ? Yapıyor… damat olmasının bir önemi yok.. 90 lı yılları iyi hatırlarım damatlar,yeğenler banka hortumlardı böyle teknoloji ürünleri ile işi olmazdı
Yuh artık ~ 5 ay önce
Ne vergisi adam yüzyıllardır süren beceriksizliğimizi kırdı. Utanmadan yazdığın yoruma bak. Nası insanlarsınız ya ülkeye bu kadar düşmanmısınız
Sakin ol şampiyon ~ 5 ay önce
Ihrac edilen ulkeler de hatrimiz kırılmasın diye alıyorlar, yoksa çöp çöp... git kumunda oyna sen bu siyaset üstü bir konu.
Ne yaptın? ~ 5 ay önce
Diye sorarlar adama ! Bu kadar laf saymissin onda birini yaptıysan helal olsun diyecegim sana ! İHA ve siha lara oyuncak diyen zihniyetten bir fayda gelmedi gelmeyecek yazık
Kimsin ~ 5 ay önce
Senin kimin adamısın önce onu söyle. Adamlar iyi yada kötü bu ülke ve ülkenin savunma sanayisi için bişeyler ortaya çıkarıyor, sen o klavyenin başında atıp tutmaktan başka bu ülkeye ne verdin ki bu eleştirileri yapmaya kendinde hak görüyorsun. Bir şeyi yaa bir şeyi de boş boş eleştirmeyin, dünya bu adamların yaptığını konuşuyor sen ve senin zihniyetindekiler de anca burdan atıp tutuyor. Dünyanın hiçbir yerinde bu duruma siyasi olarak bakılmaz ama gel gör ki giden gitsin de nasıl giderse gitsin..
Korsanpilot ~ 5 ay önce
Dokuntu, seni üzebildigimiz için çok mutluyuz sen heykelini yalamaya devam et

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000